Προς το περιεχόμενο

Γεια σε ολους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια.. ηρθα στο φορουμ μπας και δω ασπρη μερα.

 

Ειμαι 35, ειχα σπουδασει κλασσικη συνθεση το 2000 στην αμερικη, εγγραφα σε διαφορα στηλ κυριος για μικρα συνολα και πιανο, μετα εκανα παραγωγη techno και τελος το εριξα στο reggae (πιο πολυ dj).  Πριν απο 3-4 χρονια με πηρε απο κατω και τα παρατησα ολα και εφυγα.  Δουλεψα σαν το σκυλι στο εξωτερικο (σε ασχετο αντικειμενο) εβγαλα καποια λεφτουδακια και τωρα συνερχομαι λιγο.

 

Ερχομαι στην ελλαδα καθε 1-2 χρονια για κανα 6αμηνο πλεον και επιτελους εχω ορεξη να γραψω παλι αλλα κοιταζω το gear απο το 2000 και μου'ρεχεται να πηδηξω απο τον 4ατο.  Τα πουλαω οσο οσο ολα αλλα δεν παιζει με τπτ γιατι ημουν βλακας και πηρα μουφες... καταθλιψη..

 

τεσπα, μια ερωτηση, ενας γνωστος μου πουλαει τα nearfield monitors του, ειναι τοπ ποιοτητας αλλα τα εχει στο στουδιο κανα δυο χρονακια σε επαγγελματικη χρηση σε στουντιο full time.  Αξιζει για μια εκπτωση 20-30% η εχουν μεγαλη υποστει φθωρα?

 

Αυτα, καλημερα σε ολους και θα τα λεμε στο φορουμ απο δω και περα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλως ορισες στην παρεα μας  :)

 

Στην ερωτηση σου.Τι μαρκα ειναι τα μονιτορ ? Ενα μεγαλο ποσοστο συνηθως στα στουντιο εχουν αρκετα ΚΑΛΟ και ακριβο εξοπλισμο οποτε μια αγορα απο γνωστο κιολας θα ηταν καλη επιλογη.Το προβλημα μου αμα ημουν στην θεση σου ομως ειναι κατα ποσο ειναι παλια τα μονιτορ.Δλδ,αυτος τα εχει 2 χρονια σε λειτουργια,ποτε βγηκαν ομως στην παραγωγη ? αν ειναι αλλα 2 χρονια στην παραγωγη το μοντελο (συνολο 4 χρονια) μια εκπτωση 20-30% οπως λες δεν θα με συμφερε.Επισης,κανουν για το ειδος που θες ? π.χ. καποια μονιτορ ειναι για αλλο ειδος μουσικης και καποια αλλα ειναι για διαφορετικο...Το τι και το πως πιστευω να το καταλαβαινεις εφοσον εχεις σπουδασει και εχεις ασχοληθει με το αντικειμενο  ;)

 

Αυτα απο μενα και παλι καλημερα και καλως ορισες  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω,

ειναι τα kh-310 οποτε αντε να τα εχει απο το 2012 σωστα?

πιστευω ειναι απο τα καλυτερα nearfield για κλασσικη/electroacoustic λογο flat fr.. και δεν με χαλανε και για dance/reggae αλλα ισως παρω και sub αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι καινουργια μονιτορ και ο "τυπος" δε νομιζω να τα εχει 2 χρονια  ;) Λιγοτερο τα εχει.

Εγω θα τα επερνα στην θεση σου αμα η τιμη ειναι "ελκυστικη" πρεπει να ξερεις ομως οτι τετοιου ειδους μονιτορ θελουν και τον καταλληλο χωρο για να τα αξιοποιησεις στο 100% αρα....  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αφηνει 5-600ευρω φτηνοτερα απ'οτι τα βρισκω καινουρια... αν δεν κοψει κανα 200αρι ακομα δεν το βλεπω.

ο χωρος... χτηζεται αυτη την στιγμη, και ειναι ο λογος που σκεφτομαι να κανω οικονομιες οσο γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αφηνει 5-600ευρω φτηνοτερα απ'οτι τα βρισκω καινουρια... αν δεν κοψει κανα 200αρι ακομα δεν το βλεπω.

ο χωρος... χτηζεται αυτη την στιγμη, και ειναι ο λογος που σκεφτομαι να κανω οικονομιες οσο γινεται.

Εσυ κρινεις αναλογα με την τσεπη σου  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου