Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω εργαλειο για τη βέργα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να ρυθμισω το truss rod και δεν μπορω να δεχτω οτι δεν υπαρχει στην Ελλαδα (πηγα σε 3 μαγαζια με εργαλεια), μπορειτε να μου πειτε τι κλειδι ζηταω και αν εχετε κανα link να μου το ποσταρετε;

 

Σας ευχαριστω θερμα...

DSC_0480.thumb.jpg.5d0cc4a0dfda9510386f5f4b9c0298e3.jpg

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεγεται αλλεν....ειναι πολυ κοινο εργαλειο και το βρισκεις παντου...τωρα το νουμερο που θες δεν το ξερω,αλλα ενα σετ αλλενακια δεν ειναι ακριβα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοε..δεν ειναι αλεν, ειναι το αντιθετο του, "θηλυκωνει" την ακρη που σου δειχνω, δεν το βλεπεις στην φωτογραφια οτι δεν εχει υποδοχη για να μπει το αλεν?

 

υγ: δεν στην λεω - σορρυ αν ακουγομαι αποτομος -

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολα θα το βρεις ,ειναι το γνωστο..."πιπακι"  ;D με το οποιο ρυθμιζονται τα tr των Gibson,δεν συνοδευε την κιθαρα σου?

 

http://www.stewmac.com/shop/Tools/Special_tools_for_Truss_rods/Pocket_Truss_Rod_Wrenches.html

 

καλυτερα να παρεις τη κιθαρα σου και να την πας σε καποιο μαγαζι με εργαλεια μηπως και εχουν καποιο μακρυ hex wrench που να ταιριαζει στη βιδα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πως χρειάζεται το λεγόμενο "Καρυδάκι". Αν είναι Gibson τότε κατά πάσα πιθανότητα θέλει καρυδάκι των 8 χιλιοστών...

 

εδιτ.. εγώ πήρα ένα σετ με το "μακρυνάρι" μαζί με 5 ευρ και την έκανε την δουλειά του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρα καλα το καταλαβα οτι ηταν κατι ψαγμενο..

 

καταλαβα πιο πιπακι λετε, καπου μπορει να το εχω αλλα με τα χρονια...(η κιθαρα ειναι του 2002) το αστειο ειναι οτι και η ibanez μου εχει το ιδιο..(χειροκροτημα για την μεγαλη επιτυχια)

 

καμια ελλαντα δεν παιζει να βρουμε,ε?

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, σε μαγαζί με εργαλεία να πάει και να ζητήσει καρυδάκι των 8 χιλιοστών ή όσων χιλιοστών του χρειάζεται... εγώ στην δικιά μου μια χαρά την έκανα την δουλειά!!

http://www.toolstore.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%85%CE%B4%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CE%B5%CF%84-16-%CF%84%CE%BC%CF%87-1-4-p-368.html

ένα τέτοιο έχω κι εγώ... και σου μένουν και τα υπόλοιπα για εργασίες σπιτιού..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε Παναγιωτη!

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για ολα θα παω αυριο να παρω!

 

Τωρα ξερετε, αν ψαχνετε καρυδακι pm!  ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχάσω, αν πάρεις τέτοιο σετάκι βάλε καστανιά (την χειρολαβή δηλαδή), μετά κότσαρε τον αντάπτορα και μετά το καρυδάκι και δεν θα έχει καμία επαφή με τις χορδές... κλειδώνει κιόλας είτε στο σφίξε είτε στο χαλάρωσε για να μην χρειάζεται να το βγάζεις συνέχεια σε περίπτωση που αρχίσεις τις γυροβολιές!!

Πιο εύκολο να το λειτουργήσεις παρά να το περιγράψεις τελικά... :P :P ;D ;D

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου