Προς το περιεχόμενο

Pop song,αξίζει;


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλησπέρα παιδιά!Ξεκίνησα για χαβαλέ σήμερα το πρωί να γράψω ένα pop τραγουδάκι,έτσι για να πειραματιστώ με τα samples που είχα.Το έχω στείλει σε 2-3 άτομα που δεν είναι μουσικοί και μου είπαν να το συνεχίσω.Εσείς τι λέτε;  ;D

Pop-άρα_.wav

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

33 λήψεις και 0 απαντήσεις;Δεν πειράζει,γίνετε κακοί,ειλικρίνεια και συζήτηση να υπάρχει!! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, θα έλεγα άσ το. Αδιάφορο, άχρωμο και άοσμο (και πολύ ηλεκτρονικό - cult )

 

Ρίξε καμιά κιθαριά ρε Billy να γουστάρουμε :)

 

[PS: 20 second ήταν το αρχείο, δεν κατέβηκε μισό ε?)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σε πω Βασίλη...Εγώ τέτοια δεν ακούω (τζιζ κακό  ;D ;D ;D) αλλά για να σχηματίσω μια καλύτερη άποψη θα ήθελα μεγαλύτερο δείγμα.  ;)

 

Οπότε για μένα καλύτερα να το συνεχίσεις και το βλέπουμε.  :)

 

Ρίξε καμιά κιθαριά ρε Billy να γουστάρουμε :)

Μιλάει σωστά ο φίλτατος AuditoryDriving.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά, θα έλεγα άσ το. Αδιάφορο, άχρωμο και άοσμο (και πολύ ηλεκτρονικό - cult )

 

Ρίξε καμιά κιθαριά ρε Billy να γουστάρουμε :)

 

[PS: 20 second ήταν το αρχείο, δεν κατέβηκε μισό ε?)

 

Είμαι σε φάση που θέλω να πειραματιστώ με άλλα πράγματα,κιθάρα παίζω καθημερινά κάνα 4ωρο,αλλά είναι 4 ώρες καθαρής εξάσκησης,με ασκήσεις,κλίμακες και τα κομμάτια που έχω για το μάθημα.Την υπόλοιπη ώρα ψάχνομαι με τέτοια πράγματα όπως αυτό που ανέβασα.Το αρχείο είναι συνειδητά 20 δευτερόλεπτα,κάτι σαν preview!Thanks για την κριτική,την κρατάω και την έχω σοβαρά υπόψιν!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι να σε πω Βασίλη...Εγώ τέτοια δεν ακούω (τζιζ κακό  ;D ;D ;D) αλλά για να σχηματίσω μια καλύτερη άποψη θα ήθελα μεγαλύτερο δείγμα.  ;)

 

Οπότε για μένα καλύτερα να το συνεχίσεις και το βλέπουμε.  :)

Μιλάει σωστά ο φίλτατος AuditoryDriving.  ;)

 

Δεν ξέρω,κάτι μου έχει κάνει η ηλεκτρονική pop μουσική τελευταία.Δεν ξέρω τι σκατά έχω μέσα στο κεφάλι μου!Η κιθαριστική δημιουργία πάει στην άκρη για λίγο καιρό,θεωρώ πως έχω μείνει πολύ πίσω τεχνικά.Θα δουλέψω και θα επανέλθω δριμύτερος!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Περίμενα μια αλλαγή που .... δεν ήρθε ακόμα!

Φτιάξτη και τα λέμε. ;)

 

Αλλαγή όπως;! Φωνητικά,extra όργανο,αλλαγή beat,αλλαγή θέματος του synth; :) Ακόμα το παλεύω πάντως,δεν έχω την παραμικρή εμπειρία από αυτό το είδος!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή όπως;! Φωνητικά,extra όργανο,αλλαγή beat,αλλαγή θέματος του synth; :) Ακόμα το παλεύω πάντως,δεν έχω την παραμικρή εμπειρία από αυτό το είδος!

Ενώ εγώ έχω .... τεράστια εμπειρία! ;D ;D ;D ;D ;D

Αλλαγή αρμονική (άλλαξε ακκόρντο ;D ;D), που να συνοδεύεται από ρυθμική αλλαγή (άλλαξε απλά τους τονισμούς στο beat), και ίσως ενορχηστρωτική (εδώ κολλάει το "άλλα όργανα", ή τα ίδια όργανα με άλλο τρόπο-σε άλλη θέση).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το προσπαθώ,αλλά χωρίς synth είναι δύσκολα τα πράγματα!! ;D Ψάχνομαι τώρα μπας και πάρω ένα απλό Midi controller της πλάκας να κάνω τη δουλειά μου!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου