Προς το περιεχόμενο

Ηχογραφούσα, κράσαρε, τα έχασα, ζήτω τα synth workstation!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι αυτο ου χωλαίνει. Αμα θελετε μια μερα βαζουμε ολοι γαντια τεραστια και θωρακες πανω μας και προστατευτικα και παμε σε ενα φουσκωτο καστρο να μπουμε μεσα να πλακωθουμε να εκτονωθουμε και μετα παμε για μπυρα. Τι λετε?

 

+1000 απλά αν είναι καθημερινή να το κάνουμε μετά τις 7 να ερθω καπάκια από δουλειά.

 

Οσο για τα άλλα και όλα τέλεια να είναι (settings, αυθεντικά, τα πάντα) ε μηχανήματα είναι και χαλάνε... γιαυτό παίρνουμε και τα δίαφορα μέτρα μας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι λετε?

ότι λές βλακείες...εάν έρθει στο κάστρο ο Earendil...δεν θα έρθεις για μπύρες αλλά θα πάς direct στο νοσοκομείο ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ας μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι,ήδη σωστα αναφερθηκε οτι η σωστη λειτουργια των windows εξαρταται απο το ποσο καλα ειναι σεταρισμενο το hardware. Και τα λαπτοπ δεν ειναι και το καλυτερο παραδειγμα,ειδικα οταν προκειται για χρηστες οπως 9 στις 10 γυναικες που νομιζουν πως ειναι η τσαντα τους,πετανε χυμα οτι σκατα τους ερθει στο κεφαλι, και δεν μπορουν με τιποτα να χωνεψουν οτι το ανεμηστηρακι βρισκεται εκει για καποιο σοβαρο λογο.

Ήμουν μεγαλος αντι-windows-ίστας μεχρι που εβαλα 7αρια. Το συστημα δουλευε αψογα,επειτα αλλαξα μνημες (καλυτερες) κ παρολα αυτα το συστημα κρασαρει με το ιδιο μηνυμα που βγαζε και στον αχταρμα. Δυστηχως οποιος θελει σταθερο windows πρεπει να αναθεσει τη δουλεια ή σε πολυ εμπειρο τεχνικο ή να ξερει πολλα ο ιδιος.

Το θεμα εχει συζητηθει πολλες φορες (γενικα,δεν ξερω για εδω), και αποψεις του τυπου "αν ειχε μακ δεν θα εβγαζε μπλε οθονη" δεν θα επρεπε να υπαρχουν,γιατι πολυ απλα και αν το pc ειχε συμβατα επιμερους υλικα παλι δεν θα εβγαζε μπλε οθονη.Αν υπαρχει πλεον ανωτερωτητα στα mac ,αυτη θα φανει σε απαιτητικες εφαρμογες που γινεται αντιληπτη η διαχειρηση των πορων του υπολογιστη. Στην τελικη και τα mac πλεον pc ειναι ,αψογα σεταρισμενα.Το μονο βημα μπροστα απο τα pc ειναι πως το OS τους ειναι και αυτο ελαφρως σεταρισμενο για το υλικο τους.

 

υ.γ.: Τα πειρατικα ειναι μια αλλη ιστορια,απλα δεν ειναι τοσο σημαντικος παραγοντας οσο και το υλικο. Οσες φορες εχω δει κρασαρισμα πειρατικου (μικρο το δειγμα βεβαια...) ειναι στο ιδιο το προγραμμα αλλα οχι στο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να επενδυσω σε ενα τετοιο παρκο που να υπαρχει η υποδομη και ο εξοπλισμος και καπακι η μπυραρια η το εστιατοριο, θα σκιστουμε στους πελατες με την πολωση που επικρατει εξω και μας εξωτερικευεται αρκετα συχνα.

 

Ο πελατης θα βρισκει διαθεσιμο επι ενοικιου τον εξοπλισμο και στην τιμη η πρωτη μπυρα.

 

θα γινω εκατομμυριούχος και θα στραφω στα αυθεντικα λολ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αποψεις του τυπου "αν ειχε μακ δεν θα εβγαζε μπλε οθονη" δεν θα επρεπε να υπαρχουν,γιατι πολυ απλα και αν το pc ειχε συμβατα επιμερους υλικα παλι δεν θα εβγαζε μπλε οθονη.

...και εάν η γιαγιά μου είχε καρούλια...έλα μου που το pc ΔΕΝ έχει συμβατά επιμέρους υλικά...Όταν θα αποκτήσει, δεν θα το ξαναπούμε :D

 

ηθελα να επενδυσω σε ενα τετοιο παρκο που να υπαρχει η υποδομη και ο εξοπλισμος και καπακι η μπυραρια η το εστιατοριο, θα σκιστουμε στους πελατες με την πολωση που επικρατει εξω και μας εξωτερικευεται αρκετα συχνα.

Τώρα μιλάς σοβαρά ;)....πόσα λεφτά χρειάζεσαι? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη δεν έχω πάθε ποτέ ζημιά καθότι έχω ένα ψυχωτικό τικ να πατάω εκείνο το κουμπάκι που λέγεται "Save" στις δουλειές που κάνω.

 

Κι εγω ενα βήμα παραπερα. Εκτος απο το ctrl+s που πατάω καθε 2 δευτερόλεπτα, οσα προγραμματα εχουν τη δυνατότητα, τα εχω βαλει να κανουν και απο μόνα τους καθε 5-10 λεπτα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματι Σταθη, τα seven αλλα και τα vista εγω θα ελεγα ηταν μια επανασταση στην ιστορια των windows και εξαλειψαν πολλες "ασθενειες"΄που τα μαστιζαν στις προηγουμενες εκδοσεις τους ιδιαιτερα σε επαγγελματικα προγραμματα, ανεστησαν δε ακομα και παλια μηχανηματα.

 

Πρεπει να δεις το Λαμπερο Λαπτοπ μου σωστα επισης επιλεγμενο και σεταρισμενο σωστά σε hardware και software , τελευταιας σχεδον τεχνολογιας να ανταπεξερχεται αστερατα σε οτι του ζητηθει.

 

γιατι εγω............. απλά ξέρω! ετσι απλα λολ

 

@marathon. Ποσα να θελει ρε φιλε?, Παντως θα πιασει πιστευω.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ενα βήμα παραπερα. Εκτος απο το ctrl+s που πατάω καθε 2 δευτερόλεπτα, οσα προγραμματα εχουν τη δυνατότητα, τα εχω βαλει να κανουν και απο μόνα τους καθε 5-10 λεπτα ;D

 

Όταν γράφω κώδικα και space να πατήσω πάντα ctrl+s. Εδώ το πατάω μερικές φορές όταν απαντάω στο noiz και μου πετάει τη βλακεία να σώσω τη σελίδα!

 

Μια φόρα μου γύρισε boomerang βεβαια γιατι εκτός απο πολύ συχνα το πατάω και πολλές φορές (περί των 5) οπότε η εφαρμογή που χρησιμοποιούσα φαντάζομαι προσπάθησε να κάνει 5 save στα καπάκια (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) δεν τα κατάφερε τα παράτησε και σκέφτηκε καλό να μου κάνει corrupt το αρχείο..

 

edit:Vista..No!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως θα πιασει πιστευω.

καλύτερο μου φαίνεται από το σουβλατζίδικο που είχα ανοίξει με τον Superfunk...άσε που εάν έρθει στο πύργο...θα τον κάνω μαύρο! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου