Προς το περιεχόμενο

Στρατιές ΤΕΣΤ 2


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello there!!  

 

Ε, ναι...

 

Αγαπητέ κύριε Σαμυ,

 

Ευχαριστω πολυ για τα σπάνια ηχητικά διαμάντια (RS) που φυτευετε σποραδικώς... Λένε. Γλυκύτατα μούρα.

 

Στα του fun club τώρα.

 

Με τον cos_dr να στοουνάρει υπέροχα, το άσθμα εχει μπει για τα καλα στα χωρικά ύδατα του must...

 

Καλοτάξιδο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο έντυσε καλά το κομμάτι ο Άνθρωπος με τη Mοναδική Λάμψη

καί δεν υπάρχει περίπτωση να κρυολογήσει...

Προορίζεται πλέον καί για piano bars.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι και κυρία Αντονέλα, είμαι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσω τον Άνθρωπα με τη μοναδική λάμψη .

Το άσθμα πλέον περιμένει το προαγωγό για μύξες και παραγωγές.

https://soundcloud.com/samy-paraga/4-1

 

Εκτός του συνήθη υπόπτου ΠΑΡτέρυ-πουρουπουπού-Ροσκομπέκη, θα ήθελα απ τ' απύθμενα βάθη της καρδιάς μου να ευχαριστήσω το Κώστα για τις ώρες που διέθεσε να παίξει αυτό το αριστουργηματικό πιανάκι σε ένα άβολο 25άρι κλαβιέ, με ατελείωτες προσπάθειες σε τρανσπόρτα  ;D

Κώστα είσαι ο άνθρωπας με τη μοναδική λάμψη.

 

Σα να ακούω Δημήτρη Πολύτιμο να παίζει στο ηλεκτρικό του πιανάκι :-* 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ το άσθμα που ακολουθεί στο καπάκι δύναται να σας κάψει τα ηχεία, χαμηλώστε την ένταση

 

η ευχαρίστηση ήταν όλη δική μου.

 

Διοτι και κάναμε καλή παρέα για άλλη μια φορά, και φαγαμε σουβλάκια και ηπιαμε και φραπεδούμπα και δουλεψα εστω και λιγο ανορθόδοξα με εναν μαέστρο που πραγματικά εχει ιδιαίτερο ταλέντο και αισθητική, κάτι που βγαίνει και στις δημιουργίες του.

 

Το claviedακι ειναι αξιο, μας παιδεψε λιγο η πολυφωνία και η midi αποκριση,  πρεπει να κανεις αναβάθμιση μαέστρο γιατι το εργαλειο παραγωγής δεν μπορει να σε ακολουθήσει τουλαχιστο οσων αφορα τα virtual instruments. Και πρεπει να δουμε και τις εν γενει ρυθμισεις μια μερα.

 

Αυτα ομως ειναι λεπτομερειες μπροστα στην εμπειρία.

 

Το ασθμα σου ειναι πανάξιο και η φωνή σου μεθυστική!

 

Μολις αδειασω παλι θα σου ετοιμασω και το αλλο σου request.

 

 

 

 

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς περάσατε καλά, φάγατε σουβλάκια! (καλαμάκια; ;D ;D ;D), ήπιατε και φραπεδούμπες!!! Στα του κομματιού, παρ'όλο που το "είδος" πέφτει λίγο βαρύ στα αυτιά μου, μου άρεσε. Η slide μόνο σε μερικά σημεία με ξένισε και το πιανάκι-όργανο ίσως ήθελε λίγο περισσότερο κομπρεσάρισμα. Ωραίες και οι "πράσινες" κατα τόπου, έδιναν πάθος 8) ;D.  Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου, είναι που φιμώσατε, δεν αφήσατε να εκφραστεί, τον μπασίστα....... αμαρτία, μεγάλη αμαρτία......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το θέμα δεν είναι αν θα φιμώσουν τον μπασίστα, είναι αλλού: Οι μίξεις δεν είναι το δυνατό σημείο του συντρόφου Παράγκα/Πουρουπουπού.

 

Πρέπει να αναλάβει κατάλληλος... προαγωγός  ;D για να τα φέρει σε ένα balance, διότι «κουτουλάνε» ρυθμικές, slide και πιάνο.

Να «αδειάσει» το κομμάτι και το κάθε όργανο να βρει τον χώρο του.

 

ΥΓ: Ήρματον... φραπέ και σουβλάκια; Δηλαδή ούτε ένα τσιπουράκι, έτσι για λίγη έμπνευση; 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι αν θα φιμώσουν τον μπασίστα, είναι αλλού: Οι μίξεις δεν είναι το δυνατό σημείο του συντρόφου Παράγκα/Πουρουπουπού
 Εννοούσα στο παίξιμο (στούς παππάδες που παίζεις 8)) και όχι στις εντάσεις ;). Η παραγωγή όντως δεν είναι στα πρέπον επίπεδα του κομματιού, αλλά με τόσους "παραγωγούς" εδώ μέσα, δεν θα βρεθεί κάποιος χριστιανός;    Υ.Γ. Ξέρετε από τσίπουρα, εσείς οι Αθηναίοι; Είμαι σίγουρος ότι το πίνετε με γλυκάνισο... :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Σιγαρέτε ;D μας προσβάλλεται και ημείς οι Αθηναίοι δυνάμεθα να γνωρίζουμε πως το σουστό τσίπουρο είναι άνευ και φυσικά εκτός των σουβλακίων και φραπέδων τιμήσαμε και ολίγον απόσταγμα, κατά τη διάρκεια της ηχογράφησης.

Το άσθμα δεν έχει υποστεί καμιά επεξεργασία-προσθήκη εφέ κλπ. Η μύξα είναι τυπική, ίσα να ακούσουμε κάποια πραγματάκια.

 

Η αλληλοκάλυψη και η διαπάλη ;D μεταξύ των οργάνων μου συμβαίνει  πολλάκις καθόσον είμαι νέος στο σπορ του φτιάχτο μόνος σου, ή σχεδόν μόνος, χωρίς γκρουπ και πρόβες. Ο κάθε φίλος που συμμετέχει προσφέρει μέσα σε κάποια τυπικά πλαίσια- άλλοτε αυστηρά, άλλοτε ανύπαρκτα :D, τις ιδέες του που πάντα προσφέρουν, αλλά δυσκολεύουν κιόλας στην επιλογή. Το ότι εγώ δεν είμαι καλός σε κανένα όργανο-πλην του αφρικανικού μονόχορδου- και ειδικά στα φωνητικά, αλλά συγχρόνως έχω τη τάση να βάζω πράγματα που μου έρχονται στη κεφάλα κατακούτελα, είναι επίσης επιβαρυντικός παράγοντας στη διαφάνεια και τη διακριτή παρουσία των οργάνων μέσα στα άσθματά μου. Να ας πούμε, αυτή η φλογέρα που παίζω προς το τέλος. Είναι η πρώτη και τελευταία- μέχρι ώρας- φορά που ακούμπησα στη ζωή μου φλογέρα, αλλά την είχα φανταστεί και ήθελα να τη βάλω ;D ;D

 

Το κομμάτι όπως και άλλα που τρέχουν παράλληλα, φυσικά και θα περάσουν απ τη λεπίδα του προαγωγού, μου είναι αδύνατο να καταφέρω εγώ να μιξάρω, αδυνατώ να σφάξω τα τρακ μου, τα νοιώθω σα παιδιά μου ;D

 

Προς ώρας μαζεύω κάποιες λεπτομέρειες και θα  στείλω πακέτο τα 2 τεμάχια στο σφαγέα ;D Μέχρι τότενες μαζεύω υλικό και για τα οβίνδεα.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τα σχόλια, ως γνωστόν δεν ευελπιστώ να κάνω καριέρα, ακόμη κι αν αυτό ήταν εφικτό στην Ελλάδα και με αυτό το στυλ που παρουσιάζω, απλά είναι μια ευχάριστη απασχόληση, που με-μας διασκεδάζει και συγχρόνως είμαι πάντα ανοιχτός στο σχολιασμό προκειμένου τα άσθματα και ο τρόπος που τα στήνω να γίνεται καλύτερος. Συνέχεια μαθαίνω και συνέχεια θα ακούω απόψεις, γνώμες και κριτικές.

 

Να και μια αλλαγούλα στο προηγούμενο πόνημα που παιδεύω. Όχι τπτ άλλο, αλλά επειδή ελέχθει πως θάβω το σύντροφο Πουρουπουπού. ;D Εκεί προς το τέλος του άσθματος ο κακούργος παίζει αχαλίνωτα. Μ' αυτά και μ' αυτά θα τη χάσουμε τη δουλειά στο πιάνο μπαρ ;D

https://soundcloud.com/samy-paraga/lady-nany-6

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

   Υ.Γ. Ξέρετε από τσίπουρα, εσείς οι Αθηναίοι; Είμαι σίγουρος ότι το πίνετε με γλυκάνισο... :P

 

Ε όχι και με γλυκάνισο... Blasphemy... Blasphemy  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιες οι προσθηκες του ανθρωπου με τη μοναδικη λαμψη,δινουν στο κομματι.

Ακουγοντας το,η ιδια εντυπωση μου δημιουργηθηκε και του λογου μου

οτι δηλ λεει κι ο Τερρυ.

Με μια καλυτερη μιξη/μειξη/μυξη και "καθαρισμα" θα παρει πολυ επανω.

 

Αυτο βεβαιως δεν αναιρει την ουσια του πραγματος που ειναι το ιδιο το κομματι-φερει την ιδιαιτερη σφραγιδα των Σαμ εν δε παραγκας και το συγκεκριμενο τραγουδι μ'αρεσει πολυ-

και το οτι περασατε ωραια.

Μπραβο σε ολους και να παιζετε,να περνατε καλα.

Ευγετε!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητώ ταπεινά συγνώμη για τα αυθαίρετα συμπεράσματα περί του τσίπουρου...Δεν θα ξαναγίνει :-[    Σάμυ πολύ ωραίο το Nany, πιασάρικο!!! Περιμένουμε λοιπόν και την τελική εκδοχή του  "Στρατιές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου