Προς το περιεχόμενο

Orchestra < €1000


bshop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

l.a. scoring strings.... ριξε ενα βλεφαρο κι εκει.

 

EDIT:

 

Μονο εγχορδα.

 

Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλά όντως!!! Αλλά και αυτά λένε ότι θέλουν τρελό μηχάνημα...Είναι κρίμα που δεν υπάρχει demo τουλάχιστον να δω εάν τρέχουν.. Ίσως πάντως το LASS lite 2 να είναι εντός budget και specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και τα κρουστα δεν τα ηξερα, απλα εψαξα καποια που να ειναι σε αυτη την τιμη περιπου, ωστε να φτανεις το συνολο του albion μαζι με τα cinematic strings.

 

Σε περίπτωση που δεν πάρω το EWQL, τουλάχιστον ότι πάρω να μην πάει χαμένο, εάν τελικά πάρω μετά το EW. Νομίζω οι προτάσεις σου θα φανούν πολύ χρήσιμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 οσον αφορα τα cinematics strings 2.Καλος ηχος ΑΜΕΣΑ και τα παει σχετικα καλα και σε γρηγορα περασματα,εκει που χωλενουν οι περισσοτερες libraries που εχω ακουσει.

 

To albion το οποιο και εγω σκεφτομουν να αγορασω μεχρι που το ακουσα,με απογοητευσε απολυτα.Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα απο το οτι ακουω το δωμάτιο της ηχογραφησης περισσοτερο απο οτι θα ηθελα,το "βαρος" του δωματιου στην ηχογραφηση τα θαβει ολα.Και οι δυναμικες του μου φανηκαν ολες pp,p,mp αν θες δυνατοτερο παιξιμο αδυνατει.

 

Εχε υποψη σου και αυτο

http://www.projectsam.com/Products/Essentials-Series

δεν εχω προσωπικη επαφη,αλλα τα basic patches απο symphobia 1,2 True Strike και Orchestral Brass Classic εχει,δεν ακουγεται καθολου ασχημo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα και αυτό εχθές!!! Νομίζω έχει τον πιο ρεαλιστικό ήχο μέχρι τώρα...

 

http://www.soundsonline.com/Symphonic-Orchestra#

 

Στο demos ακούστε πχ platinum fantasy και microquartet!

 

και έχει γύρω στα €500!!! Πετάω και ένα RA/SILK + Symphonic Choirs ...τι λέτε??

 

Γενικά ο ήχος EW μέχρι τώρα που άκουσα είναι ο πιο "εύπλαστος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου