Προς το περιεχόμενο

The Re-birth of Les Paul's Favorite Les Paul - The Recording Model


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φοβερό video καταρχΆς!!

 

Πάμε στην κιθάρα τώρα.

Είναι απ' τις περιπτώσεις που ΔΕΝ θα αγόραζα ποτέ , αλλά αν μου την χάριζες θα χαιρόμουν πολύ.

Ελπίζω να βοήθησα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά κουμπιά βλέπω για πείραγμα ;D

Έπρεπε να σε έχω την Δευτέρα, που πήγα σε σπίτι φίλου συμφορουμίτη, και παίζαμε με τις ρυθμίσεις vol και tone μιας κιθάρας με δύο humbuckers, να δεις και να ακούσεις πόσους διαφορετικούς συνδυασμούς ήχων μπορείς να πάρεις. ;)

 

Φοβερό video καταρχΆς!!

Κι εμένα πολύ με άρεζε. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να σε έχω την Δευτέρα, που πήγα σε σπίτι φίλου συμφορουμίτη, και παίζαμε με τις ρυθμίσεις vol και tone μιας κιθάρας με δύο humbuckers, να δεις και να ακούσεις πόσους διαφορετικούς συνδυασμούς ήχων μπορείς να πάρεις. ;)

Είπαμε ρίξε σύρμα,αυτά να τα μοιράζεσαι

 

Δεν αντιλέγω αν και δεν τοχω ψάξει απλά δεν μ αρέσει καθόλου το ηχόχρωμα του humbucker μαγνήτη με χαμηλωμένο το volume, θεωρώ το volume pot αναγκαίο κακό γι αυτό βάζω μόνο ένα

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την τύχη να πάιξω με μία τέτοια (του 79 αν δεν κάνω λάθος). Η πρώτη εντύπωση σχετικά με το...σουλούπι της πιστέψτε με ότι πήγε περίπατο μόλις την έπιασα στα χέρια μου και την ερωτεύτηκα όταν την άκουσα. Αν δεν ενοχλείται κάποιος από μία "περίεργη" εμφανισιακά les paul που παίζει τα πάντα (ακόμη και σαν...bolt on single coil αν θέλεις ;D) και αν αυτό το reissue είναι τόσο καλό όσο οι παλιές του είδους, τότε ίσως να είναι ένα από τα πιο ενδιαφέροντα μοντέλα της Gibson τα τελευταία χρόνια, τουλάχιστον για επαγγελματίες μουσικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν αυτό το reissue είναι τόσο καλό όσο οι παλιές του είδους,

 

εξαρταται απο το αν πετυχανε να κανουν τους μαγνητες και το low impedance system οπως στις παλιες

 

ειχα δει τον Les Paul αρκετες φορες live στο Iridium στη ΝΥ & παντα με μια τετοια επαιζε (λευκη ομως με εβενινη ταστιερα ),εναν sf twin reverb με EV  & καμμια 10αρια πεταλια BOSS... :)

 

Παντως οπως και η Fender ετσι και η Gibson...μεσα στην..πρωτοπορια και εξελιξη ειναι... ;D....σε λιγο θα αρχισουν να επανεκδιδουν και τα μοντελλα των late 70s & early 80s....(δεν εχει μεινει και τιποτα αλλο να επανεκδωσουν.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο το αν πετυχανε να κανουν τους μαγνητες και το low impedance system οπως στις παλιες

 

Παντως οπως και η Fender ετσι και η Gibson...μεσα στην..πρωτοπορια και εξελιξη ειναι... ;D....σε λιγο θα αρχισουν να επανεκδιδουν και τα μοντελλα των late 70s & early 80s....(δεν εχει μεινει και τιποτα αλλο να επανεκδωσουν.... ;D)

 

+1000

 

μέχρι και ενσωματωμένο κουρδιστήρι δίνουν, τι άλλο να κάνουν?  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου