Προς το περιεχόμενο

Πορτρετα Mastereeeee


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκνευριστικό. Σε αυτό συμβάλλει ο εξυπνακίστικος στίχος κι η μεγάλη του διάρκεια.  8)

 

Δεκτές οι παρατηρήσεις σου, για τους στίχους είπε και άλλος συμφορουμίτης πως έχουν θέμα και δεν σας αδικώ καθότι αυτά είναι προσωπικές απόψεις. Για το δε εκνευριστικό επίσης έχεις δίκιο, καθότι υπάρχει ένα 3,5λεπτο επαναλαμβανόμενο θέμα το οποίο είτε δεν σου κρατάει το ενδιαφέρον όπως θα έπρεπε, είτε βρίσκεις ανούσια την επανάληψη γενικά .

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις και το εννοώ, γιατί δεν τις βρίσκω άτοπες.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

το μπάσο έχει ωραίο ήχο, είναι πολύ καλοπαιγμένο, βγάζει πόνο ;

 

;D  Πραγματικά...

Όταν πήγα να γράψω εις τα Paragas Studios όπου και πρώτο άκουσα το πόνημα του καλλιτέχνη, «μαγκώθηκα»...

 

«Εμ...χμμμ... εδώ δεν έχει καθόλου τύμπανα. Τι ακριβώς να γράψω;» Ο καλλιτέχνης με άφησε λάσκα- «γράψε ότι θέλεις»- και ως εκ τούτου το έριξα στο... συναίσθημα.  

 

Βέβαια μετά μας περιέλαβε ο Πέτρος και μας έκανε κομμάτι, μπήκε ο Σπύρος και γκάζωσε το θέμα- και προς έκπληξη μου (ακούγοντας το mastereeeee) το άσθμα έγινε και εμπορικό  ;D με την προσθήκη της μικρής Μαρίας.

 

Πάντως αυτή είναι η «γοητεία» του forum μας. Έγραψε ένα κομμάτι ο Μήτσος, φώναξε εμένα, το πήρε ο Πέτρος, έβαλε έναν ντράμερ να παίξει, πήρε πάσα ο Σπύρος, μπήκε η Μαρία...

 

Χωρίς οι μισοί να ξέρουμε τους άλλους μισούς- και κυριολεκτικά από το πουθενά και στο χύμα- προέκυψε αυτό το κομμάτι.

 

Μπράβο σε όλους και πάντα τέτοια. Να μαζευόμαστε στο άσχετο και να γράφουμε μουσικές.

 

Και προσωπικά αυτή η άνευ πλάνου μάζωξη μου αρέσει, γιατί ο καθένας βάζει κάποιο δικό του στοιχείο, με αποτέλεσμα να προκύπτει ένα ενδιαφέρον fusion- που θα έλεγε και ο φίλος μου ο Fusion  ;)  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτές οι παρατηρήσεις σου, για τους στίχους είπε και άλλος συμφορουμίτης πως έχουν θέμα και δεν σας αδικώ καθότι αυτά είναι προσωπικές απόψεις. Για το δε εκνευριστικό επίσης έχεις δίκιο, καθότι υπάρχει ένα 3,5λεπτο επαναλαμβανόμενο θέμα το οποίο είτε δεν σου κρατάει το ενδιαφέρον όπως θα έπρεπε, είτε βρίσκεις ανούσια την επανάληψη γενικά .

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις και το εννοώ, γιατί δεν τις βρίσκω άτοπες.

 

Μπαραγκα....δεν παρακολουθεις το Νοιζ και εισαι εκτος τοπου και χρονου  ;D

 

 

ΥΓ

Μια χαρα ειναι το τραγουδακι σου και αν μη τι αλλο καθολου βαρετο....  ;)

 

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=200960.msg767322#msg767322

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσωπικά αυτή η άνευ πλάνου μάζωξη μου αρέσει, γιατί ο καθένας βάζει κάποιο δικό του στοιχείο, με αποτέλεσμα να προκύπτει ένα ενδιαφέρον fusion- που θα έλεγε και ο φίλος μου ο Fusion  ;)  

Άσε ρε Τέρυ, άμαν ήμουν εκεί, τρία μπάσα θα γράφαμε, τριφωνία, και με εισαγωγή μπάσο φυσικά.

Μου αρέσει το ρημάδι το όργανο, και το χειρίζεσαι άψογα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλήτη Ροσκομπέκη , όταν έγραψες   υπήρχαν τούμπανα εις τη πτωχική πλην τίμια Παράγκα και ψεύδεσαι ενώ το γνωρίζεις.

Πιτού σου και ντροπή σου . Παρακάτω ακούγεσαι ενόσω παίζεις τη μπασσάρα σου κι εγώ διαπρέπω εις την κιθαριστικήν αφτιασίδωτα, χωρίς προαγωγούς κλπες αηδίες. Ντροπή σου αλήτη με πατρινό λι  ;D

Και καθότι πλέον είναι Κυριακή,πάρτε και του dance mix  ;D.......................ενόσω το άσθμα ήτω στα σπάργανα.

https://soundcloud.com/stream

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Aλήτη Ροσκομπέκη , όταν έγραψες   υπήρχαν τούμπανα εις τη πτωχική πλην τίμια Παράγκα και ψεύδεσαι ενώ το γνωρίζεις.

 

Μάλλον ως «τύμπανα» εννοείς την αρχική «ακαθόριστη λούπα»  ;D

 

Τι dance mix; Το link πάει στην αρχική σελίδα του sound cloud και ζητάει sign in  ::)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ως «τύμπανα» εννοείς την αρχική «ακαθόριστη λούπα»  ;D

 

Τι dance mix; Το link πάει στην αρχική σελίδα του sound cloud και ζητάει sign in  ::)

 

Καλά θείο, μη βαράς

https://soundcloud.com/samy-paraga/dance-mix

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικώς χάρηκα τη συμμετοχή μου σε αυτό το πρότζεκτ γιατί το κομμάτι μου άρεσε εξ αρχής αλλά και γιατί εκλήθην να παίξω σε ύφος βάσει των απαιτήσεων του δημιουργού πράγμα που βρήκα ιδιαιτέρως ενδιαφέρον και δημιουργικό καθότι με έβαλε σε διαδικασία σκέψης εκτός του comfort zone μου ας πούμε. Δε συμμερίζομαι την άποψη του Σάμυ ότι αδικήθηκα, δεν τίθεται θέμα αδικίας κατ' εμέ. Τα όργανα και οι παίκτες εξυπηρετούν τον σκοπό τους που είναι να πλαισιώσουν το κομμάτι σύμφωνα με τις επιταγές του συνθέτη. Όποιος δεν συμφωνεί, κάνει σόλο καριέρα και παίζει ό,τι θέλει.  ;D   

 

Το τελικό αποτέλεσμα μου αρέσει πολύ. Αν θέλουμε να μιλήσουμε για λεπτομέρειες, θα μπορούσε να γίνει καλύτερο στα σημεία αν η διαδικασία των ηχογραφήσεων ήταν πιο οργανωμένη από άποψη χώρου και χρόνου πράγμα που γνωρίζω ότι ήταν εξαιρετικά δύσκολο.

 

Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες από εμένα και ειδικά στο Σάμυ φυσικά.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου