Προς το περιεχόμενο

H Telecaster των ονείρων μου.


HellFire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 376
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Απολελέ και t(ρ)eleλέ...  :)

 

Αν και δεν τρελαίνομαι για τις tele,όπως σου είπε και ο Superfunk,είσαι τρελό μαστόρι...Συγχαρητήρια!

 

 

 

Χαχαχα,Thanks.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε να σε ρωτήσω κάτι... τα γράμματα στην ζώνη είναι άρμενα με λευκή κλωστή ? η έχεις κάνει κάτι άλλο ?

 

Τύπωσα σε χαρτί τα γράμματα μετά τα κόλλησα με διπλή αυτοκόλλητη ταινία πανω στο λουρί.

Έπειτα τα έκοψα με ένα exacto και τα αφαίρεσα, όπως φαίνεται και σε μια Φώτο, ουσιαστικά έφτιαξα ένα stencil.

Τέλος ψέκασα  χρώμα σμάλτου και ετσι όταν βγήκε το χαρτί είχα τα γράμματα σε άσπρο χρώμα πανω στο strap.

Επειδή το δέρμα είναι ματ το χρώμα έπιασε τόσο καλα επάνω του και ετσι όταν χρειάσθηκε να διορθώσω ένα από τα ιδεογράμματα το έξυσα με ξυράφι και πάλι δεν έβγαινε.

Αν προσέξεις τις φωτο θα καταλάβεις για ποιο γράμμα λέω

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βαλθεί να μας τρελάνεις μου φαίνεται...

Custom ζώνη, custom γέφυρα.... Μπράβο και πάλι!  8)

 

Χαχα και μόλις τώρα έπαιζα με έναν mini ενισχυτή κιθάρας  1watt που τελείωσα χθες το βράδυ και δεν πρόλαβα να τον ευχαριστηθώ, δεν λέω αλλά μην με πάρετε με τις πέτρες. :-X

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα και μόλις τώρα έπαιζα με έναν mini ενισχυτή κιθάρας  1watt που τελείωσα χθες το βράδυ και δεν πρόλαβα να τον ευχαριστηθώ, δεν λέω αλλά μην με πάρετε με τις πέτρες. :-X

Ε δεν τρώγεσαι με τίποτα!!!  ;D ;D ;D

 

Άμα δεν βαριέσαι πάντως άνοιξε ένα άλλο θέμα να μας τον παρουσιάσεις, να τον ακούσουμε κιόλας.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Hellfire μου θυμίζεις αυτόν τον τύπο

http://www.brainpickings.org/index.php/2011/09/28/the-toaster-project/

 

;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ζώνη πάνω κάποια ημερομηνία γράφεις;

Κινέζικα δεν είναι; Όχι Ιαπωνέζικα;

 

Τα Ιαπωνικα ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ (Kanji) ειναι ΙΔΙΑ με αυτα που χρησιμοποιουν οι Κινεζοι,αν και χρησιμοποιουν πολυ λιγοτερα, (οι Ιαπωνες δεν χρησιμοποιουν μονο ιδεογραμματα αλλα ακομα 2 τυπους γραφης τα hiragana and katakana)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ζώνη πάνω κάποια ημερομηνία γράφεις;

Κινέζικα δεν είναι; Όχι Ιαπωνέζικα;

 

Παναγιώτη ακόμα και αν επάνω στο λουρί έγραφε ότι τα βυζιά μου είναι μεγάλα δεν θα το καταλάβαινα.

Ετσι μου είπε ο φίλος από την Ιαπωνία ετσι τα έγραψα.

 

Respect στον φίλο Superfunk.

 

Τα Ιαπωνικα ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ (Kanji) ειναι ΙΔΙΑ με αυτα που χρησιμοποιουν οι Κινεζοι,αν και χρησιμοποιουν πολυ λιγοτερα, (οι Ιαπωνες δεν χρησιμοποιουν μονο ιδεογραμματα αλλα ακομα 2 τυπους γραφης τα hiragana and katakana)

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου