Προς το περιεχόμενο

Blues Wire - 1992 Live Budapest


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι η προσωπικη μας γνωριμια,

δεν ειναι η τεραστια βοηθεια των παιδιων ολα αυτα τα χρονια (ας μου επιτραπει ο ορος παιδια...αφου ολοι στο παλκο επανω σα τα παιδια χαιρομαστε οταν παιζουμε!)

δεν ειναι οι υπερπολυτιμες συμβουλες τους,

δεν ειναι τα αμετρητα jam στα οποια καθε φορα θα ανακαλυψεις κατι καινουριο....

προσπαθω να μην ειμαι προκατειλημενος μα ρε γ....μτο δε γινεται....

Απλα η μεγαλυτερη μπαντα της Ελλαδας._

Απο τα λιγα πραγματα που μου λειπουν απο την Ελλαδα αυτη τη στιγμη που ζω εξω ειναι οι Wire.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα η μεγαλυτερη μπαντα της Ελλαδας._

Απο τα λιγα πραγματα που μου λειπουν απο την Ελλαδα αυτη τη στιγμη που ζω εξω ειναι οι Wire.

 

 

+1, ελεγα και εγω μηπως τους πετυχω τις προαλλες στο Καφωδειο μιας και ημουν στην πολη και αναβληθηκε :/

 

Το βιντεακι το εβλεπα το πρωι σημερα, πολυ γουστοζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστούμε πολύ παίδες  ;) ...

Ιδιαίτερα για τον Solega, ίσως είναι κλισέ, όμως στη δικιά μας περίπτωση πέρα για πέρα αληθινό, αυτές οι κουβέντες είναι θησαυρός στις ψυχές μας που ούτε αξιολογείται ούτε διαπραγματεύεται. Δεν ξέρω, μπορεί να πεθάνω γέρος κι ανήμπορος χωρίς κανέναν στο πλάι μου, μόνος όμως δε θάμαι. Και είμαι σίγουρος γι'αυτό, κάτι που δεν μπορώ να πώ για πολλά άλλα. Για τη συναυλία...ε, μιά συγκίνηση την ένοιωσα...

Ήταν ωραίες εποχές για μας εκείνες, το να βλέπω στο βίντεο να τζαμάρουμε με τον Jovan (Rawhide), τα παιδιά απο τους Palermo boogie gang, τον φίλο μας τον Franco, μου ξυπνά αναμνήσεις σπουδαίες για όλους μας στο γκρουπ.

Παίζαμε αρκετά πειθαρχημένα εκείνη την εποχή, ωραίο live...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ένα live που είδα στη Γιουγκοσλαβία παίζατε γαμάτα.Αλλά και όταν σας είδα στην Κοζάνη πολύ αργότερα πάλι γαμάτα παίζατε.Είχα γράψει και ένα boogie μετά απο εκείνο το live.Τότε παίζατε με το bangouk,κιθάρα φυσαρμόνικα,Ταχα κάνει πάνω μου.Γαμώ τα λάιβ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

1993....λέω εγώ, η καλλίτερη περίοδός σας.

Φανταστικά lives στο Μύλο....good times.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου