Προς το περιεχόμενο

Ένα instrumental.Μέρες Φθινοπώρου


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, επειδή ο longshadow μ'έβαλε στο τριπάκι των παραγωγών(μίξεις,εντάσεις,πιατίνια κ.τ.λ.) το ξανανεβάζω με crash πιατίνια στο "ένα" του επόμενου μέτρου των breaks(τελικά έψαξα και το βρήκα), με αυξημένη ένταση του μπάσου(κι ο Θεός βοηθός ;D) και κάποιες αλλαγές στις μίξεις. Τα σόλο τα άφησα :-X

Autumn_days-2.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο κι από μένα cigaret! Το κομμάτι μου άρεσε πάρα πολύ!  :)

 

Άκουσα και τις δύο εκδοχές και προτιμώ τη δεύτερη όπου το μπάσο ακούγεται περισσότερο.  ;)

Άκουσα πολύ ωραία θέματα και μελωδίες κι επίσης θα συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω ότι ορθώς έπραξες που έβαλες τα σόλο.

 

Επίσης θα συμφωνήσω με το φίλτατο gvour ότι ήθελε κάπου μια αλλαγή στο θέμα για να αλλάξει η διάθεση του τραγουδιού.  ;)

 

Και πάλι μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστο το τραγούδι σου ,ο τίτλος δεν του ταιριάζει νομίζω.

Η πρώτη μίξη είναι πολύ πιο ωραία για μένα του δίνει ένα "70s -80s" vibe

κάτι που το έχεις χάσει εντελώς με την δεύτερη προσπάθεια .(το ακούω από λάπτοπ).

Καμιά φορά η καλύτερη παραγωγή αλλοιώνει τον χαρακτήρα του κομματιού.

Δεν είναι κουραστικό στην επανάληψη θα μπορούσε να είναι μουσική για παιχνίδια αν ήταν πιο  synthάτο "16bit-8bit" .

με έκανε να ακούσω αυτό μετά Ηttιtllica://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνφωνώ και μένα μου έβγαλε μια thin lizzy αίσθηση το κομάτι και δεν άκουσα και πολύ thin lizzy στη ζωή μου,αλλά το όλο κιθαριστικό στυλ εκεί με πήγε.Ωραίο και με ωραίο φιλ γενικά

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, όντως ήθελε μια "γέφυρα" εκεί στην μέση του κοματιού, αλλά τώρα πάμε γι'άλλα, τελείωσε αυτό, στο κάτω κάτω δεν γράφω "μουσική" γιά να γίνει ραδιοφωνικό χιτ ;D και να γίνω πλούσιος :-X, γιά την πλάκα μου γράφω και για να περνάω καλά (και να ξεχνιέμαι :P). Όσο για τα περί μίξης.....  :'(.  INSECT μην το νομίζεις μόνο, να είσαι σίγουρος, ότι ο τίτλος δεν του ταιριάζει καθόλου ;D, απλώς εκείνη την στιγμή αυτόν σκέφτηκα, αυτόν έβαλα 8).      Johnny.T και INSECT(ξανά),  Thin lizzy.....δεν ξέρω, παλαιότερα άκουγα, αλλά πολύ παλαιότερα. Πάντως επειδή το κομάτι είναι ματζόρε(Σολ), βγάζει ένα τρα λα λα, μιά ευθυμία ρε παιδί μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή ο longshadow μ'έβαλε στο τριπάκι των παραγωγών(μίξεις,εντάσεις,πιατίνια κ.τ.λ.)

Ναι, τα κάνει κάτι τέτοια ο longshadow... ;D

 

Ωραίο κομμάτι.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου