Προς το περιεχόμενο

Amplitube 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις κανενας το amplitube 2?

Ξερω οτι με το guitar rig 2 το amplitube παρακγωνιστηκε αλλα εγω εχω κολλήσει με τις παραμορφώσεις του amplitube 1 Οποτε θα ήθελα να ξερω αν ακούγεται εξίσου καλα κ το 2

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα εγω εχω κολλήσει με τις παραμορφώσεις του amplitube 1

 

είπες τη μαγική λέξη. όσο ευέλικτο κι αν είναι το guitar rig, τα βρώμικα του amplitube είναι κόλλημα.

 

Κι εγώ έχω την ίδια περιέργια με σένα -και πολύ περισσότερο για το έτερο amp simulator της ίδιας εταιρείας, το Ampeg (για μπάσο).

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Amplitube 2 εδώ και περίπου 2 μήνες.

 

πριν χρησιμοποιούσα το Guitar Rig 2 και το Guitar Amp Pro του Logic.

 

Το Guitar Rig δεν μου άρεσε ο ήχος του, προσωπικά το θεωρώ καλό μόνο να θες να φτιάξεις πειραματικούς ήχους.

 

Το Amplitube 2 ο ήχος του είναι φανταστικός, πολύ ποιό ζεστός, και με καλύπτει απολυτα στους ήχους που θέλω εγώ (vintage).

 

Είμαι πολύ ικανοποιημένος απο την αγορά αυτή, και πούλησα εναν ενισχυτή που είχα (που εντάξει δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω αλλα προτιμω το guitar rig 2 μια και μου δινει πολυ καλυτερα καθαρα & vintage βρωμα.

 

Παντως νομιζω οτι και τα δυο μπορουν να βγαλουν ρεαλιστικοτατα αποτελεσματα φτανει να τα "ψαξεις" πολυ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

To amplitube 2 είναι η κορυφή όλων χαλαρά. Σαν σύνολο μιλάμε. Εχει κάποιες παραμορφώσεις που σε αφήνουν άναυδο, είναι λες και έχουν καταφέρει και δίνουν αίσθηση του χώρου όπως κανένα άλλο. Από την άλλη το ampeg για το μπάσσο δεν το έχω ακούσει αλλά εχω διαβάσει ότι πρόκειται για το καλύτερο plugin που έχει βγει ποτέ μέχρι σήμερα. και δεν αμφιβάλλω καθόλου μιας που δεν έχω βρει ούτε μια κριτική που να μην το προσκυνάει από αρχή μέχρι τέλους. προς το παρόν με superfunk συμφωνώ απόλυτα. Συνδιάστε τα και τα έχετ όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου