Προς το περιεχόμενο

Μικροεπισκευή στο φινίρισμα.


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια με ολο το σεβασμο,αλλα μηπως ο φιλος vasilisgeo72 το κανει χειροτερο απο οτι ειναι?

Το παιδι δεν ξερει καλα καλα τι ειναι η κυανοακριλικη (vasilisgeo72 δεν το λεω υποτιμητικα)

που σημαινει οτι δεν εχει ασχοληθει με τετοια ,μην πεφτει το ματι του ακομα πιο πολυ μετα!

Εγω λεω να το αφησεις οπως ειναι ,να ρωτησω και κατι , το strap εκανε επαφη με το σωμα απευθειας?Δεν ειχει κανενα προστατευτικο αφρωδες πλαστικο?(που 99% ειχε).Μηπως με την αλλαγη δεν το εβαλες ξανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Να εισαι καλα, 50 ευρό κάνει θα σου στείλω λογαριασμό paypal, είμαι λίγο τσουχτερός αλλά θα δώσω και στα άλλα παιδια λεφτά.

 

μόνο κάτι δεν έχω καταλάβει ακριβούλη φίλε μου όταν με το καλό κολλήσει η γραμμη που θα φαίνεται που εκεί είναι  και η λεπτοδουλειά θα πρέπει να κάνω οτι κανει και ο τύπος δηλ ασετον λίγο χρώμα και κόλλα μετά ...η μόνο κόλλα ξύσιμο και τρίψιμο. κοινός μόνο με την κόλλα και σωστό τρίψιμο θα σβήσει η γραμμή?

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο κάτι δεν έχω καταλάβει ακριβούλη φίλε μου όταν με το καλό κολλήσει η γραμμη που θα φαίνεται που εκεί είναι  και η λεπτοδουλειά θα πρέπει να κάνω οτι κανει και ο τύπος δηλ ασετον λίγο χρώμα και κόλλα μετά ...η μόνο κόλλα ξύσιμο και τρίψιμο. κοινός μόνο με την κόλλα και σωστό τρίψιμο θα σβήσει η γραμμή?

Ο τυπος το κανει αυτο γιατι εφυγε ολοκληρο κομματι δεν ξεκολλησε το βερνικη απο το χρωμα οπως στην δικια σου,εσυ πρεπει να καταφερεις να βαλεις κολλα αναμεσα στο χρωμα και το βερνικη....οντως δεν καταλαβες και φοβαμε μην το κανεις χειροτερο φιλε μου,δικο σου το εργαλειο δικη σου η αποφαση.

Και να προσθεσω οτι ο τυπος στο βιντεο ειναι επαγγελματιας ,το κανει να δειχνει ευκολο αλλα δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με ολο το σεβασμο,αλλα μηπως ο φιλος vasilisgeo72 το κανει χειροτερο απο οτι ειναι?

Το παιδι δεν ξερει καλα καλα τι ειναι η κυανοακριλικη (vasilisgeo72 δεν το λεω υποτιμητικα)

που σημαινει οτι δεν εχει ασχοληθει με τετοια ,μην πεφτει το ματι του ακομα πιο πολυ μετα!

Εγω λεω να το αφησεις οπως ειναι ,να ρωτησω και κατι , το strap εκανε επαφη με το σωμα απευθειας?Δεν ειχει κανενα προστατευτικο αφρωδες πλαστικο?(που 99% ειχε).Μηπως με την αλλαγη δεν το εβαλες ξανα?

το έβαλα αλλά δεν έκανε τίποτα γιατί μάλλον ...έφαγα όλο το φαΐ μου.... Κοίτα τα σεταπ στις κιθάρες μου τα έκανα μόνος μου και είναι ολοσωστα τις εχει δει ανθρωπος που ξέρει ...γενικά πιάνουν τα χέρια μου μάλιστα να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να την ξύσω και να την κανω natural γενικά μου αρέσει να ασχολούμαι μαζί τους.. εαν το αφήσω θα με τρώει...μπορει η γραμμή να μην με ενοχλεί και να σταματήσω εκεί ...άσε που εάν ανοίξει και άλλο το πρόβλημα θα γίνει χειρότερο ... η gibson πάντος δεν είχε προστατευτικό και δεν έπαθε κατι η fender πάντως είχε....και το έβαλα αλλά...ευχαριστώ

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εχεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου ,προσπαθησε....

Βαλε και στη gibson προστατευτικο.....και κοιτα να ελεγχεις τη δυναμη σου βρε παιδι μου... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυπος το κανει αυτο γιατι εφυγε ολοκληρο κομματι δεν ξεκολλησε το βερνικη απο το χρωμα οπως στην δικια σου,εσυ πρεπει να καταφερεις να βαλεις κολλα αναμεσα στο χρωμα και το βερνικη....οντως δεν καταλαβες και φοβαμε μην το κανεις χειροτερο φιλε μου,δικο σου το εργαλειο δικη σου η αποφαση.

Και να προσθεσω οτι ο τυπος στο βιντεο ειναι επαγγελματιας ,το κανει να δειχνει ευκολο αλλα δεν ειναι.

μια epiphone που είχα μου έφυγε η ζώνη από το στραπ και έσκασε σαν καρπουζι πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιου έφυγε κομμάτι βερνίκι και ξύλο απο το headstock ....την έκανα καινούργια μην ρωτάς πως......όταν την πούλησα δεν είχε σημάδι..δεν φοβαμε να τις αγγίζω.. να σε καλά φίλε μου

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εχεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου ,προσπαθησε....

Βαλε και στη gibson προστατευτικο.....και κοιτα να ελεγχεις τη δυναμη σου βρε παιδι μου... ;D

που πουλάνε για να βάλω και στην gibson αλήθεια?

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που πουλάνε για να βάλω και στην gibson αλήθεια?

αστο εκανα δικά μου πρατατευτικα κα τα εβαλα κιολας.. ;D

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά που είπε ο droneblack είναι πολύ σωστός.

Πολλές φορές θέλοντας να βοηθήσουμε και χρησιμοποιώντας σαν σημειο αναφοράς το επίπεδο που εμεις βρισκόμαστε σε κάποιες εργασίες, δίνουμε συμβουλές που δεν ξέρουμε εάν ο παραλήπτης μπορεί να ολοκληρώσει με ασφάλεια, κάτι που μόνο αυτός ο ίδιος μπορεί να αξιολογήσει.

 

Βασιλη εάν περάσει η κολλα όπως είπαμε μέσα από την τρυπά θα φτάσει και μέχρι την άκρη και θα καλύψει την ρωγμή, εάν η κολλα περάσει την ρωγμή την σκουπίζεις αμέσως και όταν στέγνωση απλά τρίβεις με ότι γυαλόχαρτα είπε ο harilartron βρεγμένα με νερό.

Ασετον δεν βάζουμε πανω στην κιθάρα εκτός και αν θες να την κάνεις από τώρα natural.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου