Προς το περιεχόμενο

Geodimitri-For My Birthday


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλη την ιντερνετική παρέα!

 

Αποφάσισα να γράψω για τα γενέθλιά μου έναν αυτοσχεδιασμό πάνω σε ένα πολύ μελωδικό backing track που βρήκα στο youtube, και να το μοιραστώ μαζί σας.  :)

 

Να είστε όλοι καλά! Εννοείται ότι οποιαδήποτε κριτική (θετική ή αρνητική) είναι καλοδεχούμενη.  :)

 

https://soundcloud.com/geodimitri/for-my-birthday

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να διηγείται μια ιστορία το σόλο  8).  Ξέφυγες λίγο στο 1'20'' με 1'30'' αλλά who cares. Ωραίος!!! ;)  Παρατήρηση : Γιατί emotional-"λυπητερό", επειδή έρχονται τα άντα? ;D ;D ;D                   ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι αρκετά βελτιωμένος, αλλά και αρκετά σφιγμένος  ;) Ίσως είναι το άγχος της ηχογράφησης, το παθαίνω και εγώ  ;)

Πολύχρονος με υγεία  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, Πάνο και Γιώργο σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια!  :D

 

Φώτη εμένα για χαρούμενο μου ακούστηκε να σε πω την αλήθεια.  ;D

Σε ΝΤΟ Ματζόρε είναι το backing track και οι κλίμακες που χρησιμοποίησα ήταν η ΝΤΟ Ματζόρε και η ΝΤΟ Ματζόρε Πεντατονική.

 

Αν εσένα όμως σου δημιούργησε αυτό το συναίσθημα με χαροποιεί ιδιαίτερα, επειδή αποδεικνύει ότι ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά ένα κομμάτι μουσικής.  ;)

 

Πάνο χαίρομαι που βλέπεις βελτίωση. Προσπαθώ καθημερινά να βρω λίγο χρόνο για να εξασκηθώ.

Το σφίξιμο προσπαθώ να το αποβάλλω. Λίγο η ψύχρα που είχε και το κρύο χέρι, λίγο το άγχος...

 

Να είστε και πάλι όλοι καλά και σας ευχαριστώ πολύ!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα εκατοστήσεις Δημήτρη!

 

Ωραία και μελωδική ιστορία βγαίνει από τις φράσεις σου, το ψιλοσφίξιμο εμποδίζει κάπως τη ροή, αλλά αυτό που τελικά αφήνει είναι μία όμορφη γεύση  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια ευχαριστώ Τάκη! Να 'σαι καλά!

 

Χαίρομαι πάντως που σας ακούστηκε μελωδικό καθώς δουλεύω πάνω σε αυτόν τον τομέα και θέλω να απέχω από το να ακούγεται το σόλο μου σαν άσκηση κλιμάκων.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Δημήτρη ωραία η προσπαθειά σου,συνέχισε έτσι και το ριμάδι το σφίξιμο θα το φάμε.

 

Χρόνια πολλά πολύχρονος και ότι επιθυμείς  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και πάλι μπράβο ρε Δημήτρη!!!

 

Πολύχρονος

 

Είναι ωραία φάση να παρακολουθεί κανείς την βαθμιαία πρόοδο που κάνεις.

 

Αυτό λέει πολλά γιατί δείχνει ότι είσαι ανοιχτόμυαλος, μεθοδικός, και οπλισμένος με αρκετή υπομονή.

 

Για τα γενέθλια σου, σου έχω και ένα αστεράτο... backing track αν θες να κάνεις εξάσκηση και

 

δεν ξέρω αν είναι και του γούστου σου,  η παραείναι προχωρημένο, θα κάνω κι εγώ κάτι πάνω σ'αυτό.

 

Αμα θες να σου  στείλω το ''link''  πες το π.μ σου,  να μην το δουν τα άλλα τα καρτάλια... :P :P ;D

 

και ορμήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη και Σωτήρη χίλια ευχαριστώ για τις ευχές και τα θετικά σας σχόλια!

 

Είναι μεγάλη χαρά για μένα να μου λέτε ότι προοδεύω καθώς το παλεύω αρκετά και είναι μια ηθική ικανοποίηση αλλά και προτροπή για να βελτιωθώ ακόμα περισσότερο αφού θεωρώ ότι είμαι ακόμα στην αρχή.  :)

 

ΥΓ: Σωτήρη έχεις π.μ.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου