Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφία pickguard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεπόν.... ψάχνω φωτογράφία ενός οποιουδήποτε pickguard για strat με πραγματικές διαστάσεις έτσι ώστε να εκτυπώσω την φωτο και να το χαράξω σε άλλο υλικό ώστε να το βάλω στην κιθάρα. Α.. έχει έναν διπλό στην γέφυρα αλλά και μονό να έχει, θα το φτιάξω εγώ.. :lol:

Να σημειώσω πως τώρα η κιθάρα δεν έχει pickguard και θέλω να της βάλω εγώ. Πήγα επίσης στον Στόλλα στην Πάτρα αλλά ένα παιδί εκεί μου είπε πως δεν γίνεται να μπεί..

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε ;;

 

Ευχαριστώ :D :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Real Size σε χαρτί δεν γνωρίζω που θα βρείς...

 

Δεν έχεις κάποιο φίλο με strat να σου δανείσει το pickguard?

 

Πάντως και να βρείς τέτοιο σχεδιάγραμμα πρέπει να έχεις A3 εκτυπωτή, γιατί σε A4 δεν χωράει.

 

Δεν νομίζω ότι σε βοήθησα ιδιαίτερα αλλα whatever... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται να μπει γιατι οι κιθαρες με pickguard,σε αντιθεση με τις αλλες,ειναι σκαμμενες απο μπροστα για τα ηλεκτρικα τους. Σκεφτομουν και γω να το κανω αυτο που λες και υστερα απο σκεψη κατεληξα στην εξης λυση : παιρνεις ενα pivkguard και το κοτσαρεις πανω, το προβλημα ειναι τα pots μιας και θα ειναι κοντα, ψαχνοντας λιγο βρηκα στο www.guitarfetish.com καποια long pots που ισως λυνουν το προβλημα :wink: Ισως επισης χρειαστει να μονταρεις λιγο και το pickguard στο κοψιμο για την γεφυρα...

Για την ιστορια να σου πω, πως πηρα μια κιθαρα με pickguard και ησυχασα :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί ε :( Όντως το πρόβλημα με τα pots το είχα διαπιστώσει και γώ αλλά ήλπιζα πως θα λυθεί :)

Να βρώ άλλη κιθάρα με pickguard λίγο δύσκολο γιατί είμαι στην επαρχία και δεν υπάρχει άλλο άτομο να παίζει κιθάρα εδώ γύρω...

Τέσπα... Ευχαριστώ για την βοήθειά σας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν.... ψάχνω φωτογράφία ενός οποιουδήποτε pickguard για strat με πραγματικές διαστάσεις έτσι ώστε να εκτυπώσω την φωτο και να το χαράξω σε άλλο υλικό ώστε να το βάλω στην κιθάρα. Α.. έχει έναν διπλό στην γέφυρα αλλά και μονό να έχει' date=' θα το φτιάξω εγώ.. :lol:

Να σημειώσω πως τώρα η κιθάρα δεν έχει pickguard και θέλω να της βάλω εγώ. Πήγα επίσης στον Στόλλα στην Πάτρα αλλά ένα παιδί εκεί μου είπε πως δεν γίνεται να μπεί..

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε ;;

 

Ευχαριστώ :D :lol:[/quote']

 

Φίλε μου για να σου δώσω φωτογραφία σε πραγματικές διαστάσεις δεν μπορώ.Όμως σου στέλνω 3 φωτογραφίες που θα σε βοηθήσουν.Το μόνο που έχεις να κάνεις εσύ είναι αφού τυπώσεις πρώτα ένα δοκίμιο και δείς σε τι διάσταση τυπώνεται το Pickguard να πάς με ένα πρόγραμμα όπως είναι το CorelDraw και να μεγενθύνεις τη φωτογραφία ακριβώς στα μέτρα σου.

Νομίζω πως με λίγη υπομονή θα τα καταφέρεις.

 

57%20Stratocaster%20Pickguards.jpg

 

62%20Stratocaster%20Pickguards.jpg

 

Standard%20Stratocaster%20Pickguards%20H_S_H.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα για σένα.Σου μεγένθυνα την πρώτη φωτογραφία σε φυσικό μέγεθος το μόνο που θα χρειαστείς είναι λίγο λιμάρισμα που και που.Το αρχείο είναι σε μορφή CorelDraw

 

Πάρε το link για να το κατεβάσεις.Επειδή οι περισότεροι εκτυπωτές είναι Α4 θα στο τυπώσει σε 3-4 σελίδες με περιθώρια για να το ενώσεις.Εγώ έκοψα το χαρτί που το τύπωσα και είναι ακριβώς ίδιο pickquard με αυτό της Stratocaster μου.Πέφτει ακριβώς

 

http://rapidshare.com/files/2132246/pickguard.cdr.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου