Προς το περιεχόμενο

Ποιο ηταν το μυστικο τη δεκαετια του 80?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ήταν τόσες οι "μουσικές" των 80s που ο καθένας σίγουρα θα έχει κάτι να αγαπήσει και να μισήσει.

 

Ακριβως

 

eat my dust Emerson Pitsikokos & Son AE.... ;D

 

 

 

 

& στην αλλη πλευρα του Ατλαντικου εβγαιναν και ΑΛΛΕΣ μουσικες με ψυχη,αισθητικη και ουσια,δεν ηταν ολοι.... σκαρπινακηδες  ;D που επαιζαν 687655 νοτες το λεπτο...

 

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαφανίστηκαν οι δεινόσαυροι...

                                                                                                                                        
                                                                      Είσαι σίγουρος ?  ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι βάτες παιδιά, ας μην ξεχνάμε τις βάτες, κάποιος πρέπει να μιλήσει και για αυτήν την μάστιγα.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλικάρι με το μπάσο δεν μπορούσε να παίξει (ούτε για να σώσει τη ζωή του)

 

Δεν ήξερε μπάσο ο Σιντ... Μάλιστα. Μα τέτοια μισαλλοδοξία πια...;D

 

 

..."τα μυθικά 80s" καθότι ήμουν εκεί στα νιάτα μου και δεν είδα κάτι μυθικό εκεί πέρα από εμένα νέο ;D

 

Να υποθέσω ότι για κάποιο λόγο (π.χ. ζούσες σε σπηλιά στα Απαλάχια), αυτή δεν την είδες;

 

Cindy-Crawford-82-016O1AWA2Z-1024x768.jpg

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δόξα και τιμή στον  σύντροφο Waterfall-K  για τους Toto  8)

 

 

 

Μια από τις καλύτερες 80ιλες που έγραψε η τεράστια μπάντα (1988 The Seventh One)

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι η πρώτη φορά που παρατηρώ πόσο μοιάζουν ο Lukather και ο Τζιβούρ. ;D ;D ;D

 

Καλά άμα είχε και μια Music Man, θα ήταν ίδιος  ;D

 

Κατά τα άλλα τα 80ς είχαν την δική τους τρέλα- ωραία τρέλα. Και έβγαλαν ωραίες μουσικές (καθώς και μάπα, αλλά αυτό συμβαίνει σε όλες τις δεκαετίες).

 

IMHO δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο μυστικό. Εκείνη η κοινωνία, εκείνη την χρονική στιγμή έβγαλε ότι έβγαλε.

 

Βέβαια νομίζω ότι έπαιξαν τον ρόλο τους κάποιες προσωπικότητες που έδωσαν το βήμα: Για εμένα μια από αυτές ήταν ο Eddie Van Hallen που έφερε επανάσταση στον ήχο, στο παίξιμο και στο ίδιο το όργανο.

 

Σαφέστατα υπήρξαν ανάλογα άτομα σε άλλους χώρους.

 

Ίσως να φταίει ότι στο σήμερα το τι θα παίζει το καθορίζει ο Χ κώλος της Ψ Rihanna, ενώ τότε η μουσική ενδεχομένως να είχε τον πρώτο λόγο- και φυσικά ότι ήταν και μουσικοί άνθρωποι. Πραγματικά δεν ξέρω...

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι πλέον δεν βγαίνουν κομματάρες όπως ένα separate ways ή Rosanna ή urgent. Και καθώς όλα αυτά (και άλλα πολλά) είναι 80ς, I love 80s.  8)

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου