Προς το περιεχόμενο

Marshall JVM 205H Samples


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίος ήχος Βασίλη, μπράβο!  8)

Στο πρώτο sample ήταν όντως υπερβολικό το βάθος, αλλά στο δεύτερο ήταν όσο έπρεπε πιστεύω.

 

Άμα ευκαιρήσεις ανέβασε και κάτι πιο βαρβάτο σε gain να δούμε ακούσουμε πώς τα πάει ο JVM.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Πολύ ωραίος ήχος Βασίλη, μπράβο!  8)

Στο πρώτο sample ήταν όντως υπερβολικό το βάθος, αλλά στο δεύτερο ήταν όσο έπρεπε πιστεύω.

 

Άμα ευκαιρήσεις ανέβασε και κάτι πιο βαρβάτο σε gain να δούμε ακούσουμε πώς τα πάει ο JVM.  ;)

 

Θα το παλέψω,αν και τέτοια tracks είναι λίγο πιο δύσκολα στη μίξη,αλλά ελπίζω να βγάλω άκρη με τις συχνότητες!!Είμαι πολύ αρχάριος σε αυτά τα ζητήματα! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος μπιλαρε!!!!

Να σου πω ,αν διαβασα καλα, το wah to χεις στην κατωτατη θεση??Κανονικα νομιζω θελει τιγκα πανω βασει του ηχου στο cd.

στο δικο μου αυτι τουλαχιστον ελειπε λιγο αυτο το scream που εχει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραιος μπιλαρε!!!!

Να σου πω ,αν διαβασα καλα, το wah to χεις στην κατωτατη θεση??Κανονικα νομιζω θελει τιγκα πανω βασει του ηχου στο cd.

στο δικο μου αυτι τουλαχιστον ελειπε λιγο αυτο το scream που εχει

 

 

Γαμώτο,εγώ είχα διαβάσει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λες!  :( ???

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επιτέλους η σειρά των samples τελειώνει σήμερα,με αυτό το metal mix.Ιδού τα αποτελέσματα και τα ηχοχρώματα του Marshall JVM 205H.

 

https://soundcloud.com/billtrantos/metal-mix-metallica-dream

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο metal mix νομίζω μου τα χάλασε λίγο...

 

Στο Sad But True δεν ξέρω τι παίχτηκε, αλλά δεν ακούγεται καθόλου καλά. Πολύ πρίμα, πολύ τζιτζίκι. Κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι.

 

Τα άλλα δύο ήταν καλύτερα αλλά και πάλι δεν με ενθουσίασε τόσο ο ήχος όσο στα προηγούμενα samples.

 

Άμα δεν σου κάνει κόπο, γράψε λίγο τις ρυθμίσεις που χρησιμοποίησες.

 

Να 'σαι καλά πάντως Βασίλη για τον κόπο σου να μας ανεβάσεις όλα αυτά τα sample για να πάρουμε κι εμείς μια ιδέα από τον πολύ καλό αυτόν ενισχυτή.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχει να κάνει κυρίως με τους μαγνήτες μου! Οι HS-3 έχουν αυτόν τον πρίμο ήχο και δεν ανταποκρίνονται καλά σε βαριά κουρδίσματα!Ειδικά στο Sad But True είμαι κουρδισμένος one step down και ο ήχος μπούκωσε για τα καλά.Στα υπόλοιπα 2 είμαι σε Dropped D,γι'αυτό και σε ακούστηκε καλύτερα.Αυτό που κρατάω εγώ από όλη αυτή τη σειρά δειγμάτων είναι πως για να παίξεις τέτοιο metal χρειάζεσαι humbucker στη γέφυρα οπωσδήποτε!Ειδικά το τελευταίο sample ήταν ό,τι πιο περίπλοκο έχω κάνει,καθώς είχα διαφορετικές ρυθμίσεις και στα 3 κομμάτια!Θεωρώ ότι αν ηχογραφούσα με την προηγούμενή μου κιθάρα (Schecter Hellraiser C-1) τα αποτελέσματα σε αυτό και μόνο το sample θα ήταν καλύτερα!Σ'ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να τα ακούσεις όλα και να τα σχολιάσεις! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο Βασιλη!!!!Σε ακουω πιο "δεμενο" παιχτικα  ;)

Ο ηχος οντως ηταν καπως.Κανε και ενα με την schecter.

Μου ακουγοταν πολυ Strat ηχος σαν να παιζεις με μονους σχεδον.Ωραιος ειναι αλλα δεν περιμενα αυτο απο τον ενισχυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραιο Βασιλη!!!!Σε ακουω πιο "δεμενο" παιχτικα  ;)

Ο ηχος οντως ηταν καπως.Κανε και ενα με την schecter.

Μου ακουγοταν πολυ Strat ηχος σαν να παιζεις με μονους σχεδον.Ωραιος ειναι αλλα δεν περιμενα αυτο απο τον ενισχυτη

 

Δυστυχώς η Schecter έχει πουληθεί εδώ και μήνες,απλά την αναπολώ ακόμα! ;D Όντως έπαιζα με μονούς,οι HS-3 είναι single coil pickups,φάνηκε ξεκάθαρα πως δεν είναι για τέτοια παιξίματα!Ούτε εγώ περίμενα κάτι τέτοιο από τον ενισχυτή,δε με χάλασε το αποτέλεσμα,αλλά με EMG 81/85 ή με Seymour Duncan Blackouts θα ΣΚΟΤΩΝΕ!Σ'ευχαριστώ πολύ και για το παικτικό σχόλιο,προσπαθώ κάθε μέρα να βελτιώνομαι! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου