Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για ταμπουρο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω τους φιλους ντραμερ.Δεν ειμαι ο ιδιος ντραμερ γραφω εκ μερους του αδερφου μου, Θα ηθελα τις γνωμες σας για τα εξης ταμπουρα και πoιο θα προτεινατε. Ειμαστε αναμεσα στο Pearl Chad Smith και στο Μapex Black Panther η αν εχετε καποιο αλλο να προτεινετε σε αυτη την κατηγορια τιμης(τωρα αν ειναι και λιγο πιο ακριβο δεν πειραζει).Το σετ ειναι ενα Mapex M Birch. Το στυλ που παιζουμε ειναι  70's Prog/Space  rock. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο στα 250 ευρω ειναι ΠΟΛΥ καλα για steel  5Χ14  ταμπουρα,η κυρια διαφορα ειναι στα die cast hoops που εχει το BP,οποτε εξαρταται αν του αρεσει ο ηχος και το feel τους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το black panther το χα δοκιμασει σε στουντιο τον καιρο που επαιζα ροκ/μεταλ και μου αρεσε παρα πολυ,για το chad smith επισης εχω ακουσει καλα λογια..καλο θα ηταν να τα δοκιμασει και τα δυο και να αποφασισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Πανε αγορασε το signature του Joey Jordison. Γυρω στα 300 ευρω κοστιζει αλλα πιστευω πως αξιζει.

 

το εχω εγω

εξαιρετικο ταμπουρο για τα λεφτα του και ιδανικο ιδιως για funk αλλα και ροκ/μεταλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου