Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με export κομματιού στο Logic 9, help...


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας! :)

 

Έχω ένα πρόβλημα με ένα κομμάτι μου στο Logic 9 που όταν το κάνω export χαλάει. Πιο συγκεκριμένα μου μειώνει το output, μου αυξάνει τρελά τα μπάσα και μου χαλάει την ποιότητα. Πριν το κάνω export ομως ακούγεται άψογα στα monitors.

 

 

Ξερετε τι μπορεί να φταίει;;

 

Ευχαριστώ.

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια Bounce το κάνω.....  ;D Δεν ξέρω μήπως φταίει το normalize που το κάνει κατα το bounce, iσως δοκιμάσω να το απενεργοποιήσω.

 

 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχον επιλεγμενες επιλογες dithering, normalizing απενεργοποιησε τες για να δεις τι γινεται.

 

Κανε το bounce στα 44.1 Khz και 16 bit.

 

wav το αρχειο;

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχον επιλεγμενες επιλογες dithering, normalizing απενεργοποιησε τες για να δεις τι γινεται.

 

Κανε το bounce στα 44.1 Khz και 16 bit.

 

wav το αρχειο;

 

Ως mp3 το βγάζει φίλε μου

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δυνατοτητα να κανεις bounce και σε wav για να ακουσεις πληρεστερα τη μιξη σου ;)

 

Οταν ετοιμαζεσαι για το bounce, στο παραθυρο που σε ρωταει για την ποιοτητα του αρχειου που θελεις, μπορεις να ορισεις μεταξυ διαφορων τυπων αρχειων αναμεσα σε αυτα (πρωτο) και το wav.

 

Κανε ενα search εν αναγκη στο google για "bounce in logic 9". Θα σου λυσει πολλες αποριες νομιζω.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δυνατοτητα να κανεις bounce και σε wav για να ακουσεις πληρεστερα τη μιξη σου ;)

 

Οταν ετοιμαζεσαι για το bounce, στο παραθυρο που σε ρωταει για την ποιοτητα του αρχειου που θελεις, μπορεις να ορισεις μεταξυ διαφορων τυπων αρχειων αναμεσα σε αυτα (πρωτο) και το wav.

 

Κανε ενα search εν αναγκη στο google για "bounce in logic 9". Θα σου λυσει πολλες αποριες νομιζω.

 

Θενξ guys :) Σόρρυ αλλά είμαι καινούργιος στο Logic 9....μου φάνηκε περίεργο που δεν είχε wav μάλιστα...  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου