Προς το περιεχόμενο

rockinger strat ready to play!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

rockinger strat ready to play!!!!!

 

μετα απο 2 μηνες παραθετω την στρατ που εφτιαξα με κομματια ροκινγκερ...το ολο project κοστισε γυρω στα 600-700 ευρο το πολυ...και θα ερχοταν τουλαχιστον 60-70 πιο κατω μπορει και περισσοτερο αν τα parts δεν ηταν τα επιχρυσα και ειχα προλαβει να τα παρω απο το guitarfetish και οχι απο την ροκινγκερ...τελικα τους μαγνητες πηρα απο το fetish τους premium texas...ετοιμους σε κιτακι επανω στο pickguard...εντελως αθορυβοι...

 

http://s11.photobucket.com/albums/a162/treloagori/?action=view&current=04-01-07_0956.jpg

 

θα παραθεσω κι αλλες φωτο απ την ψηφιακη μου πολυ καλυτερες την αλλη εβδομαδα μαζι με μια fender malmsteen που περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο treloagori!!!

H κιθάρα (από όσο μπορώ να κρίνω από τη συγκεκριμένη φωτογραφία) φαίνεται άψογη και πολύ ακριβή!!! :lol: ;)

 

Tελικά κανονικό τρέμολο έχει από ότι βλέπω και όχι hardtail!

 

Βγάλε και καμια κοντινή φωτογραφία και αν μπορείς γράψε και κανά clip-άκι να την ακούσουμε! 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετο,αλλά...αυτό είναι το σπίτι σου;

 

http://s11.photobucket.com/albums/a162/treloagori/?action=view&current=scan0003.jpg

 

Αν ναι,τότε έτσι εξηγείται.

Ωραίο σπίτι by the way :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το εξοχικο μου ειναι...τι εξηγειται ?? τα εκλεψα??

 

 

και για να τελειωνει αυτη η ιστορια περι χρηματων επειδη με πρηζουν και σε αλλα φορουμ ειναι απλο...

 

δουλευω,κερδιζω γυρω στα 2 χιλιαρικα το μηνα,δεν εχω ενοικια και ρευματα ,δεν παω ποτε μπουζουκια και γουσταρω να τα χωνω σε αμαξια και κιθαρες...

 

ειμαι ο μονος νομιζετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπα και σε άλλο forum,καλό είναι να μην αρπάζεσαι με το παραμικρό και να αφήσεις τη μύγα ήσυχη :lol:

Εμένα απλώς μου αρέσει το εξοχικό σου :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το εξοχικο μου ειναι...τι εξηγειται ?? τα εκλεψα??

 

 

και για να τελειωνει αυτη η ιστορια περι χρηματων επειδη με πρηζουν και σε αλλα φορουμ ειναι απλο...

 

δουλευω' date='κερδιζω γυρω στα 2 χιλιαρικα το μηνα,δεν εχω ενοικια και ρευματα ,δεν παω ποτε μπουζουκια και γουσταρω να τα χωνω σε αμαξια και κιθαρες...

 

ειμαι ο μονος νομιζετε??[/quote']

 

εγω στη θεση σου θα ντρεπομουνα!! :roll:

ακους εκει να δουλευεις!! :roll:

χαθηκαν οι πορειες?χαθηκαν τα κλεισιματα των δρομων?χαθηκαν η διαμαρτυριες για τα "δικαιωματα" μας??χαθηκαν οι..ζαρντινιερες?? :roll: :lol: :lol:

δεν μπορουσες να κατσεις καμμια 20αρια χρονια ακομα στο πανεπιστημιο & στην "οργανωση"?? :lol:

η εστω να γινεις δημοσιος υπάλληλος ρε παιδι μου!! :lol:

 

αισχος και παλι αισχος!! :lol:

 

α,ρε γκουλαγκ που σου χρειαζεται!! :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπα και σε άλλο forum' date='καλό είναι να μην αρπάζεσαι με το παραμικρό και να αφήσεις τη μύγα ήσυχη :lol:

Εμένα απλώς μου αρέσει το εξοχικό σου :wink:[/quote']

 

καλα ρε μαν τοτε τι να πω...peace...ας μιλησουμε για την κιθαρουλα...

 

τελικα μαγκες οι μαγνητες αρχισαν να μου τσιριζουν αλλα θελουν πολυ βρωμα...δυστυχως δεν εχω εξοπλισμο για να φτιαξω κανενα sample...

 

το θεμα ειναι οτι η κιθαρα ειναι πολυ καλυτερη απ οτι την φανταζομουνα στον ηχο...σε σχεση με αμερικανες στρατ που ειχα αυτη μοιαζει να εχει καλυτερα σκασιματα oi fender που ειχα ηταν ψιλοψοφιμια μπροστα της...βεβαια σιγουρα δεν μπορω να συγκρινω απολυτα τα 2 οργανα γιατι αυτη φοραει μαγνητες τυπου texas που τελικα ειχατε δικιο ξυριζουν αρκετα...αλλα μ αρεσουν πολυ στο καθαρο....

 

ο 5θεσιος διακοπτης ειναι λιγο της πλακας αφου δεν καταλαβαινεις και πολυ οταν τον κουνας αν εχεις πεσει ακριβως στην θεση που πρεπει...

 

αυτο βεβαια ειναι το τιμημα του να παρεις ετοιμο κιτ απο fetish...αλλα απ το να εδινα αλλα 70-80 παραπανω το προτιμω....

 

θα αγορασω και μαγνητες για ενα λεσπολι στουντιο που εχω και αν δω οτι και εκει με ικανοποιουν θα ψωνιζω πιο συχνα απο εκει...περιμενω και το decal και τελειωσα...το καλωδιο της γειωσης να το κοψω η οχι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μαγκες οι μαγνητες αρχισαν να μου τσιριζουν αλλα θελουν πολυ βρωμα...δυστυχως δεν εχω εξοπλισμο για να φτιαξω κανενα sample...

 

Tους συνέδεσες σωστά;

 

το θεμα ειναι οτι η κιθαρα ειναι πολυ καλυτερη απ οτι την φανταζομουνα στον ηχο...σε σχεση με αμερικανες στρατ που ειχα αυτη μοιαζει να εχει καλυτερα σκασιματα oi fender που ειχα ηταν ψιλοψοφιμια μπροστα της...βεβαια σιγουρα δεν μπορω να συγκρινω απολυτα τα 2 οργανα γιατι αυτη φοραει μαγνητες τυπου texas που τελικα ειχατε δικιο ξυριζουν αρκετα...αλλα μ αρεσουν πολυ στο καθαρο....

Ίσως γιατί έχουν αρκετά πριμομεσαία-εγώ προσωπικά θα έβαζα κάτι άλλο.

 

 

ο 5θεσιος διακοπτης ειναι λιγο της πλακας αφου δεν καταλαβαινεις και πολυ οταν τον κουνας αν εχεις πεσει ακριβως στην θεση που πρεπει...

αυτο βεβαια ειναι το τιμημα του να παρεις ετοιμο κιτ απο fetish...αλλα απ το να εδινα αλλα 70-80 παραπανω το προτιμω....

Παρόλο δεν έχω αγοράσει από το guitarfetish' date='αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα λές,κάποια στιγμή δυστυχώς θα αναγκαστείς να τα δώσεις.

 

θα αγορασω και μαγνητες για ενα λεσπολι στουντιο που εχω και αν δω οτι και εκει με ικανοποιουν θα ψωνιζω πιο συχνα απο εκει...περιμενω και το decal και τελειωσα.

 

Χμ..Κάτι έχω που μπορεί να σε ενδιαφέρει όσον αφορά αυτό το θέμα.Στείλε μου ένα pm.

 

..το καλωδιο της γειωσης να το κοψω η οχι??

8O οταν λές να το "κόψεις"..τι ακριβώς εννοείς;

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω κανει εγω την συνδεση...οπως ειπα το κιτακι τους το παρηγγειλα...

 

οταν εννοω να το κοψω,εννοω να μην υπαρχει γιατι εχω φοβηθει με ολα αυτα περι ηλεκτροπληξιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στη θεση σου θα ντρεπομουνα!! :roll:

ακους εκει να δουλευεις!! :roll:

χαθηκαν οι πορειες?χαθηκαν τα κλεισιματα των δρομων?χαθηκαν η διαμαρτυριες για τα "δικαιωματα" μας??χαθηκαν οι..ζαρντινιερες?? :roll: :lol: :lol:

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου