Προς το περιεχόμενο

Ποια κονσολα / μεικτη ??


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Θα ηθελα να αγορασω μια κονσολα / μεικτη για το μικρο home studio που εχω. Μ ενδιαφερει να εχει 4 καναλια ( xlr ) καθως και ενσωματωμενα εφφε ( reverb κ.λ.π ). Δεν θελω κατι πολυ μεγαλο σε ογκο αλλα κατι σε φυσιλογικο μεγεθος με καλη ποιοτητα. Η καρτα που αθα το συνδεσω ειναι μια focusrite scarlet usb.

 

Η ερωτησεις μου ειναι 2:

 

με ενα budget μεχρι 200 ευρω τι μπορω να παρω ??

 

στο ΝΑΚΑ μου εδειξαν μια yamaha sta 190 νομιζω ***

 

και .. με την μεσολαβηση του μεικτη αναμεσα στη καρτα θα χαλασει το σημα και η ποιοτητα του ? Ενοω θα ηταν καλυτερα να γραφω απευθειας μεσω της καρτας με ενα xlr πχ?

 

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κονσολα και ο μεικτης σου ειναι εντελως αχρηστα μια και η καρτα σου μπορει να δεχτει ταυτοχρονη ηχογραφηση μονο μεχρι 2 καναλια,οποτε καλυτερα να μεινεις με την καρτα σου που εχει ηδη αξιοπρεπεις προενισχυτες και να χρησιμοποιησεις τον "μεικτη" του daw σου που ετσι κι αλλοιως θα εχει πολλες κλασεις ανωτερα εφε απο την κονσολα που θες να αγορασεις. .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αδερφια.. μερικες εισοδους παραπανω επειδη γινεται πανικος απο καλωδια βαλε βγαλε...χρειαζομαι..για αυτο ρωτησα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου