Προς το περιεχόμενο

Σεταρισμα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να κανω σεταρισμα στην κιθαρα μου?..εχω μια Gibson Explorer Cherry.Θα ηταν καλο να την παω στην αντιπροσωπεια ή αν ξερετε καποιο αλλο μαγαζι να μου προτεινεται που μπορει να την σεταρει σε μια λογικη τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα, γιατι χρειαζεται σεταρισμα?

 

Ναι γτ οταν παιζω για λιγο η τριτη χορδη  ξεκουρδιζεται και συμβαινει συνεχεια τ ιδιο πραγμα..ισως φταιει το κλειδι δν ξερω...δν εχω ιδεα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σεταρισμα εδω,στο ΚΑΛΥΤΕΡΟ μαγαζι

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=39

 

;D

 

τωρα αν ξεκουρδιζεται μονο μια χορδη απλα δεν την εχεις περασει σωστα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D Στην αντιπροσωπεία πάμε για σέρβις μόνο τα αυτοκίνητα και αυτά μόνο όταν είναι καινούργια και έχουμε εγγύηση.  ;D ;D ;D

 

Κατά τα άλλα για τις κιθάρες ότι σου είπα εδώ, μη φοβάσαι για το γεγονός ότι έχεις ακριβή κιθάρα και μπορεί να πάθει κάτι. Τίποτα δεν παθαίνει. Περνα τις χορδές σωστά και ρυθμισέ τη μόνος σου με υπομονή και διάβασμα. Κρίμα είναι να δίνεις 40άρια απο εδώ και απο εκεί για μια τόσο απλή δουλειά είδικά με τη δικιά σου κιθάρα που δεν έχει ούτε τρέμολο για να σε δυσκολέψει.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά...και οχι μόνο, το ερωτημα είναι αν δεν αποκτήσεις  μια πιο βιωματική σχέση με το οργανο, πως θα βρεις τον προσωπικό σου ήχο...εχει σημασία να καταλάβεις τις ιδιοτροπίες της κιθάρας σου, πως λειτουργεί (ή δεν λειτουργεί), ελλατωματα κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχυει ειναι 6 μηνων η κιθαρα απλα ακουγα διαφορους φιλους μ να λενε οτι θελει σεταρισμα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα γι αυτο κ ρωτησα και ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. :) χαχα σωστος Loki!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και τις βίδες στα κλειδιά, τόσο τις μικρές βιδούλες του κλειδιού όσο και την 6γωνη σαν παξιμάδι που είναι στην βάση του κλειδιού (δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω αυτό  :) ).

 

Το αν θέλει σετάρισμα μπορείς πολύ εύκολα να το δεις μόνος σου, άρθρο του SF είναι πολύ κατατοπιστικό. Όλοι έτσι ξεκινήσαμε  ;)

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχυει ειναι 6 μηνων η κιθαρα απλα ακουγα διαφορους φιλους μ να λενε οτι θελει σεταρισμα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα γι αυτο κ ρωτησα και ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. :) χαχα σωστος Loki!

 

Φαντάζομαι πως θα έγινε το πρώτο της σετάρισμα περίπου λενα μήνα αφού την πήρες.

 

Αν σε περίπτωση δεν έγινε (πράμα σπάνιο)να την πας σε μαγαζί και στα επόμενα σεταρίσματα να το παλέψεις μόνος σου.

 

Λογικά όπως λέει και ο s,f το πιό πιθανόν είναι να μην την έχεις περάσει σωστά

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου