Προς το περιεχόμενο

Pocket sized power amp


Miltos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!

 

ψαχνω για εναν μικρο τελικο, για τον συνδυασω με ενα EQ και το podxt live μου.

Κύριος σκοπός είναι η ευκολία μεταφορας σε εξοχικο, σπιτι, προβαδικο και για live (αν φτανουν τα watt).

Προς το παρον εχω βρει τα

EHM magnum 44

ISP Technologies Stealth Power-Amp Pedal

CRATE Power Block 150

 

Γνωρίζετε μήπως κάποιον αλλον?

Μια ακομα ερωτηση, αν στείλω απτο pod μεγαλο output στο Magnum θα παραμορφωσει πολυ νωρίς?

το pod για οσους δεν γνωριζουν εχει την επιλογή amp/line οπου στο line στελνεις απευθειας στο PA δυνατο σημα. Αλλα δεν μπορει να οδηγησει καμπινα. Δηλαδη ουσιαστικα χρειαζομαι κατι για να στελνει το αναλογο φορτιο σε καμπινα, εχω τον προενισχυτη, εχω την καμπινα και θελω κατι compact που να μεταφερεται ευκολα.

 

Σας ευχαριστω!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το Magnum νομιζω ειναι λιγο πιο πρεπον... Το isp ξεφευγει οικονομικα... 350 ευρω παιρνεις λαμπατο... Νομιζω με το magnum θα ειαι καλλυμενος σε ολες τις φασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως το PowerBlock είναι η ιδανική λύση γιατί προσφέρει όλες τις ευκολίες συνδεσιμότητας, και επιπλέον είναι θαύμα αισθητικής, για όσους νοιάζονται τουλάχιστον.

 

Για λόγους που πολύ θα ήθελα να μάθω, δεν βγαίνει πλέον εδώ και χρόνια, και κυκλοφορεί μόνο ως μεταχειρισμένο, μάλιστα πωλείται ένα στις αγγελίες σε τιμή πάρα πολύ κοντά στην τιμή που πουλιόταν καινούριο όταν έβγαινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λόγους που πολύ θα ήθελα να μάθω, δεν βγαίνει πλέον εδώ και χρόνια, και κυκλοφορεί μόνο ως μεταχειρισμένο, μάλιστα πωλείται ένα στις αγγελίες σε τιμή πάρα πολύ κοντά στην τιμή που πουλιόταν καινούριο όταν έβγαινε.

 

Συμφωνω σε ολα.

 

Δεν μπορω ομως να εντοπισω αν υπαρχουν αλλα τετοια μηχανηματα. πχ στο thomann δεν ειναι ολα σε μια κατηγορια, στο power amps ειναι τα rack και το ISP και στα πεταλια το EHX. οποτε δεν μπορω να εντοπισω ευκολα τι εχει να προσφερει καθε εταιρεια σε αυτον τον τομεα και γιαυτο ειπα να ρωτησω μηπως ξερετε αν βγαζει καποια αλλη τετοια μηχανηματα.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

CRATE Power Block 150

 

 

Ενισχυτάρα

 

Δυστυχώς τον σταματήσανε.

 

Πρόβες live και δεν παθαίνει τίποτις

 

Τσέπης δεν είναι αλλα έχει ωραία τσάντα μεταφοράς    ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα που προσφέρει, συν 2*75W stereo, δεν είναι τεχνολογικά δυνατον να είναι και τσέπης...

 

Βλέπω στο δίκτυο πως η κατάργησή του συνέπεσε με εξαγορά της εταιρίας από άλλη, και με απόλυση πολλών υπαλλήλων

 

Κάτι μου λέει πως αυτή η απόφαση χαροποίησε πολλούς ανταγωνιστές

 

Πουλιόταν 150Ε, μιλάμε για λαβράκι.

 

Τώρα πουλιέται περίπου τόσο ή και περισσότερο στο ebay.com, ebay.co.uk, ebay.de

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου