Προς το περιεχόμενο

Τελικός ενισχυτής με ηχείο από combo... Help Plz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

 

Πώς μπορώ να συνδέσω της έξοδο ένος τελικού ενισχυτή (Marshall 20/20) μέ το ηχείο ("καμπίνα") μόνο του combo που έχω, μέχρι να πάρω κανονική καμπίνα??? :oops:

 

Το πρόβλημα είναι ότι το ηχείο του combo είναι ενωμένο με μικρά "διχαλάκια" μέσα στον combo (είναι open back)

 

Περιμένω γνώμες... :D

Σας ευχαριστώ όλους. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

 

Πώς μπορώ να συνδέσω της έξοδο ένος τελικού ενισχυτή (Marshall 20/20) μέ το ηχείο ("καμπίνα") μόνο του combo που έχω' date=' μέχρι να πάρω κανονική καμπίνα??? :oops:

 

Το πρόβλημα είναι ότι το ηχείο του combo είναι ενωμένο με μικρά "διχαλάκια" μέσα στον combo (είναι open back)

 

Περιμένω γνώμες... :D

Σας ευχαριστώ όλους. :wink:[/quote']

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος: πρέπει να κόψεις το καλώδιο και να φτιάξεις μια 'είσοδο' για την καμπίνα, με ένα switchcraft βυσματάκι. Ομοίως θα πρέπει να συνδέσεις ένα βύσμα-καρφί στην έξοδο του combo (το άλλο κομμένο άκρο του αρχικού καλωδίου).

 

Αν θέλεις να είσαι τσίλικος ανοίγεις και μια τρύπα στο κουτί και περνάς εκεί όμορφα το βυσματάκι εισόδου στην καμπίνα.

 

Επίσης, από τον Marshall θα πρέπει να γεφυρώσεις με κάποιο τρόπο τις 2 εξόδους, ή να βάλεις ένα dummy load στη μία, μιας και δεν νομίζω ότι έχει ο ίδιος ο ενισχυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν έχει γεφύρωση κλπ.

 

Το θέμα είναι ότι τον ενισχυτή τον έχω τάξει κάπου να τον δώσω και δεν θέλω να τον δώσω Robocop... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου