Προς το περιεχόμενο

Tommy Emmanuel: Τα κάνει όλα και συμφέρει.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζηλεύω λέμε! Άντε να δούμε πότε θα έρθει κάπου κοντά... ???

Δεν θα έλθει πάντως πολύ κοντά...διότι για να έλθει πρέπει να υπάρχει κοινό και εδώ δύσκολα τα πράγματα...Σε όλη την Ευρώπη αλλά και την Αμερική και την Ασία η ακουστική έχει πολύ δυνατό ρέυμα, εδώ τίποτις...(ή σχεδόν τίποτις). Εδώ έχουμε συνδέσει την έννοια της κιθάρας με την πρίζα σούκο  ;D (μη με παρεξηγήτε φίλοι ηλεκτρικοί, τον πόνο μου λέω αλλά είναι αλήθεια)

Το περίεργο είναι ότι θα έρθει (δεν ξέρω ακριβώς πότε) ο Mike Dawes για σεμινάρια. Ελπίζω να έχει κοινό...

 

Solega σε ζηλεύω που είδες τον Tommy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα κι εγω χτες στη Στουτγκάρδη. Θα συμφωνήσω σε αυτα που είπε ο solega, φοβερος ηχος και ο αναμενομενος παιχταρας επι σκηνης με αρκετο χαβαλε ανα διαστηματα.

 

Ο "Εξωγηινος" βγήκε 8 νταν και άρχισε να παίζει χωρις να προηγηθει καποιος. Οι φωτογραφιες επιτρεπονταν και δυστυχως παρασύρθηκα απο αυτα που διαβασα απο τον solega και δεν πηρα τη φωτογραφικη μου. Κριμα θα εβγαζα κανα-δυο φωτο να τις μοιραστουμε.

 

Ο ήχος του γέμιζε όλο το θέτρο, κυρίως οταν βαρούσε την ανοιχτη Ρε στην αλλη κιθαρα (με ανοιχτο G κουρδισμα?)....η απολύτη ηχητική ηδονή. Στα highlights οταν πηρε την κιθαρα με το cutaway και επαιξε κανα δυο τραγουδια με ακραια tap harmonics και η εκτελεση του Blood brothers που με εστειλε.

 

Τον απολαυσα με λιγα λογια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα κι εγω χτες στη Στουτγκάρδη. Θα συμφωνήσω σε αυτα που είπε ο solega, φοβερος ηχος και ο αναμενομενος παιχταρας επι σκηνης με αρκετο χαβαλε ανα διαστηματα.

 

Ο "Εξωγηινος" βγήκε 8 νταν και άρχισε να παίζει χωρις να προηγηθει καποιος. Οι φωτογραφιες επιτρεπονταν και δυστυχως παρασύρθηκα απο αυτα που διαβασα απο τον solega και δεν πηρα τη φωτογραφικη μου. Κριμα θα εβγαζα κανα-δυο φωτο να τις μοιραστουμε.

 

Ο ήχος του γέμιζε όλο το θέτρο, κυρίως οταν βαρούσε την ανοιχτη Ρε στην αλλη κιθαρα (με ανοιχτο G κουρδισμα?)....η απολύτη ηχητική ηδονή. Στα highlights οταν πηρε την κιθαρα με το cutaway και επαιξε κανα δυο τραγουδια με ακραια tap harmonics και η εκτελεση του Blood brothers που με εστειλε.

 

Τον απολαυσα με λιγα λογια...

 

Νομιζω πως το θεμα θα εξελιχθει μεταξυ μας φιλε μακη.

Τι ηχος ρε φιλε.....τι αρμονικες....

 

Οσον αφορα κατι που ειπωθηκε παραπανω, για ποιον να παιξει ρε φιλε στην Ελλαδα ,,, καμια δεκαρια ατομα θα ειχε απο κατω. Εκει μιλαμε για κοσμο. Ειχε και την πιτσιρικαρια αλλα ειχε και τους κυριλατους. Σε καθε περιπτωση ηταν απο τα πιο ευχαριστα 34€ που εχω δωσει.

 

Και κατι ακομα. Η ακουστικη κιθαρα τινει τα τελευταια χρονια να γινει το βασικο μου οργανο. Καλως ή κακως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου