Προς το περιεχόμενο

'Ιπταμενος Ποδηλατης'-Ακουστε και πειτε μου!


g.avram

Προτεινόμενες αναρτήσεις

FLYING CYCLIST BY GEORGE AVRAMIDIS

 

 

"This is the first solo album of the trumpet player George Avramidis. A blend of new jazz sounds, influenced at times by the trumpet player Erik Truffaz and his quartet, and at the same time by more african oriented artists like Richard Bona. The brass behavior travels from a late 60 s soul contour, to the uniqueness of Charles Mingus brass lines. Seven compositions, born and raised inside the trumpet player's body and brain. A close encounter between the artist and his sound, a relationship willing to lose all privacy and be shared at all times. It is a one way path anyway; once you blow, breathe, clap your hands or hit a foot on the ground, the sound doesn’t belong to you anymore...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FLYING CYCLIST BY GEORGE AVRAMIDIS

 

 

"This is the first solo album of the trumpet player George Avramidis. A blend of new jazz sounds, influenced at times by the trumpet player Erik Truffaz and his quartet, and at the same time by more african oriented artists like Richard Bona. The brass behavior travels from a late 60 s soul contour, to the uniqueness of Charles Mingus brass lines. Seven compositions, born and raised inside the trumpet player's body and brain. A close encounter between the artist and his sound, a relationship willing to lose all privacy and be shared at all times. It is a one way path anyway; once you blow, breathe, clap your hands or hit a foot on the ground, the sound doesn’t belong to you anymore...

 

Για περισσοτερες πληροφοριες σας παραθετω το link της σελιδας μου...https://www.facebook.com/pages/George-Avramidis-Protocol/596578130353805?ref=hl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάστορα με αιφνιδίασες (ευχάριστα)

 

Περίμενα κάτι πολύ lounge/ jazzy και σκάει στο σχεδόν «prog» από πίσω  ;D και αρχίζει το γάζωμα.

 

Πολύ ωραίο... πολύ ωραία η ενέργεια που βγάζει και γενικότερα όμορφο το fusion που προέκυψε.

 

Τα μπράβο μου.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαυμάσιο, όπως τα περισσότερα που έχω ακούσει από σας, και ενδεικτικό του τι διαμάντια μπορούν να προκύψουν, βασισμένα σε ένα λιτό γκρουβ και μία σχετικά απλή αρμονία.

 

Συγχαρητήρια κι από μένα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάστορα με αιφνιδίασες (ευχάριστα)

 

Περίμενα κάτι πολύ lounge/ jazzy και σκάει στο σχεδόν «prog» από πίσω  ;D και αρχίζει το γάζωμα.

 

Πολύ ωραίο... πολύ ωραία η ενέργεια που βγάζει και γενικότερα όμορφο το fusion που προέκυψε.

 

Τα μπράβο μου.

Μαστορα σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Αυτη ειναι η πιο ροκ  θα ελεγα στιγμη του αλμπουμ.Ειμαι και λιγο ροκας τι να κανουμε...Χαιρομαι πολυ που σου αρεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαυμάσιο, όπως τα περισσότερα που έχω ακούσει από σας, και ενδεικτικό του τι διαμάντια μπορούν να προκύψουν, βασισμένα σε ένα λιτό γκρουβ και μία σχετικά απλή αρμονία.

 

Συγχαρητήρια κι από μένα.

Eυχαριστω πολυ!Ολος ο δισκος εχει αυτην την λογικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου