Προς το περιεχόμενο

Custom Shop Jackson Help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ, έχω εδώ και 3-4 μέρες που έχω δει την νέα κιθάρα του Misha Mansoor και έχω πάθει πλάκα. Σκέπτομαι μελλοντικά την αγορά της για να πω την αλήθεια, άλλα δεν έχω ιδέα πως θα γίνει αυτό..  ;D ???

 

Ερωτήματα όπως:

Γίνεται να μου φτιάξουν έμενα μια κιθάρα όπως την θέλω? Που πρέπει να απευθυνθώ? Την στέλλουν Ελλάδα ή πρέπει να μένεις Αμερική? Το κόστος μέχρι που μπορεί να φτάσει για κάτι τέτοιο??

 

Παραθέτω και την κιθάρα σε λίνκ όπου έκανε ο ίδιος ένα review στο sevenstring

http://www.sevenstring.org/forum/standard-guitars/257048-ngd-jackson-custom-shop-6-w-ofr-guess-color.html#post3839731

Καλησπερα και απο εμενα,

το τελωνειο δεν το γλυτωνεις..

σκεψου πως εαν η κιθαρα κοστιζει 3000 χιλ.

θα δωσεις αλλα 1000+ τελωνειο.

Ο μοναδικος τροπος για να το γλυτωσεις ειναι εαν κανεις παρραγγελια απο  αντιπρόσωπο.

Εαν θελεις custom μπαινεις στο custom shop της jackson,την φτιαχνεις οπως θες και του δινεις την παραγγελια.Αλλα πιστεψε στα τα custom shop "βαρανε".

Εγω εχω παραγγειλει μια mayones regius 7 και επειδη την ηθελα με ενα μαγνητη μου ζητουσανε 3600 ευρω,φυσικα την πηρα με δυο μαγνητες 2700.

Αυτο γινεται επειδη στο custom shop το καθε οργανο ειναι ξεχωριστο(μανικι,χρωμα,σκαφος κτλ)οποτε αλλαζουν και οι ρυθμισεις στους υπολογιστες κοπης και αλλα πολλα..

Εαν εχεις το χρημα μην μασας ..ορμα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ασε που ο φιλος μας Misha Mansoor το γυρισε....

μηπως να αλλαξεις γνωμη(βαζω φυτιλια ;D ;D ;D ;D ;D)

http://www.mayones.com/en/katalog/djentlemen_series/djentlemen_regius_6_MM_CW

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε που ο φιλος μας Misha Mansoor το γυρισε....

μηπως να αλλάξεις γνώμη(βαζω φυτιλια ;D ;D ;D ;D ;D)

http://www.mayones.com/en/katalog/djentlemen_series/djentlemen_regius_6_MM_CW

hahahahaha..  ;D μου βάζεις, μιας και πιστεύω από την αρχή ότι σε θέμα αίσθησης θα είναι πολύ ανώτερη η regius (και αυτή είχα σαν μελλοντικό στόχο) . Αλλά η Jackson είναι ότι ποιο όμορφο έχω δει που λέει και ο stan hahaha :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hahahahaha..  ;D μου βάζεις, μιας και πιστεύω από την αρχή ότι σε θέμα αίσθησης θα είναι πολύ ανώτερη η regius (και αυτή είχα σαν μελλοντικό στόχο) . Αλλά η Jackson είναι ότι ποιο όμορφο έχω δει που λέει και ο stan hahaha :P

Και η jackon γ@μαει..λεφτα να εχεις..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχιζω να πιστευω οτι ενα φοβερο  quilt maple top ειναι σαν το..κω.ο της γυναικας....τον ακολουθεις σαν υπνωτισμενος χωρις να ενδιαφερεσαι για τις...συνεπειες ;D ;D ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχιζω να πιστευω οτι ενα φοβερο  quilt maple top ειναι σαν το..κω.ο της γυναικας....τον ακολουθεις σαν υπνωτισμενος χωρις να ενδιαφερεσαι για τις...συνεπειες ;D ;D ;D.

Ttye story..!! hahahahaxa :P

Και για να κανω λιγο τον διαβολο......Αξιζει ?

Να σου πω την αλήθεια.... ΟΧΙ!! Γενικά δεν αξίζουν οι ηλεκτρικές κιθάρες να πουλιούνται πάνω πάνω 1500 ευρώ. Η άποψή μου ετσι..  :)

Τώρα αν τα δίνεις ή δεν τα δίνεις αυτά που ζητάνε είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια.... ΟΧΙ!! Γενικά δεν αξίζουν οι ηλεκτρικές κιθάρες να πουλιούνται πάνω πάνω 1500 ευρώ. Η άποψή μου ετσι..    :)

 

Προσκυνω ταπεινα.... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ttye story..!! hahahahaxa :PΝα σου πω την αλήθεια.... ΟΧΙ!! Γενικά δεν αξίζουν οι ηλεκτρικές κιθάρες να πουλιούνται πάνω πάνω 1500 ευρώ. Η άποψή μου ετσι..    :)

Τώρα αν τα δίνεις ή δεν τα δίνεις αυτά που ζητάνε είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο..

Εκει εστιαζω την ερωτηση μου και εγω.Βλεποντας τοσα χρονια δουλειες "ερασιτεχνων" εδω μεσα και συγκρινοντας την δουλεια τους ΚΑΙ με δικες μου αγορες αλλα και με οργανα που εχω παιξει,βλεπω οτι τελικα δεν αξιζει ρε παιδια.....

Επαιξα με την κιθαρα του imortalx (προς SF) και πραγματικα μου εφυγε το κλαπετο.Για τιμη δεν το συζηταω (κατω των 1500) και αργοτερα επαιξα και με μια horizon και ηταν για πεταμα μπροστα στην custom του imortalx.Το ιδιο επαθα και με ενα δικο μου οργανο (fender strat deluxe) που την εχω και καθεται γιατι μου αρεσει πιο πολυ η ibanez 470 που εχω.

Τελικα οπως εχει πει και ενας "μεγαλος" "Για να βρεις την πραγματικη αξια ενος οργανου αφαιρεσαι τα μισα απ'οσο κοστιζει γιατι αυτο που αφαιρεις ειναι το ονομα" food for thought

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα πιστεψε στα τα custom shop "βαρανε".

 

Που να δεις το custom shop της ESP!!

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν θα αξιζουν τοσα λεφτα..Αλλα ειναι πανεμορφες αυτες το quilted!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου