Προς το περιεχόμενο

krk rokit 5g3 vs Behringer B1030A



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι έτοιμος για την αγορά ενός απο τα δύο σας παρακαλώ οποιος έχει ακουσει καποιο η και τα δυο να με φωτήσει!! και τα δυο υποσχονται αληθεια στον ηχο.

http://www.behringer.com/EN/Products/B1030A.aspx

http://www.krksys.com/krk-studio-monitor-speakers/rokit/rokit-5.html

Ριξτε και εναν ψηφο απο πανω όσοι το δειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν και θεωρώ αδόκιμη την ψηφοφορία, θα έπρεπε τουλάχιστον να προσθέσεις και την επιλογή "κανένα από τα δύο" από την στιγμή που θέτεις ως κριτήριο (και ορθά πράττεις βέβαια) την "αλήθεια" στον ήχο... δυστυχώς και τα δύο απέχουν πολύ απ ότι ευαγγελίζονται...

 

επειδή το μονιτορ είναι η πιο σοβαρή αγορά θα καλεστείς να κάνεις, μια φιλική συμβουλή που σου δίνω είναι να επισκεφτείς πρώτα μια τουλάχιστον αντιπροσωπεία "πραγματικών" reference monitor (πχ ATC), να ακούσεις για αρκετή ώρα παραγωγές σε αυτά και στο καπάκι να επισκεφτείς και τις αντιπροσωπείες των μοντέλων που ήδη έχεις επιλέξει συνεχίζοντας τις ακροάσεις με το ίδιο υλικό...

 

δεν είναι ότι πιο βατό σαν διαδικασία στην ελληνική πραγματικότητα, αλλά μόνο έτσι μπορείς να πάρεις μια μικρή γεύση των παραχωρήσεων που θα κάνεις αποκτώντας τα...και πίστεψε με είναι πιο σοφό να τις γνωρίζεις πριν αποκτήσεις το οτιδήποτε σου προτείνω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος σε ένα φόρουμ...

 

τώρα αν σου φτάνουν τα δελτία τύπου, οι έμμισθοι επώνυμοι που και καλά τα κατέχουν, οι προτάσεις των "γκουρού", των Ιζνογκούντ και των απλών καλοπροαίρετων μελών στο οποιοδήποτε φόρουμ (πλέον της "συμπλήρωσης κενών" της γνώσης και εμπειρίας που πιθανόν δεν κατέχεις), χωρίς ίχνος ειρωνείας συγνώμη για την παρέμβαση στο νήμα σου και καλή τύχη... :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα δυο υποσχονται κανενα ομως δεν... εαν θες να ακους μουσικη ειναι καλα και τα δυο...αν θες να μιξαρεις εστω και ερασιτεχνικα στο σπιτι...δεν...θα προτεινα να ακουσεις την συμβουλη του npap και μετα να υπολογισεις το budget σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Σήμερα το πρωί λοιπόν πήγα σε ένα μαγαζί εδώ στην Μελβούρνη που είχε 20 διαφορετικά Απο low έως high budget ανάμεσα στα δύο το behringer είναι κλάσης ανώτερο τελικά όπως άκουσα εγώ ένας φίλος ηχολήπτης και ο πωλητής συμφώνησε. Και τελικά πήρα τα b2030 που ήταν σε άλλο επίπεδο στα ίδια λεφτά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου