Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για επιλογή ενισχυτή!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο vox ac4 εχει περασει και απο τα δικα μου χερια! Με το 10αρι!

 

Αύτος ακριβώς! Ένα Tone ένα Volume και τελείωσες  ;D ;D

 

Πάντως Ibanez και και Laney μπορείς να δοκιμάσεις και να βρείς και σε πολύ καλές τιμές στο κέντρο στον Τρίμη και στο Νάκα αντίστοιχα. Και είναι και πολύ εξυπηρετικοί.

 

Μετά βεβαια μπαίνει και το κατα πόσο είσαι "ηθικά" καλυμμένος να δοκιμάζεις σε μαγαζιά ενώ έχεις αποφασίσει για μεταχειρισμένο. Άλλη κουβέντα όμως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

ΥΓ. Για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση νομίζω η λογική τιμή είναι τα 2/3 τις αρχικής και κάτω.

 

ακριβώς, είναι η λογική τιμή

στα χρόνια που ζούμε στη χώρα (που λέει ο λόγος) που ζούμε (πάλι λέει ο λόγος)

δεν ισχυει. 50-60% της αρχικής τιμής αλλιώς σου μένει στο ράφι...

 

Παραδείγματα που μου έχουν συμβεί τελευταίως...

 

yamaxa rbx τετράχορδο active 2 διπλους τούμπανο κτλ 4 μηνων απο 380 ευρω το πήρα 160..στα 200 δεν το έπαιρνε κανείς...

 

πούλησα v55 κεφάλι 180 ευρώ ...στα 250 και στα 200 δεν το έπαιρνε κανείς. Καινούριος τώρα 315 €, τοτε κάτι παραπάνω.

 

Blackstar HTV-112 καμπίνα καινούρια 175€ με μεταφορικά κοντά 200

τη πήρα 100 γιατί στα 120 και στα 150 που κάποιοι πουλάγανε ακόμη την έχουν...

 

Το κορυφαίο....αυτοκίνητα...πολύ γέλιο....

 

Πούλησα ένα τσίλικο κορόλα 2000 μοντέλο πριν 2 χρόνια πραγματικά λαμπάδα το αμάξι με πολλά έξτρα, 3000€. Ο μηχανικός που το πήρε έτριβε τα μάτια του...το πούλησα σε ..μία μέρα...τα υπόλλοιπα που τα δίνανε 5000 ακόμη τα έχουν...

 

Πούλησα ένα τσίλικο σουίφτ 2007 μοντέλο πριν 1 χρόνια 65.000χλμ το αμάξι με πολλά έξτρα, 5500€. ...το πούλησα σε ..μία μέρα...τα υπόλλοιπα που τα δίνανε 7000 - 8000 ακόμη τα έχουν...

 

Αγόρασα volvo s40 1.8 2005 φουλ εξτρα τη πιο ακριβή έκδοσή του με 80.000χλμ αρχικής αξίας 32.000€ .... 6000.  Φυσικά για να καταλήξω εκεί το έψαχνα καιρό...καμιά φορά μπαίνω και χαζεύω ακόμη αν υπάρχουν τα ίδια αυτοκίνητα που πουλιόνταν και πριν ένα χρόνο....και μάντεψε...είναι ακόμη εκεί. Γιατί? Γιατί τα δίνουν 8-10 χιλιάρικα.

 

Όλη μέρα στη δουλειά μου κάνω παζάρια με πελάτες κ προμηθευτές.... πλέον ένα θέλει ο κόσμος..το φτηνό..λεφτά δεν υπάρχουν ουτε για δείγμα...

 

οπότε κάπως έτσι καταλήγω στο 50-60% της αρχικής τιμής για ένα ΚΑΛΟ μεταχειρισμένο όργανο-αντικείμενο μουσικού εξοπλισμού...Ψάξτε με υπομονή και με λίγο παζαράκι (με ευγένεια και σεβασμό πάντα) θα βρείτε σίγουρα αυτό που θέλετε. Μην ξεχνάτε ότι το παζάρεμα είναι στη φύση των ανατολίτικων λαών άρα και σε εμάς. Σε πολλές χώρες της Ανατολής ο έμπορας προσβάλεται αν ...δεν του κάνεις παζάρι...

 

 

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετά βεβαια μπαίνει και το κατα πόσο είσαι "ηθικά" καλυμμένος να δοκιμάζεις σε μαγαζιά ενώ έχεις αποφασίσει για μεταχειρισμένο. Άλλη κουβέντα όμως....

Δυστηχως ειναι το μπατζετ περιορισμενο γι'αυτο παω για μεταχειρισμενο! Τωρα οσο για το ποσο ηθικο ειναι να δοκιμασω δεν εχω θεμα γιατι και η ηθικη των μαγαζιων δεν ειναι καλυτερη! Συγκεκριμενα οταν πηρα το voxακι ημουν αποφασισμενος να τον παρω! Παω στο μαγαζι που τον ειχε και λεω στον φιλο εκει: θελω τον συγκεκριμενο ενισχυτη! Μου λεει ωραια και τον παιρνει να τον παει ταμειο! Του λεω να τον ανοιξουμε να τον δω και να τον δοκιμασω; Μου λεει αν τον παρεις σιγουρα ναι αλλιως δεν μπορω να τον ανοιξω γιατι ειναι λαμπατος και φθιρονται οι λαμπες!!!!  :o ! Και που ξερω εγω ρε μεγαλε αν δουλευει το μηχανημα; Δυστηχως ηταν το μονο μαγαζι που τον ειχε αλλιως θα επερνε τα τετοια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τσίλικο, τ' άλλο λαμπάδα και το παράλλο τούμπανο.

Το κακόμοιρο το Volvo άφησες απόξω. Και τ' αγαπάς βρε που να πάρει.

Βρες του κάτι γιατί λένε ότι είναι παρεξηγιάρικα αμάξια.

 

Δυστηχως ηταν το μονο μαγαζι που τον ειχε αλλιως θα επερνε τα τετοια μου!

Άμα έβγαζες το μπαγιόκο να πληρώσεις και του λεγες, "άσε καλύτερα, μην είναι χαλασμένος και αναγκαστώ να φθείρω τα λάστιχά μου να ξανάρθω" ίσως άλλαζε γνώμη.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έβγαζες το μπαγιόκο να πληρώσεις και του λεγες, "άσε καλύτερα, μην είναι χαλασμένος και αναγκαστώ να φθείρω τα λάστιχά μου να ξανάρθω" ίσως άλλαζε γνώμη.

 

Τον δοκιμασα τελικα! Οταν με ρωτησε αν θα τον παρω, του λεω αν δουλευει θα τον παρω! Μονο ετσι θα τον εβαζε! Τι νουμερα; Τελος παντων! Μην ξεφευγουμε απο το θεμα γιατι παλι σε κσυλα θα φτασουμε!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τσίλικο, τ' άλλο λαμπάδα και το παράλλο τούμπανο.

Το κακόμοιρο το Volvo άφησες απόξω. Και τ' αγαπάς βρε που να πάρει.

Βρες του κάτι γιατί λένε ότι είναι παρεξηγιάρικα αμάξια.

Άμα έβγαζες το μπαγιόκο να πληρώσεις και του λεγες, "άσε καλύτερα, μην είναι χαλασμένος και αναγκαστώ να φθείρω τα λάστιχά μου να ξανάρθω" ίσως άλλαζε γνώμη.

 

κώστα ξέρει πόσο το λατρεύω μην φοβάσαι...συχνά ούτε μουσική δεν παίζει μέσα για να το απολαμβάνω...

 

και εννοείται ότι δεν υπήρχε περίπτωση να αγοράσω αν δεν ακούσω....απατεώνες...

και θα σου πω και το άλλο που έχω μάθει στη δουλειά μου πάνω.

είναι στο χέρι του πωλητή-καταστήματος να με κάνει να το πάρω απο εκεί ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ

αν ειναι μαγκας κάνοντάς μου μία πρόταση που θα με συμφέρει (να δώσω κάτι παραπάνω και όχι τα διπλάσια λεφτά για το καινούριο αντι το μτχ)

εγώ απο εκεί που ψωνίζω (Καβάλα) συχνά μου κάνουν τέτοιες προσφορές..είμαι και εγώ επιρρεπής... ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε μου, κι εγώ τον bugera v22 θα σου προτείνω, και όχι μόνο λόγο χρημάτων.. Αλλά και απόδωσεις ενισχυτή!

Τον είχε κολλητός και τον έδωσε στα 190 ευρώ.

 

Έτσι για την ιστορία.. Την αγγελία την είχα φτιάξει εγώ, και με το που την ανέβασα μετά από κάνα μισάωρο το πολύ μου έστειλαν μήνυμα. Ο ενισχυτής έφυγε μέσα σε 3 μέρες, και είχα πάνω από 7 προτάσεις ενδιαφέροντος.

Τον έδωσε για να πάρει πάλι Bugera άλλα τον 6260. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά βεβαια μπαίνει και το κατα πόσο είσαι "ηθικά" καλυμμένος να δοκιμάζεις σε μαγαζιά ενώ έχεις αποφασίσει για μεταχειρισμένο. Άλλη κουβέντα όμως....

το διαβασα και αυτο...

Kαποτε δοκιμαζα συστηματικα σε μαγαζια του κεντρου και αγοραζα απο το διαδικτυο, και ενιωθα και νιωθω ενα πολυ ηθικο ατομο για τα δεδομενα της χωρας...

 

βρείς και σε πολύ καλές τιμές στο κέντρο στον Τρίμη και στο Νάκα αντίστοιχα. Και είναι και πολύ εξυπηρετικοί.

Σε βαθμο που με κανει να απορω αν τους διαλεγουν για την αγενεια και την απροθυμια τους, οι πωλητες του Nακα συγκεκριμενα, ειναι επιεικως ελεεινοι ακομα και για τα δεδομενα δημοσιου…. προφανως το παραπανω σχολιο προερχεται απο κουνιαδο ή μπατζανακη του Νακα και αναφερεται και o Τριμης για ξεκαρφωμα…  ;D δεν εξηγειται αλλιως…

 

προσωπικη αποψη παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου