Προς το περιεχόμενο

Disturbed - Stricken cover


TFM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα να το παίξω με backing track αλλά δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα οπότε το έπαιξα από πάνω όπως κάθε φορά...  :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=7faXeOl8ULg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ \m/

 

ΥΓ Υποψιαζομαι το BT δεν ειχε καθολου κιθαρες. Βαλε το BT και ηχογραφησε πρωτα ενα τρακ τα pow chords, στριψτο στη μιξη  50% δεξια, και μετα ντουμπλαρε λαιβ.

Στο μερος του σολο προηχογραφησε και τα pow chords για το αριστερο καναλι (να μην μεινει αδειο) και παιξε λαιβ το σολο.

(αν μπορεις  -ή καποιος βοηθος τεσπα- στριψε και τα λαιβ pow chords 50% αριστερα , και φερε μονο το solo στη μεση)

;)

 

http://www.guitarbackingtrack.com/play/disturbed/stricken_%283%29.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το σχόλιο!

 

Όπως έγραψα το δοκίμασα με το backing track αλλά γενικά δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα, και μιας και ηχογραφώ με φθηνό εξοπλισμό(smartphone + φθηνός ενισχυτής) είπα να μην μπω στον κόπο αλλά να συνεχίσω να ηχογραφώ τα τραγούδια που ανεβάζω παίζοντας πάνω από το original.

 

Μακάρι να είχα την δυνατότητα για σωστή ηχογράφηση αλλά το κάνω πολύ ερασιτεχνικά μιας και το επίπεδο μου στην κιθάρα δεν είναι και τόσο υψηλό. Παρ'όλα αυτά γενικά μου άρεσε το αποτέλεσμα του συγκεκριμένου τραγουδιού, ίσως αυτόν τον καιρό αγοράσω ένα SM57 αλλά δεν ξέρω αν θα βολέψει με τον Vypyr 30, να τραβάω δηλαδή το βίντεο από την κάμερα του κινητού και τον ήχο με το SM57.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον τροπο ηχογραφησης μπορω να πω οτι εχεις παρα πολυ καλο ηχο ;)

Ακομα και ο vyper εχει ωραιο ηχο!

 

Ωραιος!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, το μόνο που κάνω για τον ήχο είναι compress μέσω audacity κυρίως για θέμα volume μιας και από το κινητό όταν περνάω το βίντεο στο pc ο ήχος είναι πολύ χαμηλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου