Προς το περιεχόμενο

Yamaha CS Series review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τον συνηθη υποπτο Katsunori Ujiie. 8)

Katsunori_Ujiie.png

Στο βιντεο παιζει με τα (με σειρα εμφανισης): CS5, CS15, CS15D και CS30.

Περιμενα να εχει και το CS80 αλλα δυστυχως δεν...Καλα αυτο βεβαια θελει ενα review απο μονο του, ελπιζω συντομα να το πιασει στα χερια του και να φτιαξει ενα μεγαλο βιντεο, απο λιγο ψαξιμο στο youtube δεν βλεπω κανα σοβαρο review απ'αυτο το κλασσικο synth.

 

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι μου θυμισες τωρα....το πρωτο μου synth ηταν το CS5.....ΦΟΒΕΡΟ synth....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ γω κανα cs80 περιμενα να αντικρισω...αλλα καλυτερα,τετοια reviews ειναι σα να σου λενε "κοιτα τι δεν προκειται ποτε σου να αποκτησεις"  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο μου synth ηταν το CS5.....ΦΟΒΕΡΟ synth....

Καλα, κοψε κατι. ;D Ουτε για την εποχη του δεν ηταν "φοβερο synth". Eνα καρα-basic MonoSynth ηταν με ενα Oscillator! Ως και το Minimoog μαλλον το παταγε κατω. :P Αν και εβγαινε ως το 1983, δεν βγηκαν μοντελα του με MIDI. Τιμη δεν ξερω, αλλα αν το εβρισκα με κανα 200ρι ευρω μπορει και να το σκεφτομουν. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..μνημεία προς παρατήρηση και ακρόαση. Όμορφα δημιουργήματα.

Με μια κυματομορφή του CS 80 πάντως, εγώ προχτές πέρασα 4 δημιουργικές ώρες στο δωματιάκι μου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σχεση εχει αυτο με το CS80? Ακομα και καποια κυματομορφη του να εχει σαν sample, τα δυο synths ειναι η μερα με την νυχτα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σχεση εχει αυτο με το CS80? Ακομα και καποια κυματομορφη του να εχει σαν sample, τα δυο synths ειναι η μερα με την νυχτα.

...έχω βιβλιοθήκες με δειγματοληψίες από τις σειρές CS και τις σάμπλαρα στο cs6x.

Tα 2 συνθ φυσικά και είναι άσχετα μεταξύ τους.

Ήθελα να δώσω έμφαση στην δημιουργία από έναν και μοναδικό ήχο. Εξού και ότι έγραψα παραπάνω.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι παιδευεσαι με samples και αλλες αηδιες, και δεν αγοραζεις ενα original CS80?

Mε 22,000 ευρω αγοραζεις ενα full restored CS80 και μαλιστα απο την πλεον αξιοπιστη εταιρεια. 8)

 

http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/yamaha-cs80/

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου