Προς το περιεχόμενο

Αγορα overdrive κ phaser


rouchlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το phase 90 μπορεις να το παραγγειλεις με true bypass, led, & power jack απο εδω

 

http://www.buyanalogman.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MXR-Phase901974

 

 

 

φιλε alter, πολυ ενδιαφερουσα η συγκεκριμενη διευθυνση και με καλες τιμες! δεν την ηξερα.. εχεις παρει ποτε απο εκει? εχει παρει κανεις αλλος μηπως? με ταχυδρομικα κλπ τι παιζει?¨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στην Αμερική είναι, για αυτό σου φαίνονται τρελές οι τιμές... με τα ταχυβρωμικά και τα λοιπά έξοδα, τα κλασσικά εξ US που έχουν αναλυθεί πολλάκις. Μόντες για true bypass οποιοσδήποτε χομπίστας ή ηλεκτρονικός... ο Jam, o Εlectrictabs, o Toneless, διάφοροι από εδώ (http://www.noiz.gr/index.php?page=dealers)... τηλεφώνησε σε όποιον επιθυμείς, ή μπορείς να ανοίξεις κι ένα θρεντάκι για να ζητήσεις οδηγίες για να το κάνεις μόνος σου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το keeley boss sd-1 εχω αποφασισει να το παρω περαν του κοστους.Ωραιο κ το voodoo lab superfuzz αλλα η χροια του JH dunlop fuzzface μου καθεται καλύτερα στ'αφτια μου.Τωρα απο τα λοιπα ειμαι (οπως εχω αναφερα παραπανω) αναμεσα στο full μονταρισμενο vintage mxr phase 90 κ στο rotovibe.Κ τα 2 μου εχουν κανει ''κλικ'' κ ειμαι 50-50 ποιο να διαλεξω..Αληθεια ποιος μπορει να κανει μονταρισμα true bypass στο rotovibe στην Αθηνα?Παιδια με βηθησατε πολυ ολοι.Chears!

Δεν θελω να σε μπερδεψω αλλα εγω ειχα το Jh fuzz face δεν λεω ωραιο αλλα αν θελεις ακριβως το ιδιο με κανονικο σχημα με λιγο παραπανω γκαζι και με Buffer παρε αυτο http://www.thomann.de/gr/mxr_m173_silicon_fuzz_classic_108.htm  δουλευει με ρευμα αλυσίδας μια χαρα,ασε που δεν πιανεις και σταθμους !!! ;D ;D με αυτο που θες να παρει πιανεις ραδιοφωνο μρικες φορες  ;D  δεν κανω πλακα.Απο vibe αν θες για Hendrix εγω εχω της voodoo lab microvibe και ειμια παρα πολυ ευχαριστημενος .Απο od καλο το sd-1 με την μοντα αλλα θα προτιμουσα ειτε το direct drive Barber ή Mxr gt -od.ΞΕχασα το fuzz της voodoo lab ειναι ωραιο αλλα οχι τοσο για hendrix ποιο πολυ κανει για zeppelin ,ειναι και γ!@ αλλα οχι για Hendrix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
φιλε alter, πολυ ενδιαφερουσα η συγκεκριμενη διευθυνση και με καλες τιμες! δεν την ηξερα.. εχεις παρει ποτε απο εκει?

 

εχω αγορασει δυο τρια πεταλια (το fuzz, ενα chorus, και κατι αλλο που δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη). ο analogman θεωρειται απο τους κορυφαιους στο χωρο των πεταλιων. οι τιμες των μεταφορικων υπαρχουν στο site του (παντα για USPS μιλαμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Γειά χαρά, μιας και αναφέρθηκε mod του DS1, θα ήθελα να ρωτήσω, σε ποιόν να απευθυνθώ για να ζωντανέψει το DS1 μου κάνοντάς του το Κeely DS1 Ultra Mod.

 

Διαμένω στη Καβάλα αλλά επισκέπτομαι συχνά τη Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχομαι στο θεμα phaser. Ειχα ( εχω ) το mxr 100 μεχρις οτου το εβαλα στις αγγελιες μονο κ μονο γιατι δεν χωρανε αλλα πεταλια στο pedalboard μου. κανενα παραπονο πουθενα. εχει περισσοτερες επιλογες απο το mxr 90. πολυ ωραιο phaser με καθαρο ηχο .βεβαια, δεν ξερω αν θα ηθελες να ψαξεις καθολου και προς την boss. αν και δεν εχω δοκιμασει phaser της boss.

 

Υ.Γ. προς οποιον "κακοπροαιρετο"... ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν βαζω το post για να σπρωξω το δικο μου phaser γιατι εξαλλου υπαρχει ενδιαφερον απο αλλους συμφορουμιτες. Απλα λεω την αποψη μου για το συγκεκριμενο, ως κατοχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά, μιας και αναφέρθηκε mod του DS1, θα ήθελα να ρωτήσω, σε ποιόν να απευθυνθώ για να ζωντανέψει το DS1 μου κάνοντάς του το Κeely DS1 Ultra Mod.

 

Διαμένω στη Καβάλα αλλά επισκέπτομαι συχνά τη Θεσσαλονίκη.

 

Telegun

Σουρη 12 Εναντι ΔΕΗ

 

http://www.myspace.com/telegunamps

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλοι μου.Οπως ανεφερα τις προαλλες σε ενα θεμα για τον Hendrix εχω στη διαθεση μου μια gibson sg standard,εναν marshall dsl-401 κ απο εφε dunlop classic cry baby-big muff pi-boss space echo.Ο marshall φερει 2 καναλια overdrive.Ομως δανειστηκα ενα boss sd-2 απο ενα φιλο,το συνδεσα σε σειρα με τα υπολοιπα πεταλια κ ο ηχος ηταν πολυ πιο ποιοτικος απο οταν επαιζα με τα drives του ενισχυτη-wah-delay.Ετσι λοιπον λεω να αγορασω ενα boss sd-1 που ειναι κ classic.Η ερωτηση ειναι να παρω το αυθεντικο ή το μονταρισμενο keeley?Υπαρχει το keeley στην αθηνα να το δοκιμασω οταν ανεβω?Επισης θελω να αποκτησω κ ενα phaser κ απο τα thrents κ το youtube κλεινω προε α) voodoo lab microvibe κ β) mxr phase 100.Μου αρεσε κ η χροια του mxr phase 90 vintage αλλα διαβασα πως τρωει πολυ σημα κ δεν εχει jack για τροφοδοτικο (λειτουργει μονο με μπαταρια) κατι που δε το θελω.Παιζω stoner αλλα μου αρεσουν κ οι blues-ιες οπως κ η χριοα του jimi (πρεπει να παρω κ ενα jh fuzzface...).Ολες οι γνωμες αλλα κ οι προτασεις δεκτες.Ευχαριστω.

 

Φίλε μου το SD-1 το έχει ένα φιλαράκι μου και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος, έχει το απλό το stock τώρα για του Keeley δεν εχω ακούσει κάτι συγκεκριμένο. Πάντως να το ξέρεις οτι στο SD-1 μπορει να γίνει και ωραία μετατροπή απο SD-1 se TS808. Όσο για phaser για το MXR 90 μου έχουν πεί καλά λόγια απλά το μόνο κακό που έχω ακούσει (το οποίο το θεωρώ και πολύ σημαντικό αν ισχύει) είναι οτι καταστρέφει στην κυριολεξία το σήμα σου, δεν ξέρω σίγουρα αν ισχύει απλά το έχω ακούσει. Ένα άλλο πολύ καλο phaser κατα την γνώμη μου είναι της Electro Harmonix το Small Stone αλλα η παλιά η version όχι η καινούργια (για την καινούργια δεν ξέρω).

 

http://www.youtube.com/watch?v=FW6v-y_j9fo (να ένα video με την παλιά version που βρήκα με ένα πρόχειρο ψάξιμο)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου