Προς το περιεχόμενο

Αγορα overdrive κ phaser


rouchlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι μου.Οπως ανεφερα τις προαλλες σε ενα θεμα για τον Hendrix εχω στη διαθεση μου μια gibson sg standard,εναν marshall dsl-401 κ απο εφε dunlop classic cry baby-big muff pi-boss space echo.Ο marshall φερει 2 καναλια overdrive.Ομως δανειστηκα ενα boss sd-2 απο ενα φιλο,το συνδεσα σε σειρα με τα υπολοιπα πεταλια κ ο ηχος ηταν πολυ πιο ποιοτικος απο οταν επαιζα με τα drives του ενισχυτη-wah-delay.Ετσι λοιπον λεω να αγορασω ενα boss sd-1 που ειναι κ classic.Η ερωτηση ειναι να παρω το αυθεντικο ή το μονταρισμενο keeley?Υπαρχει το keeley στην αθηνα να το δοκιμασω οταν ανεβω?Επισης θελω να αποκτησω κ ενα phaser κ απο τα thrents κ το youtube κλεινω προε α) voodoo lab microvibe κ β) mxr phase 100.Μου αρεσε κ η χροια του mxr phase 90 vintage αλλα διαβασα πως τρωει πολυ σημα κ δεν εχει jack για τροφοδοτικο (λειτουργει μονο με μπαταρια) κατι που δε το θελω.Παιζω stoner αλλα μου αρεσουν κ οι blues-ιες οπως κ η χριοα του jimi (πρεπει να παρω κ ενα jh fuzzface...).Ολες οι γνωμες αλλα κ οι προτασεις δεκτες.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Keeley φερνει σιγουρα ο Καγμακης Accessories. Το DS-1 σιγουρα...Για αυτο που θες δεν ειμαι σιγουρος...

Αν θες ηχους Hendrix κτλ τοτε δε θες phaser αλλα vibe (οκ μικρες οι διαφορες τους θα μου πεις)...

Καλα κανεις και κοιτας λοιπον προς το voodoo lab. Αν και θα σου προτεινα να τσεκαρεις και το Pickle Vibe της Lovepedal. Μικρο και απολυτα λειτουργικο...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε κ η χροια του mxr phase 90 vintage αλλα διαβασα πως τρωει πολυ σημα κ δεν εχει jack για τροφοδοτικο

ναι φιλε, δυστυχως το εχω δοκιμασει το vintage phase 90 και ειναι ακριβως οπως τα λες. πολυ 'ζεστος' και πλουσιος ηχος, αλλα δουλευει μονο με μπαταρια και οταν το εχεις στην αλυσιδα των πεταλιων χωρις να δουλευει, πραγματικα ο ηχος ειναι διαφορετικος απο οταν λειπει... ισως αυτο να εφτιαχνε με καποιο true bypass mod βεβαια.. το απλο mxr phase 90 μου αρεσει παντως πολυ και το χρησιμοποιω και σε καθαρα και σε βρωμικα..α. για hendrix καταστασεις το rotovibe ειναι super..(στα δικα μου αυτια ..)

 

τωρα για od.. τσεκαρε και το mxr zw 44, το signature overdrive του zakk wylde, το οποιο βεβαια ειναι επισης ενα μονταρισμενο sd1,αλλα τελος παντων... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ds-1 το θελω περισσοτερο για blues-heavy rock καταστασεις.Το voodoo lab microvibe δε θα με καλυψει δηλ κ στις stoner-ιες μου?Το απλο mxr phase 90 δε τρωει σημα?Αν κ απο mxr περισσοτερο με ψηνει το phase 100 λογω ευελιξιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να προσθέσω κάτι γιατί σε βλέπω αρκετά προσανατολισμένο πάνω σε αυτό που ψάχνεις, το οποίο είναι και το ζητούμενο... Το μονταρισμένο απ'τον Κeeley SD1 δεν το έχω δοκιμάσει για να το σχολιάσω. Ρίξε αν θες μια ματιά σε παλιότερα θρεντς για overdrive (κάτι θα'χα γράψει κι εκεί). Από phaser θα προτιμούσα σε "χαμηλό" (λογικό) μπάτζετ το κλασσικό Small Stone ή σε univibe το μίνι της Lovepedal που το δοκίμασα πρόσφατα και μου άρεσε πάρα πολύ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

merci...οπως κ οποιον αλλο ασχοληθηκε με το θεμα.θα τσεκαρω οσα πεταλια εχουν αναφερθει.Η απορια μου ομως αν το voodoo lab micro vibe κανει κ για stoner (οπως ενα phaser) δε μου λυθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χραρα λοιπον...Απο το phaser 100 εχεις εμπειρια???

 

μια χαρα και το phase 100, αν και εμενα προσωπικα το 90 με καλυψε πληρως.. δεν ειναι κακη ιδεα να τα δοκιμασεις πλαι πλαι παντως... στο test drive βαλε και το dunlop rotovibe.. αν θες hendrix- kyuss ηχους πιστευω θα σ αρεσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου