Προς το περιεχόμενο

H Telecaster των ονείρων μου.


HellFire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

IMAG0771.jpg

 

Για τον φίλο Audiokosta…

Γκαρσόν, υγράθηκα......  ;D

 

Έτσι δεν μου αρέσει απλώς. Την θεωρώ κοντά στο τέλειο.

Και με aged μπρούτζινο/copper/άντε βαρια aged gold hardware .......  σλουρπ, σλουρπ  ;D

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 376
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γκαρσόν, υγράθηκα......  ;D

 

Έτσι δεν μου αρέσει απλώς. Την θεωρώ κοντά στο τέλειο.

Και με aged μπρούτζινο/copper/άντε βαρια aged gold hardware .......  σλουρπ, σλουρπ  ;D

 

 

 

Eυχαριστώ Μαέστρο. :)

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το κύκλωμα του mini amp...

1watt με volume και gain.

....και με το ξαδερφάκι του (LM3886) που πολύ το αγαπώ.  ;D

http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_lm3886_amp.pdf

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guyz.

 

Radius Blocks.

 

Εδώ δείχνω έναν πολύ φτηνό τρόπο για να φτιάξουμε τα δικά μας R.Blocks.

 

Σε ένα παραλληλόγραμμο καδρόνι από ξύλο της αρέσκειας μας, κατά προτίμηση μαλακό δηλ. πεύκο, ελατό κλπ. Σχεδιάζουμε με ένα στυλό την καμπύλη που μας ενδιαφέρει να κόψουν, π.χ. 7.5΄΄, 9.5΄΄ ,12.5΄΄ κλπ.

 

Έπειτα με το rοutter  μας και ένα οβάλ κοπτικό κόβουμε στο κέντρο ακριβως και στο απαραίτητο βάθος.

 

Έπειτα με ροκάνια η ράσπες, η ακόμα και scrapers που εχουμε φτιάξει με το ιδιο radius, αφαιρούμε το ξύλο δεξιά και αριστερά της εγκοπής σχηματίζοντας το τόξο που έχουμε σχεδιάσει με το στυλό.

 

Για να τσεκάρω τα radius αν είναι σωστά χρησιμοποιούσα λαμάκια  2χιλ κουρμπαρισμένα σε διάφορα radius πανω στα οποία κολλούσα γυαλόχαρτο και με αυτά έκανα το τελικό γυαλοχαρταρισμα στα ξυλινα καδρόνια.

 

Στην τελευταία φωτογραφία φαίνεται το λαμάκι με το γυαλόχαρτο κολλημένο στην κάτω του πλευρά.

 

Radius%2520Block%25201.png

 

rb2.png

 

rb3.png

 

rb4.png

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αργύρη πολύ χοντρό φαίνεται το καπάκι της δικής σου, φυσικά και να τη κρατήσεις!

 

Δεν ξέρω, ενδιαφέρθηκε σεβαστό μέλος του noiz οπότε θα ήταν τιμή να τη μεταβιβάσω!

Το καπάκι είναι 9 χιλιοστά. Δεν θα το έλεγα χοντρό ιδιαίτερα και το βάρος της είναι 1750 γρ οπότε κάτω από 4 lbs άρα θα βγάλει ελαφριά κιθαρίτσα. Κουδουνάει πάντως ωραία. Το καπάκι δε μου πήγε να το πλανιάρω το μισό και να φάω πολύ ξύλο τόσο όμορφο που είναι ... Εκτός αν της έκανα ένα μικρό carving αλλά ...αξίζει ? Είναι λίγο το ξύλο και ίσως φαίνεται απλά σαν σκαλοπάτι... θα το δοκιμάσω σε σκραπ και από άλλο θέμα θα τα πούμε...

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη. Μραβο

 

Ευχαριστώ, να χαίρεσαι τον αντρούλη του avatar. :)

 

Δεν ξέρω, ενδιαφέρθηκε σεβαστό μέλος του noiz οπότε θα ήταν τιμή να τη μεταβιβάσω!

Το καπάκι είναι 9 χιλιοστά. Δεν θα το έλεγα χοντρό ιδιαίτερα και το βάρος της είναι 1750 γρ οπότε κάτω από 4 lbs άρα θα βγάλει ελαφριά κιθαρίτσα. Κουδουνάει πάντως ωραία. Το καπάκι δε μου πήγε να το πλανιάρω το μισό και να φάω πολύ ξύλο τόσο όμορφο που είναι ... Εκτός αν της έκανα ένα μικρό carving αλλά ...αξίζει ? Είναι λίγο το ξύλο και ίσως φαίνεται απλά σαν σκαλοπάτι... θα το δοκιμάσω σε σκραπ και από άλλο θέμα θα τα πούμε...

 

 

Ρουταρε το καπακι και κατέβασε το στα 6.5χιλ, μην κάνεις κάτι άλλο.

Αν την πουλήσεις θέλω το νόμιμο μερίδιο. ;D

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου