Προς το περιεχόμενο

Τα 3 αγαπημένα σας πεταλάκια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν να δηλώσω ότι είμαι αποτυχημένος κιθαρίστας οπότε μου χει μείνει το πεταλοσύνδρομο μιας και δεν ξέρω να παίζω  ;D

 

 

1)Mxr m288 deluxe bass octave .....use me από bill withers kai den eimai kala.

 

2)Mxr envelope filter ...πάντα με κάνει να αισθάνομαι αφροαμερικάνος έστω και για λίγο...ελπίζω να το αποκτήσω σύντομα.

 

3)Amt bc -1 bass preamp/distortion/overdrive/fuzz/ότι θέλεις μάγκα μου κάνω τα πάντα και σε ξελασπώνω και στο στούντιο και όταν παίζεις live με ενισχυτές μαγαζιού οι οποίοι διαθέτουν αστείο eq.

 

 

 

Αυτά δεν έχω και πολύ εμπειρία...κάτι όμως μου μιλάει ότι σαν τα συγκεκριμένα mxr δεν έχει.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενισχυτη ε...Μεγαλο ερωτημα...Αφου παμε σε μονοκαναλο θα επαιρνα Hiwatt Custom 50 SA212  (θα ελεγα Marshall Vintage Modern που ειναι μονοκαναλος αλλα εχει πρακτικα drive καναλι και δεν κλεβω :P  )

 

Πεταλια:

 

-Flashback x4 delay

-Καποιο Crybaby μαλλον το Classic

-Blackstar HT Dual

 

Δεν διευκρινισες ομως οτι τα νησια θα ειναι διακεκριμενα,ωστε να μην βρεθουν 2 μουσικοι σε ενα νησι γιατι τοτε πολλοι μπορει να μην επαιρναν το looper    ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιθανότερο είναι ότι θα έπαιρνα τη 12χορδη μαζί μου για να μην ψάχνω.....πρίζα στο έρημο νησί....

 

Αλλά άντε για να γίνεται κουβέντα, έστω ότι βρήκα πρίζα.... ;D

Θα διάλεγα τα εξής:

1.Blackstar dist-x

2.Electroharmonix memory boy deluxe

3.Mxr pshase 100

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου