Προς το περιεχόμενο

Tommy Emmanuel: Τα κάνει όλα και συμφέρει.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιζει την αλλη εβδομαδα εδω στο Μοναχο αλλα αμφιταλαντευομαι να παω ή οχι

Πλάκα κάνεις ,αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα ,ο τύπος είναι τέρας.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

Απλά Πήγαινε.

Αυτο να κανεις!

Αν βεβαια δεν υπαρχει θεμα με χρηματα οπως ειπε ο Τζοννυ.

Και μετα να μας πεις πως ηταν να ζηλεψουμε. :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισιτηριο ΤΣΕΚ.

Υπομονη μεχρι τη Δευτερα λοιπον. Τριτη θα σας πω εντυπωσεις.

 

Να σας πω βεβαιως πως εχω δοκιμασει μια κιθαρα του η οποια υπαρχει εδω σε γνωστο καταστημα με μουσικα οργανα (οπως αλλωστε και μια LP του Bernie Marsden) και μιλαμε για εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και ηχου. Ενταξει για το ΑΕR με το οποιο παιζει αποκλειστικα τι να πω....το εχω και καθε βραδυ αφου κανω τη προσευχη μου που το πηρα, το σκεπαζω να μην κρυωσει και του δινω φιλακι.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει για το ΑΕR με το οποιο παιζει αποκλειστικα τι να πω....το εχω και καθε βραδυ αφου κανω τη προσευχη μου που το πηρα, το σκεπαζω να μην κρυωσει και του δινω φιλακι.   ;D

 

  Κάνει και κακά?  ;)

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

 

Εφτασα λοιπον στο θεατρο εχθες το βραδυ και καθησα αναπαυτικα στη θεση μου μαζι με αλλους 600-800 ανθρωπους.

Μας ενημερωσαν πως φωτογραφιες βιντεο κλπ απαγορευονται. μεσα στα σκοταδια που να βγαλεις κινητο θα σε φαει η μαρμαγκα....δε τους ξερετε τους Γερμανους....

 

Στις 8 ΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΝ βγηκε ο κυριος Τοmmy με παλτο για να μας καλησπερισει και να μας παρουσιασει εναν τυπο ο οποιος θα επαιζε κανενα μισαωρακι.

Αφου λοιπον βγηκε ο τυπακος αυτος και επαιξε, μας ενημερωσαν πως θα κανουμε ενα μικρο διαλλειμμα και εν συνεχεια θα συνεχισουμε.

 

Αφου λοιπον ξαναπηραν ολες τις 6χορδες κυριες μεσα για τελευταιο κουρδισμα, εμφανιστηκε στη σκηνη ο Εξωγηινος.

 

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ακουστικος ηχος, τρομερη ενεργεια, απιστευτες ατακες, φεμιζε μια ολοκληρη σκηνη μονος του!!

ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ: Δε το εχω πολυ μελετησει αλλα ειμαι σιγουρος πως εκτος απο το πιεζο εχει και καποιο ακομα mic στην κιθαρα του εσωτερικα για να πιανει ολους τους πιθανους ηχους που κανει με τη κιθαρα κοπανοντας την.Αυτο ηταν τοσο δυνατα, σε σημειο ενοχλητικο.

 

Κποια στιγμη ειπε μια ιστορια για τον πατερα του που ηταν ο ηρωας του αλλα τον εχασε μικρος και ειπε ενα τραγουδι που ελεγε ο chet atkins το http://www.youtube.com/watch?v=MnxROmPlXSM

και χρειαστηκαμε δυο κουτια χαρτομαντηλα.

Γρηγορα ομως μας ξαναξεσηκωσε με τα γνωστα....

 

Δε σας κρυβω πως το παιξιμο του ειναι κατι που λιγο πολυ το βλεπεις στα βιντεο του. Αυτος ο ηχος του ομως.....καρφωθηκε τοσο πολυ στο μυαλο μου που ημουν ετοιμος να γυρισω σπιτι και να στησω τα ηχεια τους ενισχυτες και τα μικροφωνα και να αρχισω να κοπαναω....

 

Αυριο παιζει αλλο ενα κονσερτο στον ιδιο χωρο. Κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μη ξαναπαω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι που ξεχασα να αναφερω. Επαιζε πολυ δυνατα και οπως θα δειτε και σε βιντεος που κυκλοφορουν παιζει με 3 μονιτορ γυρω του. Παρ'ολη την ενταση δεν αρπαξε ουτε μια φορα η κιθαρα του. Κι εγω βαζω feedback buster αλλα σε τετοια ενταση δε σωζεται η κατασταση.

Απο οσο διαβασζω εχει να κανει με το μαγνητη που φοραει η κιθαρα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου