Προς το περιεχόμενο

The Nearness Of You (acoustic)-Vasmar


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες ! Ακουστικός και πάλι,δεν ξέρω τι απωθημένα έχω με αυτό το όργανο.. ;D

Λοιπόν,έριξα μια προσπάθεια στο γνωστό standard The Nearness Of You.

Με επηρέασε ιδιαίτερα η version των Tommy Emmanuel και Martin Taylor στο δίσκο τους "The colonel and the governor".

Hope you like it :)

 

https://soundcloud.com/vasmar/the-nearness-of-youacoustic-ver

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι πολύ αν σας άγγιξε! Στο αυτοσχεδιαστικό σημείο ήμουν στο τσακ,να το παίξω αρκετά "formal" ,να λιώσω τα changes εκ των προτέρων κλπ. Τελικά επέλεξα να παίξω by heart/ear και on the edge που λεν και στο χωριό μου. Δεν ξέρω αν δικαιώθηκα ή ξεβρακώθηκα,χαίρομαι όμως που το ακούσατε ευχάριστα!! Cheers :D

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά επέλεξα να παίξω by heart/ear και on the edge που λεν και στο χωριό μου. Δεν ξέρω αν δικαιώθηκα ή ξεβρακώθηκα,χαίρομαι όμως που το ακούσατε ευχάριστα!! Cheers :D

 

Δικαιώθηκες. Πήρες ένα τζαζ στάνταρ, το απέδωσες με τον τρόπο σου και το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό. Αυτά τα standards είναι τόσο παιγμένα/ηχογραφημένα που, κατά την άποψή μου, ό,τι ήταν να παιχτεί από την καθαρά τζαζ οπτική, έχει ήδη παιχτεί. Για μελέτη ναι, παίξε πάνω στα changes, βγάλε ολόκληρα σόλο, μιμήσου φράσεις κλπ.

 

Άξιος Βασίλη.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν δικαιώθηκα ή ξεβρακώθηκα

Βασίλη μου το ίδιο πράγμα είναι. :D

Για να δικαιωθείς ........ ξεβρακώνεσαι! ;)

 

Πάρα πολύ ωραίο, μα πάρα πάρα πολύ ........

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλά παιδιά !!

Στράτο και Σπύρο, συμφωνούμε!

Θίγεται συχνά αυτή η κουβέντα σε παρέες και λοιπά και πάντα είμαι της άποψης ότι η (αυτοσχεδιαστική) μουσική είναι από τα ελάχιστα πεδία στη ζωή μας,που υπάρχει απόλυτη ελευθερία.On the edge παίξιμο ή τίποτα ! Καλουπωνόμαστε καθημερινά.Όχι κι εκεί..

Και στην τελική,αυτό που έχω διαπιστώσει είναι πως μόνο όταν φεύγεις από το safe mode σου υπάρχει περίπτωση ο αυτοσχεδιασμός σου να έχει εκρηκτικές στιγμές. Καλές ή "κακές",δημιουργικές,πρωτότυπες ,ριψοκίνδυνες και ποτέ μα ποτέ safe :D

Ευχαριστώ και πάλι για την ακρόαση και τα όμορφα λόγια σας ..

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να δικαιωθείς ........ ξεβρακώνεσαι! ;)

 

αυτο ακριβως ισχύει μονο που οταν ξεβρακωθεις πρεπει να εχεις κατι καλο να δειξεις

και συ εχεις να δειξεις πολυ ωραια πραγματα Βασιλη, καλη συνεχεια!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου