Προς το περιεχόμενο

Nano Small Stone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω αυτο το Phaser αλλά διαβάζοντας reviews μπορώ να πω πως μπερδεύτηκα. Αυτά που διάβασα κυρίως ηταν

1) έχει χειρότερο ήχο απο το original (μεγαλύτερο) small stone

2) εχει volume drop οταν το χρησιμοποιεις

 

Εχει καποιος εμπειρια με αυτο το πεταλι?

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Mύθος. Η διαφορά είναι ανεπαίσθητη. Κοίτα και τα σχόλια αυτης της  σελίδας και το βίντεο της:

www.youtube.com/watch?v=s1ySbg8Ry3s

...αλλά να μην παρασυρθείς και πιστεψεις ότι οι διαφορές είναι τεράστιες. Σύμφωνα με την προσωπική μου γνώμη, στην δικιά μου αναζήτηση το reissue επεκράτησε επί πολλών άλλων phasers, ακόμη και τετραπλάσιας τιμής που ήμουν πρόθυμος να πληρώσω χωρίς ενδοιασμούς.

 

2. Σε μένα καθόλου. Στα βρώμικα είναι που χάνεται κάπως λόγω συχνοτικής απόδοσης και λίγο στο vol, κάνοντάς με να επιζητώ μερικές επιπλέον ρυθμίσεις πέραν του ενός διακόπτη που έχει, αλλά το "σπρώχνω" με ένα overdrive και όλα γίνονται και πάλι μια χαρά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτίμησα το κλασικό μεγάλο, το οποίο παρουσίαζε volume drop αλλά διορθώθηκε γελοιωδώς εύκολα με αλλαγή μιας αντίστασης. Το μεγάλο μου φάνηκε λίγο πιο ''οργανικό'', δηλαδή είχε πιο ζεστό ήχο από το άλλο καθώς και μεγαλύτερη γκάμα ήχων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω αυτο το Phaser αλλά διαβάζοντας reviews μπορώ να πω πως μπερδεύτηκα. Αυτά που διάβασα κυρίως ηταν

1) έχει χειρότερο ήχο απο το original (μεγαλύτερο) small stone

2) εχει volume drop οταν το χρησιμοποιεις

 

Εχει καποιος εμπειρια με αυτο το πεταλι?

 

Το Nano Small CLONE ειναι που εχει τρελο volume drop. Το Nano Small STONE δεν εχει και ειναι πολυ απλα απο τα καλυτερα phaser της αγορας (ειδικα για μπασο), πρεπει να ανεβεις αρκετα σε τιμη για να βρεις κατι αισθητα καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου