Προς το περιεχόμενο

Δυο δικά μου τραγούδια με φυσαρμόνικα.


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και στο the Stranger η κριτική ήταν αρκετά επικοδομητική και όπως είπα έχω μια αξιοπρεπή σε όγκο δουλειά(εννοώ σε ποσότητα καθαρά) τα δύο αυτά χρόνια,να ένα jump blues acoustic track και ένα πιο χαλαρό,έτσι προσπαθώντας να ξορκίσω το φάντασμα του L.Cohen που με κατατρέχει από το προηγούμενο μου τραγούδι.Αν σας κουράζω με τα σύχνα νέα θέματα,συμπαθάτε με και πέστε μου να το χαλαρώσω λίγο.Είμαι νέος στο φόρουμ και δεν τα πολυκατέχω κάλα τα πράγματα

black__woman_blues.mp3

when_you_have_a_woman_on_your_mind.mp3

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια είναι μια χαρά. Άνετα τα άκουσα αλλά καθότι δεν είναι του στυλ μου δεν ενθουσιάστηκα και τρελά.  :)

 

Τα προηγούμενα που ανέβασες μου άρεσαν πολύ περισσότερο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, τη φυσαρμόνικα την πάς καλά. Πολύ καλά! Αλλά αυτό το "αμερικάνικο" ... δεν μπορώ να επικοινωνήσω με αυτό το πράγμα. Είναι πολύ μακρυά από την ψυχοσύνθεσή μου και γενικά πιστεύω ότι είναι ασύμβατο με την ελληνική ψυχή.

 

Απο την άλλη σκέπτομαι πως η φυσαρμόνικα, παρόλο που είναι ωραίο όργανο, απουσιάζει από την Ελληνική μουσική σκηνή. Μήπως να το έψαχνες λίγο;  ;)

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερός παρόλο που "αμερικανίζεις" , μου έβαλες ιδέες και ξεσκόνισα μια που είχα καιρό.

αν και δεν έχω ελπίδες για κάτι αντίστοιχο, η προσπάθεια μετράει. πες μου σε παρακαλώ αν ισχύει αυτό.

 

http://www.harmonicatunes.com/harmonicanotes.php

 

από κάπου να αρχίσω...  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερός παρόλο που "αμερικανίζεις" , μου έβαλες ιδέες και ξεσκόνισα μια που είχα καιρό.

αν και δεν έχω ελπίδες για κάτι αντίστοιχο, η προσπάθεια μετράει. πες μου σε παρακαλώ αν ισχύει αυτό.

 

http://www.harmonicatunes.com/harmonicanotes.php

 

από κάπου να αρχίσω...  :D

Και γω μη νομίζεις φυσάω καλά,Το σαιτ φαίνεται μια χαρά,

Αν έχεις ντο χαρπ ξεκίνα απο κει,στο youtube έχει χιλιάδες τύπους που λένε διάφορα αλλά αν δεν φυσάς δεν μαθαίνεις.Μια συμβουλή για τα μπλουζ και μετά έρχονται και τα άλλα.Απο ένα μέχρι έξι τρύπα κυρίως ρουφάμε,βάλε ένα σολ blues backing track πάρε το ντο χαρπ και ρούφα,κάτι θα βγει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήρθα για να δουλέψω στο σιδηρόδρομο. Που υπογράφω;

(Πολύ καλά το πας. Συνέχισε.)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήρθα για να δουλέψω στο σιδηρόδρομο. Που υπογράφω;

(Πολύ καλά το πας. Συνέχισε.)

[/quote

Ευχαριστώ Ray,ας είναι καλά ο Sony Boy Williamson και ο Little Walter.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου