Προς το περιεχόμενο

Alter Bridge - Come to Life solo


TFM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχίζοντας τις αποτυχίες στον νέο τρόπο ηχογράφησης αυτήν την φορά είπα να σκοτώσω κάτι του Tremonti  :P Δεν χρησιμοποίησα wah γιατί το πετάλι(sanpera) που έχω κάνει θόρυβο μόλις το πατάς λόγο της ποιότητας κατασκευής...

 

 

Χαμήλωσα λίγο την κιθάρα γιατί μου φάνηκε πως έκανε καλύτερα blend με το backing track έτσι. 

 

Αν κάποιος που χρησιμοποιεί το Reaper μπορεί να μου πει γιατί δεν μπορώ να κάνω import mp3 θα το εκτιμούσα μιας και δεν μπορώ να δουλέψω σωστά στο Adobe Premiere...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το legato σου μου άρεσε ανά σημεία,θα ήθελα καλύτερα bends(ποιος μιλάει!! ;D ;D ) και λίιιιγο καλύτερο συγχρονισμό!Δεν το σκότωσες πάντως σε καμία περίπτωση!!

 

Τώρα για το import σε mp3 από Reaper,επειδή κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα,μήπως μπορείς να μου πεις τι ένδειξη σου βγάζει όταν πας να κάνεις import;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ :P Για το legato έχω αρχίσει τις ασκήσεις του Tremonti(17 ασκήσεις) που είχε το dvd "The sound and the story" από Fret12. Τις κάνω κάθε μέρα και έχω δει μια μικρή βελτίωση μιας και ποτέ δεν έκανα ασκήσεις.

 

Βασικά δεν βγάζει κάποιο μήνυμα(εκτός αν πάω να το πετάξω πάνω κατευθείαν λέει could not import files).

 

Αν πάω από το Meda - Insert τα mp3 αρχεία δεν τα έχει καν σαν supported οπότε αν επιλέξω All files και πατήσω σε κάποιο mp3 το περνάει αλλά είναι offline ο ήχος(δεν βγάζει καν το γράφημα του ήχου). Έχω την έκδοση v4.581 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν υπάρχει, το δοκίμασα από ένα site με αρχεία dll αλλά δεν δούλεψε.

 

Δες την διόρθωσή μου! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει, το δοκίμασα από ένα site με αρχεία dll αλλά δεν δούλεψε.

 

Δες την διόρθωσή μου! :)

 

Έφτιαξε επιτέλους, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν υπάρχει, το δοκίμασα από ένα site με αρχεία dll αλλά δεν δούλεψε.

 

Δες την διόρθωσή μου! :)

 

Έφτιαξε επιτέλους, ευχαριστώ!

 

Τίποτα!!Καλά παιξίματα!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει, το δοκίμασα από ένα site με αρχεία dll αλλά δεν δούλεψε.

 

Δες την διόρθωσή μου! :)

 

Έφτιαξε επιτέλους, ευχαριστώ!

 

Τίποτα!!Καλά παιξίματα!!

 

Το ξανα-ανέβασα νομίζω τώρα το έχει λίγο καλύτερο timing - έπαιξα και λίγο με το EQ στο reaper:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου