Προς το περιεχόμενο

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Improvisation On Perfect No Perfect (Take one)


oregon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας αυτοσχεδιασμος από ένα κομμάτι μου το ``perfect no perfect``που θα είναι στον καινούργιο μου CD ``Wish you could stay`` που επιτέλους τελειωνει σύντομα.

Εδώ είναι ένας αυτοσχεδιασμος βασισμένος στο θέμα του κομματιού αλλά με μόνο μια 12 string guitar.

Ένα υπέροχο όργανο κατασκευασμενο από τον ΑΓΓΕΛΟ ΡΟΥΜΑΝΑ

 

This is a improvisation from a tune of mine ``perfect no perfect``with 12 string guitar made from Aggelos Roumanas a beautyfull instrument.

 

https://soundcloud.com/chris-anestopoulos/improvisation-on-perfect-no

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενθουσίασε ο αυτοσχεδιασμός. Θα προτιμούσα να ακούσω το κομμάτι πάνω στο οποίο είναι γραμμένος.

Η σουίτα για τσέλο όμως είναι φανταστική. Εσύ παίζεις;

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσος να μην είναι το καλύτερο take πράγματι πρέπει να δω και τα άλλα 3 αλλά ξέρω ότι ποτέ δεν θα είναι αρκετά καλά...τέλος πάντων :)

ναι οι επηρεασμοί δεν κρύβονται μεγάλη αγαπη ο Towner και παλιά αλλά και τώρα οι τελευταίοι δίσκοι του έχουν πολύ καλά πράγματα .τεράστιος μουσικός τεράστιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όχι δεν παίζω εγώ cello ένας φίλος από την παλιά ορχήστρα των πατρόν πολύ καλός παίχτης και φαντάσου οτι έτσι επαιζε για ζέσταμα πριν από ένα live που ειχαμε και απλά τον έγραψα στα κρυφά... :) αλλά είναι και γραμμένο σε φοβερό χώρο στην καθολική εκκλησια των πα τρων και το reverb είναι του χώρου πω πω άλλο πράγμα το φυσικό reverb....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα alternative take ενα απο τα δυο θα μπει στο cd ... πιο απο τα δυο...??? ξερω γω ... πιο σας αρεσει πιο πολλη????

 

https://soundcloud.com/chris-anestopoulos/improvisation-on-perfect-no-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου