Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με waterslide decal paper


melkor169

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Εχω αγοράσει αυτό το decal paper και ενώ ακολουθώ τις οδηγίες:

 

α)μου χαλαει το artwork με το που ακουμπαω την γυαλιστερη επιφανεια

β)και αφου χαλαει το artwork και προσπαθω να αποκολλήσω απο το background, δεν μπορω! Δεν ειναι waterslide δλδ! Το χω δοκιμασει και με σκετο κομματι χωρις να ειναι τυπωμενο

 

Επειδη ειναι η 1η φορα που δοκιμαζω κατι τετοιο πολυ πιθανο να κανω εγω καμια βλακια αλλα λόγω του β) αρχιζω και υποπτευομαι οτι ειναι λαθος το χαρτι. Ωστοσο ο συγκεκριμενος τυπος εχει 0 αρνητικο feedback και ξαναγυρναω στο οτι εγω κανω κατι λαθος  :P

 

Προς το παρον δοκιμαστικα εχω βγαλει μερικα αντιτυπα του artwork σε ασπρομαυρο laser εκτυπωτη HP. Οταν το πετυχω θα παω σε εγχρωμο..

 

Κανεις με εμπειρια πανω σε αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 τύπων water slides. Αυτά που είναι για laser και αυτά που είναι για inkjet printers. Εάν έχεις πάρει για inkjet και το βάζεις στον laser... είναι λογικό να σου χαλάει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+++1000 για Marathon !

Εντελώς διαφορετική λογική... άλλη emulsion για μελάνι και άλλη για γραφίτη (laser)!

Οπότε μη το παιδεύεις ! Γι' αυτό σου χαλάει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κανένα link... επίσης από δοκιμές που έχω κάνει δεν κάνουν όλα τα χαρτιά για όλους τους printers. Π.χ. Αυτά που χρησιμοποιώ δεν δουλεύουν στους Tectronics...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry είδα το link... Aλλά δεν βλέπω κάπου εκτός της περιγραφής ότι είναι για laser.  Στη πίσω πλευράς του χαρτιού γράφει τίποτα; Επίσης μου έχει τύχει πολυκαιρισμένα χαρτιά ή εκτεθειμένα να χάνουν τη κόλλα τους.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκτυπωτης οπως ειπα ηταν Laser HP αλλα ασπρομαυρος. Εβγαλα 3-4 αντιτυπα για πειραματιστω. Τωρα μοντελο δεν θυμαμαι διοτι δεν ηταν δικος μου. Παντως κοστιζει 200+ ευρω.

 

Ο τυπος στο e-bay στις προδιαγραφες λεει 45 sec μεσα στο νερο και πρωτα να περασεις με ακρυλικο σπρει.. Παρατηρησα πριν απο λιγο οτι αμα το αφησω 5-10 sec στο νερο ειναι πολυ καλυτερο.. Μπορω να το αποκολλήσω..Πριν το αφηνα τοσο πολυ και "ελιωνε" η εκτυπωμενη επιφανεια. Εγω αυτο καταλαβα

 

Ωστοσο για οσους εχουν χρησιμοποιησει laser εκτυπωση..το να το περναω με διαφανο βερνικι πριν την χρηση του δεν αναφερεται κυριως για Inject εκτυπωση??? Ποιος ο λογος?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου