Προς το περιεχόμενο

Μικροεπισκευή στο φινίρισμα.


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε δυο τρία φύλλα χαρτοταινία το ένα πανω στο άλλο, κάνε τους μια τρύπα στην μέση με έναν διακορευτή.

Κόλλησε έπειτα τις χαρτοταινίες με την τρύπα να βρίσκεται γύρω από την τρύπα του strap button, με αυτόν τον τρόπο αν σου πέσει παραπάνω κολλα δεν θα τρέξει σε όλο το σωμα.

Τα κομμάτια τις χαρτοταινίας να είναι πιο μικρά από το σημείο της αποφλοίωσης, ετσι θα μπορείς να δεις εάν η κόλλα εχει περάσει κάτω από το βερνίκι και εάν έφτασε ως τις άκρες.

Μην βιαστείς, κάνε δόκιμες όπως σου είπε και ο φίλος infectious, η κόλλα αυτή είναι ρευστή σαν νερό.

Εάν κάτι πάει στραβά  πριν το γυαλόχαρτο υπάρχει και άλλη λύση, εδώ είμαστε και θα τα ξαναπούμε.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

...τη γυαλόχαρτο νούμερο να πάρω ?

 

600, μετά 1000 και μετά 2000. Ένα φύλλο από το καθένα θα φτάσει (και θα περισσέψει για άλλες 10 φορές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

infectius  :D :D καλό!   ίσως το αλλάξω   hehe

 

βάζουμε ασετόν αν θυμάμαι καλά που λιώνει την κυανοακριλική .  

 

άσχετο Hellfire θέλω κάτι να γίνει σκληρό σαν πλαστικό ΔΙΑΦΑΝΕΣ με κάποιο όγκο που να μπορώ να το κάνω ότι σχήμα θέλω χωρίς να καταφύγω στο ακριβό υγρό γυαλί - εποξική ρητίνη .Καμιά ιδέα?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, που να δεις τι είχα γράψει μια φορά σε  post του harilartron.

 

H επoξική ρητίνη δεν είναι ιδιαίτερα ακριβή, εκτός αν μιλάμε για πολύ ποσότητα.

Το κακό είναι ότι όταν την ανακατεύεις με τον καταλύτη παγιδεύει φυσαλίδες αέρα μέσα και κάποιες φορές δεν στεγνώνει εντελώς με αποτέλεσμα να εχει κολλώδες υφή.

 

Υπάρχει λύση όμως, ένα υγρό το οποίο το ψεκάζεις επάνω, αφαιρεί άμεσος τις φυσαλίδες και κάνει την ρητίνη σκληρή σαν υγρό γυαλί. Αυτό είναι ακριβό. ;D

 

Τι ακριβως είναι αυτό που θες να κάλυψης?

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλω χαρτοταινία και θα αφήσω μόνο την ρωγμούλα εάν ;D και απο οτι είδα-πίεσα μάλλον με την κόλα μόνο καθαρίζω.. βρήκα αυτή εδώ στον Πειραιά http://www.mercola.gr/page.aspx?itemID=PPG187_1276 νομίζω ότι κάνει εάν χρειαστεί τελικά και πάνω στην ρωγμή κόλα τη γυαλόχαρτο νούμερο να πάρω ? Παιδιά είστε πρώτοι!!

ακομα καλύτερη http://www.karellas.gr/product.php?id=278

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600, μετά 1000 και μετά 2000. Ένα φύλλο από το καθένα θα φτάσει (και θα περισσέψει για άλλες 10 φορές).

:o μακαρι να είναι οι τελευταία  την ιδια π@π..ρια εκανα και στην Gibson studio που έχω αλλά αυτή δεν χαμπάριασε ;D πηρα δύο σετ στραπλοκ για ασφάλεια και.... ??? με κατι τέτοια τουλάχιστον μαθαινεις...

 

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε δυο τρία φύλλα χαρτοταινία το ένα πανω στο άλλο, κάνε τους μια τρύπα στην μέση με έναν διακορευτή.

Κόλλησε έπειτα τις χαρτοταινίες με την τρύπα να βρίσκεται γύρω από την τρύπα του strap button, με αυτόν τον τρόπο αν σου πέσει παραπάνω κολλα δεν θα τρέξει σε όλο το σωμα.

Τα κομμάτια τις χαρτοταινίας να είναι πιο μικρά από το σημείο της αποφλοίωσης, ετσι θα μπορείς να δεις εάν η κόλλα εχει περάσει κάτω από το βερνίκι και εάν έφτασε ως τις άκρες.

Μην βιαστείς, κάνε δόκιμες όπως σου είπε και ο φίλος infectious, η κόλλα αυτή είναι ρευστή σαν νερό.

Εάν κάτι πάει στραβά  πριν το γυαλόχαρτο υπάρχει και άλλη λύση, εδώ είμαστε και θα τα ξαναπούμε.

 

Να είστε καλά ρε παιδιά γιατί ολο το βράδυ σκεφτόμουν να ....αγοράσω tatoo  :P ξέρεις το μάτι πάει εκει και εγώ τις προσέχω πολύ τις κιθάρες μου. ΠΟΙΟ πολύ με πείραξε ότι έγινε απο βλακεία... θα βάλω photo μολις το κάνω να είσαι καλά

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει να κάνει με οπτική ίνα....  και ταστιέρα , δεν θέλω πολύ  πάντως το έχω ψάξει με τις τιμές απλά ρώτησα μπας και έχεις βρει τίποτα άλλο κάνα θερμοπλαστικό καμιά πατέντα... Είναι μια κιθάρα που τρώει αναβολές στην ολοκλήρωση της πιο πολύ λόγω βαρεμάρας.

 

vasilisgeo72

βρίσκεις κυανοακριλυκή και με 1 ευρώ στα euro shop  μπόλικη

 

Πάντως έχω ήδη στο νου μου μια άλλη ιδέα με ρητίνη αλλά θα χρειαστεί μεγάλη ποσότητα.

Στο μέλλον... μια insect guitar  με πραγματικά insect ...μπόλικα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είστε καλά ρε παιδιά γιατί ολο το βράδυ σκεφτόμουν να ....αγοράσω tatoo  :P ξέρεις το μάτι πάει εκει και εγώ τις προσέχω πολύ τις κιθάρες μου. ΠΟΙΟ πολύ με πείραξε ότι έγινε απο βλακεία... θα βάλω photo μολις το κάνω να είσαι καλά

 

 

Να εισαι καλα, 50 ευρό κάνει θα σου στείλω λογαριασμό paypal, είμαι λίγο τσουχτερός αλλά θα δώσω και στα άλλα παιδια λεφτά.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει να κάνει με οπτική ίνα....  και ταστιέρα , δεν θέλω πολύ   πάντως το έχω ψάξει με τις τιμές απλά ρώτησα μπας και έχεις βρει τίποτα άλλο κάνα θερμοπλαστικό καμιά πατέντα... Είναι μια κιθάρα που τρώει αναβολές στην ολοκλήρωση της πιο πολύ λόγω βαρεμάρας.

 

vasilisgeo72

βρίσκεις κυανοακριλυκή και με 1 ευρώ στα euro shop  μπόλικη

 

Πάντως έχω ήδη στο νου μου μια άλλη ιδέα με ρητίνη αλλά θα χρειαστεί μεγάλη ποσότητα.

Στο μέλλον... μια insect guitar  με πραγματικά insect ...μπόλικα  ;D

 

Αν θες το συζητάμε και με PM, οι οπτικές ίνες έχουν να κάνουν με την δουλειά μου...

Για σωμα με παχιά επικάλυψη για εμβαπτιση εντομών καλύτερα βαλε sealer νίτρου η πολυουρεθανη δυο στοιχείων.

 

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου