Προς το περιεχόμενο

Metallica + Lang Lang = FAIL ( ? )


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ χαλι.

μονο οι φωτιες στην αρχη "μετρησαν"...

αυτος ο βομβος κατα διαστηματα ειναι μπασο? κατι συντονιζει? ηχοληπτης δεν υπηρχε?

κριμα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πρώτα απ' όλα ο ήχος ήταν κάκιστος.

 

Δεύτερον: Ο Kirk βαράει ότι να 'ναι. Δηλαδή έλεος, παίζεις τα τελευταία 20 χρόνια τα ίδια τραγούδια πώς είναι δυνατόν να μην τα παίζεις σωστά...

 

Τρίτον: Ο Kirk είναι και λίγο ξεκούρδιστος.

 

Τέταρτον: Το μέρος του πιάνου δε νομίζω ότι ταίριαζε στο κομμάτι. Ναι να κάνεις κάτι το διαφορετικό, όμως αυτό να εξυπηρετεί και να αναδεικνύει το κομμάτι και όχι το πόσο φοβερός παίκτης είσαι.

 

Πέμπτον: Ο Lars δεν μου ακούστηκε λάθος.

 

Έκτον: Ο James είναι master. Τι να πω τέτοια ρυθμική μηχανή δεν υπάρχει. Επίσης το πάει πολύ καλά και στα φωνητικά (αν εξαιρέσουμε 1-2 σημεία).

 

Αυτήν την μπάντα την αγαπώ αλλά για μένα έχει σταματήσει το ρολόι στο Black Album. Υπάρχουν κάποια ωραία κομμάτια και στους μετέπειτα δίσκους αλλά δεν είναι σαν τα παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καταρχήν ο Lang Lang είναι ο πλέον "σταρ" πιανίστας. Είναι πραγματικά εξαιρετικά γνωστός στο κοινό της κλασσικής μουσικής και εξαιρετίκα μισητός επίσης... ακριβώς για αυτά που κάνει.

 

Εδώ δε δένει καθόλου γενικά και το όλο ακούγεται μια μαλακία και μισή. Σαν αυτιστικό είναι ο Bang Bang!

 

Δεν άξιζε καθόλου όσο και να γουστάρω το πιάνο και τους Metallica αυτό ήταν μάπα και ο Flang Flang δεν έχει θέση εκεί (άλλος πιανίστας λιγότερο εγωιστής μπορεί να έκανε κάτι, αλλά αυτός όχι)

 

Ο Fang Fang λοιπόν όχι με τίποτα...

 

Και αν αναρωτιέστε είναι γενικο φαίνομενο να αλλάζει κανείς το όνομα του Bliah Bliah! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και αν αναρωτιέστε είναι γενικο φαίνομενο να αλλάζει κανείς το όνομα του Mang Mang! ;)

 

οσο ζεις μαθαίνεις...  ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Metallica ήταν λιγότερο κακοί από όσο περίμενα, πρώτον από την κακή εντύπωση που έχω σχηματίσει τα τελευταία χρόνια (και βλέποντάς τους live από κοντά και από βίντεο) και δεύτερον (κυρίως) από αυτά που διάβασα στο thread. Εντάξει, ο Hammett είναι όπως πάντα μέγιστος τσαπατσούλης, αλλά ο Urlich είναι για τα γνωστά του χαμηλά στάνταρντς (στα live πάντα, εξηγούμαι) αξιοπρεπής. Οι άλλοι δύο δεν είχαν ποτέ θέματα, ούτε και τώρα. Γενικά τους έχω δει πολύ (αλλά πολύ) χειρότερους.

 

Το χάλι ήταν η συνύπαρξη με το πιάνο. Είπαμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό, αλλά να το δένουμε κι όλας. Όχι αυτό το πράγμα.

 

Ο πιανίστας πολύ καλός τεχνικά (όσο μπορώ να κρίνω), αλλά αντιπαθέστατος. Πραγματικά αντιπαθής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακούγεται μια μαλακία και μισή.

-1

Είμαι σίγουρος ότι ο πιανίστας έχει δει το johnny got his gum και βγάζει όλη την χαρά του έργου στο παίξιμο του ,απλά θεούλης. Νομίζω ζηλεύετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εγινε μ'αυτους φετος? Τσιμπησαν κανα Grammy για τον κοπο τους ή τιποτα? ;D ;D

(το κλιπ ακομα να το δω...φοβαμαι.... ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σα να συνομιλούν οι κυβερνήσεις οι Η.Π.Α. και της Κίνας, πλήρης διάσταση απόψεων και μηδέν κοινό έδαφος  ;D

 

 

johnny got his gum

BigBabolgreek.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου