Προς το περιεχόμενο

Ποιό τροφοδοτικό για πετάλια;


GeoNik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το  little big muff w/ wicker  κανει ΑΚΡΙΒΩΣ οτι κανει οποιοδηποτε bm αν δεν ενεργοποιησεις το κυκλωμα του,αν το ενεργοποιησεις ομως ΒΕΛΤΙΩΝΕΙ δραματικα τα κακως κειμενα του bm.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως πιο απτο δεν γινεται,αυτο που γινεται ομως ειναι να πας στο youtube και να δεις καποιες παρουσιασεις του πεταλιου για να καταλαβεις τι ακριβως κανει. ;)

 

επισης στο site της ΕΗ μπορεις να διαβασεις τα παντα γυρω απο τα πεταλια της

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαριέμαι λίγο μέχρι να τελειώσει το 8ώρο μου θα στο κάνω "νια νιά"  ;D

 

Λοιπόν είναι ένα κανονικό big muff οπότε κάνει ότι θα έκανε και το "απλό" big muff + ότι έχει 2 διακόπτες

 

1)Tone on/off: Στο ον λειτουργεί το τονε όπως στο απλό big muff στο off ΔΕΝ λειτουγρεί το tone και όλες οι συνχοτητές του είναι διαθέσιμες. πολύ πλούσιος ήχος αλλά αυξάνεται και η ένταση αρκετά

 

2)Wicker on/off:  Στο off λειτουργεί όπως το απλό big muff δεν σε επειρεάζει καθόλου. Στο on είναι σαν presence να το πώ, ψιλομεσαία να το πώ, δίνει bite να το πώ (στο χαρακτηρισμό ήχων, χρωμάτων και γεύσεων χωλαίνω  :-\ )

 

Γενικά άκου youtube να πάρεις μια γεύση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα και έχει ενδιαφέρον!Γενικά απ ότι είδα στο youtube είτε έχεις το tone κλειστό(στο bm pi usa) ειτε το λειτουργείς με διακόπτη(στο bm tone/wicker) το ίδιο είναι πάνω κάτω σε σχέση με το απλό big muff pi. Eίναι σε γενικές γραμμές κάτι παραπάνω λόγω wicker και μάλλον αξίζει λίγα λεφτά ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ψήθηκα για το big muff tone/wicker :P

 

Και καλά κάνεις.... εγώ απλά το αγαπώ και το αγάπησε και φίλος και κιθαρίστας μόλις το άκουσε και πήρε και αυτός ένα κι ας έχουμε αρκετά διαφορετικά γούστα ;D

 

Έχω γίνει μπαστίστΑ όμως και έχω καιρό να παίξω με δαύτο... μου λείπει  :-[

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου