Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα rp1000 wah


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους και χρονια πολλά!είμαι νέος κάτοχος μιας rp1000 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.πηγαίνω στο edit βάζω on το wah και όταν το πατάω δεν ακούγεται τίποτα μήπως ξέρετε τι μπορεί να είναι?  ???

 

Y.G έχω κατεβάσει το manual αλλα δεν βγάζω άκρη  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ενεργοποιεις καποιο αλλο preset/patch που ειναι ρυθμισμενο στο 0 τα level και αυτα? δοκιμασε κανα reset....δεν αποκλειεται να ειναι και χαλασμενος καποιος αισθητηρας αν και δεν το εχω ακουσει ποτε αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους και χρονια πολλά!είμαι νέος κάτοχος μιας rp1000 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.πηγαίνω στο edit βάζω on το wah και όταν το πατάω δεν ακούγεται τίποτα μήπως ξέρετε τι μπορεί να είναι?  ???

 

Y.G έχω κατεβάσει το manual αλλα δεν βγάζω άκρη  >:(

 

ακολούθησε τις οδηγίες

RP.thumb.jpg.a7e7f87ca981befce651652f656be8d5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν πρέπει να δουλεύει το lvl είναι στο 12 έχω βάλει το cry wah (δοκίμασα και αλλα) και τίποτα.τα κουμπιά όπου είναι αναμμένα είναι: amp loop,petalboard και store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω απ'το expression υπάρχει ένας αισθητήρας, τον οποίο δεν βλέπεις,και παίζει το ρόλο του footswitch.Αν πατήσεις με δύναμη το expression pedal,αυτός ο διακόπτης ενεργοποιείται,και ταυτόχρονα ενεργοποιεί και το wah. Αυτό ισχύει για οποιοδήποτε preset έχεις το wah στο on.

Αν θέλεις preset που να είναι ενεργοποιημένο το wah μόνιμα,ακολούθησε τις οδηγίες του manual που σου επισύναψα πιο πάνω.

 

Αν θέλεις να ρυθμίσεις την ευαισθησία του virtual footswitch,ακολούθησε τις οδηγίες  στη σελιδα 31 του manual 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmm δεν ξέρω πως να το βάλω σε volume  ??? έκανα άλλη μια προσπάθεια: πήγα στο expession εκεί στο edit και βρήκα και ένα Expupdat, το έβαλα on (μήπως χρησιμεύει και αυτό το μαραφέτι πουθενά)  ;D  μετά το ξαναγύρισα σε wah pedl και έβαλα και το wah min στο 99 πάλι τίποτα  ::)

 

Κατω απ'το expression υπάρχει ένας αισθητήρας, τον οποίο δεν βλέπεις,και παίζει το ρόλο του footswitch.Αν πατήσεις με δύναμη το expression pedal,αυτός ο διακόπτης ενεργοποιείται,και ταυτόχρονα ενεργοποιεί και το wah. Αυτό ισχύει για οποιοδήποτε preset έχεις το wah στο on.

Αν θέλεις preset που να είναι ενεργοποιημένο το wah μόνιμα,ακολούθησε τις οδηγίες του manual που σου επισύναψα πιο πάνω.

 

Αν θέλεις να ρυθμίσεις την ευαισθησία του virtual footswitch,ακολούθησε τις οδηγίες  στη σελιδα 31 του manual 

 

ok! μισό θα το κοιτάξω και αυτό ελπίζω να μην του δώσω καμια δυνατή και το καταστρέψω! πλακίτσα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου