Προς το περιεχόμενο

Ενίσχυτης μέχρι 500


Pentagon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

εγω βεβαια θα επαιρνα κατι μεταχειρισμενο (καμμια 30 βατ 3-4 κατοσταρικα), μια και marshall κυκλοφορουν πολλοι. Τιποτα πιο αυθεντικο κατα τη γνωμη μου σε ηχους με χαρακτηρα σε φασμα μπλουζ/ροκ/μεταλ. Βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Πο τι ηχάρα είναι αυτή στο δεύτερο βίντεo!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μου φαίνεται πως κλείνω σε Tubemeister και για τον ηχο αλλα και για το build-in attenator που θα με σωσει οταν παιζω στο σπιτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το attenuator το θες μόνο αν πέρνεις το drive σου πο το τελικό στάδιο αλλιώς δεν σου προσφέρει κάτι. Σε κανέναν από τους ενισχυτές που προτείνεις δεν θα πάρεις drive από τις τελικές οπότε μη σε απασχολεί....

+1000 για έναν Marshall. Όπου βρεις τον ma50 καινούριο ή μτχ χτυπα τον με κλειστά μάτια.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/details.php?id=171707

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=171689

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=167030

 

 

αν εισαι αθηνα πηγαινε με την κιθαρα και τα πεταλια σου και δοκιμασε. αν σου κανει παρτον....δεν εχω σχεση με τον πωλητη.

 

 

Επισης να τονισω οτι ειναι προτιμοτερο να παρεις τον 36αρι H&K μτχ απο τον 16αρι καινουριο...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια! Τους bugera τους αποκλείω είναι βαρία μηχανήματα και πολλά watt δύσκολα να παίζω πάνω απο 5 στο σπιτί εκτώς απο κάποιες περιπτώσεις.

 

Κλείνω ή σε Jet City(σε ποιόν απο ολους :P) ή σε Tubemeister.

 

Επίσης υπάρχει κάποιο αλλο κατάστημα εκτώς thomman που να είναι πιο φθήνα? Θα βόλευαι πολύ η Αμερική αλλά σκούρο το βλέπω με τα τελωνεία...

 

Όσο για τα μεταχειρισμένα εργάλεια δεν ξέρω, δεν έχω ξανα πάρει και έχω μια καχυποψία που ίσως είναι χωρίς λόγο...

 

*Μήπως είναι καλύτερο να πάρω έναν φθηνότερο clean ενισχυτή και να του περάσω ενα πεταλάκι Blackstart HT? Για τους Blackstar δεν ακούστηκε τίποτα,HT-20??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ως πρώην κάτοχος ενός Blackstar HT-5 και έχοντας παίξει με αυτόν ΠΑΝΤΟΥ (πρόβες,lives,σπίτι) σου λέω ότι γενικά τα καλά μοντέλα της Blackstar είναι αυτά του χιλιάρικου και πάνω,οπότε άστο.Πάρε καλύτερα το πετάλι που τα σπάει και βάλτο σε έναν καθαρό,από το να πάρεις έναν μικρό Blackstar.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως πρώην κάτοχος ενός Blackstar HT-5 και έχοντας παίξει με αυτόν ΠΑΝΤΟΥ (πρόβες,lives,σπίτι) σου λέω ότι γενικά τα καλά μοντέλα της Blackstar είναι αυτά του χιλιάρικου και πάνω,οπότε άστο.Πάρε καλύτερα το πετάλι που τα σπάει και βάλτο σε έναν καθαρό,από το να πάρεις έναν μικρό Blackstar.

Άρα βγάζουμε και τους Blackstart και μένουμε με Jet City και Tubemeister.

 

Ποιος Jet City ειναι αυτός στον βίντεο;

Μαζί με το πεταλάκι της Blackstar έχει πολυ ωραίο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ δεν είπα να αποκλείσεις τίποτα,πρέπει να τα ακούσεις όλα από κοντά με τα πετάλια και να αποφασίσεις!! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ως πρώην κάτοχος ενός Blackstar HT-5 και έχοντας παίξει με αυτόν ΠΑΝΤΟΥ (πρόβες,lives,σπίτι) σου λέω ότι γενικά τα καλά μοντέλα της Blackstar είναι αυτά του χιλιάρικου και πάνω,οπότε άστο.Πάρε καλύτερα το πετάλι που τα σπάει και βάλτο σε έναν καθαρό,από το να πάρεις έναν μικρό Blackstar.

Άρα βγάζουμε και τους Blackstart και μένουμε με Jet City και Tubemeister.

 

Ποιος Jet City ειναι αυτός στον βίντεο;

Μαζί με το πεταλάκι της Blackstar έχει πολυ ωραίο ήχο.

 

Ο ενισχυτής αυτός είναι ο Jet City JCA 2112RC 20 Watt Tube Combo Amp (with Reverb),σχεδιασμένος από τον Soldano! Είναι μια από τις καλύτερες επιλογές σε αυτή την κατηγορία χρημάτων!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o JCA2112RC ειναι η combo εκδοση του JCA20h ο οποιος ειναι πιο blues ενισχυτης χωρις τα γκαζια του JCA22h γιαυτο και δεν ακουγεται και ωραια στα metal.

Υπαρχει ομως και ο JCA2212c που ειναι η combo εκδοση του JCA22h ο οποιος σιγουρα δεν χρειάζεται πεταλι μπροστα για να γκαζωσει... ;)

 

δλδ αυτος:

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_jca2212_guitar_combo.htm

 

βεβαια προτεινω την λυση κεφαλη/καμπινα ωστε να εισαι πιο ευελικτος....

 

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου