Προς το περιεχόμενο

Προβλημα συνδεσης μεγαφωνου σε combo ενισχυτη


smite

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλημερα παιδια και καλως σας βρηκα.

 

                          Προσφατα απεκτησα το celestion g12h30 heritage μεγαφωνο και σκοπευω να το τοπο8ετησω στον ενισχυτη μου-peavey classic 30.

Το προβλημα ειναι οτι το μεγαφωνο εχει τερματικα παλαιου-κλασικου τυπου(solder joins) και ο ενισχυτης δινει 2 καλωδια με ''clips''( push on joins).Ως εκ τουτου δεν μπορει να γινει απευθειας ενωση μεταξυ τους.Τι πρεπει να κανω?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε μαγαζι ηλεκτρονικων και παιρνεις δυο κλιπς αντιθετα με αυτα του ενισχυτη ,που μαλλον πρεπει να ειναι "θηλυκα",ε εσυ παιρνεις "αρσενικα". κοιτα να ειναι το ιδιο μεγεθος για να κουμπωνουν .

παρε και λιγο καλωδιο ιδιου περιπου παχους με αυτο του ενισχυτη που ειναι τα κλιπς .

κολλα το καθενα με λιγο καλωδιο .τη αλλη πλευρα του καλωδιου στα solder joints του ηχειου και απλα κουμπωσε τα με τα κλιπ του ενισχυτη .

 

τετοια ωρα γιατι δε κοιμασαι?? ;D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται καλο mod thanks man! Θα τα βρω ευκολα τα αρσενικα clip-ξερεις που?Οσο για το καλωδιο,μπορεις να μου πεις τι τυπο καλωδιου να ψαξω?

 

Ειμαι νυχτερινη βαρδια (δουλεια) σημερα-ευτυχως περναει η ωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωδιο και κλιπ θα βρεις οπως σου ειπα σε μαγαζι με ηλεκτρονικα ειδη ,μπορεις να πας και σε μαγαζι που περνανε ηχοσυστηματα αυτοκινητου.(μπορει να στα δωση και τζαμπα τα εχουν με το κιλο)το καλωδιο δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο να κοιταξεις να ειναι ιδιο παχος με αυτα που ειναι τα κλιπ του ενισχυτη.

καλη βαρδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου