Προς το περιεχόμενο

Ποιο ηταν το μυστικο τη δεκαετια του 80?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μπορεί,πιστεύω στον κυρ.Samy!! ;D ;D

 

Μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά  ;D ;D ;D

Να κάτσε να βάλω κι εγώ λίγο ΒΟΒΟ σα  το φίλο μου το Καταρράκτη με Κ  8)

http://www.youtube.com/watch?v=f2m7KM8lJCE

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Bill (Tranto), ακου... ;)

 

 

Εξαίρετο!!Πάνω που είχα αφήσει την κιθάρα μετά από πολύωρο practice,την ξαναέπιασα!!Thanks a lot Waterfall-K!!! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς υπήρξε το πανκ και ο κομπειν.Ιδρώτας σπιντα αλητεία και ναι ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ,ΠΙΑΣΕ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ και όχι σονατες ,ατελειωτα σολα και κουλτουρα να φυγουμε με γαλα και προδερμ.Συγνώμη αλλά δεν έχω ακούσει ουτε μισό τραγούδι απο θιατερ ,τι να λέει δηλ και επισής απεχθανομαι το ποπ μεταλ των 80,Δεν αισθανομαι να μου λειπει κατι.Αν δεν ηταν οι βελβετ και οι πανκηδες,η μουσικη θα ηταν ενα ατελειωτο σολο καποιου νταβραντισμενου κιθαριστα.Να γιατι δεν εγινα καλος παικτης τελικα,εκει που οι αλλοι ακουγανε μεολες και θιατερ εγω ακουγα stooges και dolls.που πσς κατακαημενε.Σορυ απο τους τεχνικους και 80ιτιες φιλους αλλα την μισω αυτη την μουσικη μαγκες.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ροκ'ν'ρολλ μαμω την π...ταναμ

 

Ωωωωωω ρε φίλως, πουλί σπάνιο οβίνδεο και παλιό, φαντάσου ο Γκίλαν είχε ακόμη ξανθό μαλλί  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωωω ρε φίλως, πουλί σπάνιο οβίνδεο και παλιό, φαντάσου ο Γκίλαν είχε ακόμη ξανθό μαλλί  ;D ;D ;D

χουχου χουχααααα Σαμυ,δεν άντεξα με τέτοιο θρεντ.Ακου σλιζι ροκ εν ρολλ.καλά το Σλιζι το ροκ εν ρολλ που κολάει στη φάση.Αλλιως μας το μαθαν οι stones.Ενα μόνο.Αυτή η μουσική είχε πολύ γυναίκα για όλους ,οι φουκαράδες που παίζανε progressive στα 60-70ς μόνο κάτι μαλιάδες άπλητους είχανε ,και δεν τα λέω έγω οι ίδιοι τα λένε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ροκ'ν'ρολλ μαμω την π...ταναμ

Ναι μαζί σου αλλά είναι playback. Το παλικάρι με το μπάσο δεν μπορούσε να παίξει (ούτε για να σώσει τη ζωή του) live αυτά που του είχαν γράψει για αυτόν στο στούντιο. Αλλά επιλέχθηκε από τον McLaren λόγω design. Όπως και ο Rotten. Fashion project ήταν η μπάντα. Απλώς ήταν μεγάλο χέλι ο Lydon και τους ξέφυγε and the rest is history.

Για μένα βέβαια, χίλιες φορές όμως τo Vacant Pretty παρά οτιδήποτε από Yes, No, Maybe, Eloy, Nimoy, Emerson Lake Vordoumbasis Karakitsos & Palmer Co, και άλλα, ω πόσο ενδιαφέροντα, "έχω-μελετήσει-τα-άπαντα-Μπαχ-και-θα-τα-ενσωματώσω-για-χάρη-σας-σε-ένα-κόμπακτ-25λεπτο-κομμάτι-δυστυχως-μόνο-τόσο-χωράει-η-πλευρά-του-δίσκου-εμπλουτισμένα-με-τους-καινούριους-περίεργους-ήχους-του-χιλιοπειραγμένου-μου-Intergalacticus Moogatron".

 

Πέρα που προσωπικά με ενοχλεί το όλο ζήτημα "τα μυθικά 80s" καθότι ήμουν εκεί στα νιάτα μου και δεν είδα κάτι μυθικό εκεί πέρα από εμένα νέο  ;D και μου θυμίζει ότι έχουν περάσει τόσες γενιές που πλέον τα 80s έχουν περάσει στη σφαίρα της μυθοποίησης. Κάτι σαν κι εμάς και τα 60s......Μαμά, γερνάω......

 

Τώρα να πούμε για μουσική των 80s είναι μάλλον απλοϊκό.

Ήταν τόσες οι "μουσικές" των 80s που ο καθένας σίγουρα θα έχει κάτι να αγαπήσει και να μισήσει. Δηλαδή μέσα σε μια δεκαετία, με το video να αλλάζει τα πάντα (video killed the radio star ήταν το πρώτο τραγούδι που έπαιξε το mtv όταν ξεκίνησε να εκπέμπει) στο πως ακούμε και βλέπουμε την μουσική, τι να ξεχωρίσεις;

 

Όχι ότι εξαφανίστηκαν τα άλλα είδη μουσικής (η απόδειξη συμμετοχών στα Χ-tops από Springsteen, Primal Scream, Clash, Pixies, Van Halen, Μποτζόβι, Faith No More, Talking Heads, Fall, U2, Dire Straits, Guns n Roses, Jam, AC/DC κλπ το αποδεικνύει) αλλά εγώ θα έλεγα ότι τα 80s ήταν το απώγειο της pop που προσπαθούσε να βρει διεξόδους από πάρα πολλά διαφορετικά κανάλια. Μερικά υπέροχα μερικά για τον πέοντα (κατά προσωπική εκτίμηση) αλλά επιμένω στο μυαλό μου, τα 80s θα παραμείνουν ως η δεκαετία που έβγαλε την πιο ενδιαφέρουσα pop.

 

Και μην τρελαίνεστε. Πάντα υπήρχε η μούφα και το εξαιρετικό.

Απλώς πλέον έχουμε βομβαρδισμό υπερπροσφοράς και των δύο.

 

Όπως πάντα βέβαια, ΥΜΜV.

 

Φεύγω γιατί πάω να χαρχαλέψω κσύλα και μαγνήτες.

Με τις καλημέρες μου....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου