Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για ταστιέρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω μια απλή ερώτηση σχετικά με την ταστιέρα της ηλ. κιθάρας μου, η οποία μετά το 12ο τάστο δεν έχει "inlays".

Σκέφτομαι έστω προσωρινά να κολήσω μικρά χαρτάκια στην θέση των επόμενων "inlays"  (κατά πάσα πιθανότητα με σελοτέιπ) έτσι ώστε να διευκολυνθώ στην εκμάθηση νέων κομματιών κυρίως.

Υπάρχει περίτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στην ταστιέρα (εξαιτίας της κολλητικής ουσίας);

 

Υ.Γ: Η ταστιέρα είναι από "rosewood".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.com/Vintage-Guitar-Neck-Vinyl-Inlay-Decal-Clay-Dot-60s-/250618067964?pt=Guitar_Accessories

 

νομιζω πως θα σου κανουν και δεν θα εχεις προβλημα στο πως να τα βαλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα side dots με blanco ειναι κλασσικη λυση που ακολουθουν σχεδον ολοι οι κλασσικοι κιθαριστες. Επειδη οι περισσοτερες κιθαρες (φανταζομαι και η δικια σου) εχουν λουστρο στο πλαι της ταστιερας, το blanco δεν θα σου προκαλεσει κανενα προβλημα...μαλιστα φευγει τοσο ευκολα που καθε τοσο θα πρεπει να το ξανακανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση μου απ' ότι φαίνεται τα side dots με blanco δεν αποτελούν λύση, αλλά κάτι θα βρω να το αντικαταστήσω.  ;D

Μαύρο ανεξίτηλο μαρκαδόρο παίζει ή δεν κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου